Strona 5 z 8 PierwszyPierwszy ... 34567 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 80
  1. #41
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    769
    Cytat Zamieszczone przez matekkk Zobacz posta
    .Wkurwiony totalnie zrobiłem sobie 10-minut przerwy.
    Po przerwie pierwsze rozdanie, poszedłem 6*BB z niczym

    przeszedłem na wyższe stawki( gram na niskich 0.1/0.2),

    Dokupuje 50BB,

    3 rozdania z rzędu i 2, 3 buy-iny idą się za przeproszeniem jebać.

    Widzi ktos jakieś błędy w tych rozdaniach?

    Sytuacje ze stritami to już czysta magia, bo tam nie było żadnych możliwości na moją przegraną z wyjątkiem sparowania stołu, do czego oczywiście dochodziło na riverze.
    this.

    wykazujesz totalnie niezrozumienie tej gry i podejscie dokladnie odwrotne do zalecanego chyba nie przeczytales tego co banis ci polecil.

    na szybko - jesli wkurwia cie strata 2-3 buyinow to grasz za wysoko.
    jesli nie podajesz wielkosci stackow i pytasz sie co jest nie tak z rozdaniami -> stack size jest kluczowa sprawa w nlhe i bez niego nie da sie ocenic rozdania.
    set vs strit na flopie ma kolo 1:4, wiec to cudowne sparowanie sie, nie jest takie rzadkie.
    wkupywanie sie za 50bb stawia cie automatycznie na liscie ofiar regow.

  2. #42
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    16
    Ok, dzięki wielkie za feedback.
    odnośnie stritów- nawet jeśli nie podałem wielkości stacków, to czy mogłem się inaczej zachować, niż sprawdzić jego all-in w momencie gdy wiedziałem że na turnie miałem najmocniejszą kartę z mozliwych( stół niesparowany, rainbow)? Co do buy-inów- pomyłka, dokupuje przewaznie 100BB. problem polega na tym że ja przy mojej dosyć ostrożnej grze wygrywam srednio 1 buy-in dziennie, więc wystarczy kilka takich pechowych rozdań i jestem na minusie.

    wykazujesz totalnie niezrozumienie tej gry i podejscie dokladnie odwrotne do zalecanego
    Jestem tu po to żeby się uczyć. Chociaż zaraz usłyszę że niczego się jak dotąd nie nauczyłem , Co pewnie jest zgodne z prawdą, patrząc na mój bankroll.
    Ostatnio edytowane przez matekkk ; 17-01-2011 o 09:46

  3. #43
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    16
    Mam jeszcze jedno pytanie. Odnośnie pot odds i implied odds. Jesli zbieramy do koloru lub strita to wiem jak to liczyć. Ale co w sytuacji gdy np mamy overpare z mocnym kickerem, a przeciwnik podbija? Chodzi mi o takie sytuacje, kiedy nie do końca wiemy czy jesteśmy z przodu czy z tyłu. Przykład:
    ja: AK
    flop:A3J w różnym kolorze
    pula- 1000
    Stawiamy zakład, powiedzmy 200, przeciwnik przebija do 500. W jaki sposób w takiej sytuacji liczyć odssy, jesli nie jestem pewien czy koleś nie ma przypadkiem dwóch par albo seta?

  4. #44
    Dołączył
    Mar 2006
    Posty
    1,341
    Sam proces liczenia jest taki sam. Drawując możesz szybko określić jakie masz szanse na wygraną. W przypadku posiadania gotowego układu robi się to zwykle na sucho określając szansę swojej ręki vs. prawdopodobny range przeciwnika. Ściągnij pokerstova z PokerStove: Poker Software and Analysis i sobie popróbuj jak to działa. Podstawowe narzędzie .

  5. #45
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    16
    Mosznik, po zainstalowaniu pisze mi " this version of program is expired". Nie wiesz gdzie znaleźć jakies nowsze wersje, bo na tej stronie nie ma

  6. #46
    Dołączył
    Apr 2007
    Posty
    3,072
    Cytat Zamieszczone przez matekkk Zobacz posta
    pula- 1000
    Stawiamy zakład, powiedzmy 200
    I czy tu jest o czym więcej rozmawiać?

  7. #47
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    282
    Przecież kolega napisał, że się uczy, a ponadto był to chyba przykład tylko, cóż, że nietrafiony.

  8. #48
    Dołączył
    Mar 2008
    Przegląda
    Puławy/Łódź
    Posty
    454
    Cytat Zamieszczone przez matekkk Zobacz posta
    Mosznik, po zainstalowaniu pisze mi " this version of program is expired". Nie wiesz gdzie znaleźć jakies nowsze wersje, bo na tej stronie nie ma
    Specjalnie dla Ciebie wszedłem na tę stronę, kliknąłem wielki różowy przycisk DOWNLOAD, a następnie wybrałem wersję PokerStoveSetup123.exe i zainstalowałem bez problemu. Jeśli robisz tak samo i Tobie nie działa, to nie wiem o co kaman. No i zajrzyj pod te linki z artykułami, które tu przedmówcy wrzucali

    @Woland
    Oj już się nie czepiaj tak, nikt nie urodził się z wiedzą jak poprawnie grać pokera. Ważne, że jest chęć nauki. Chyba m.in. po to istnieje to forum, aby ludzie którzy chcą się nauczyć grać w pokera mogli gdzieś zacząć.

  9. #49
    Dołączył
    Apr 2007
    Posty
    3,072
    Panowie, ja naprawdę jestem ostatni jeśli chodzi o hamowanie zapędów do nauki. Czepiłem się wielkości betu bo:

    a) nie ważne że to tylko przykład; nikt kto ma pojęcie o betsizingu takiego przykładu nie poda; skoro kolega podał, to znaczy że tego pojęcia nie ma
    b) żeby zadawać pytania na jakikolwiek temat trzeba mieć wcześniej jakieś podstawy; zamierzacie szczegółowo odpowiadać na pytanie "jak grać w pokera", no bo pytający zamierza się uczyć? jest ogrom materiału w internecie, niech zainteresowany przejdzie przez przynajmniej kilka artykułów o podstawach, zanim zacznie pytać
    c) jeśli jednak ktoś chce na tak stawiane pytania odpowiadać, to chylę czoła i więcej się nie czepiam

    Peace. Naprawdę nie chcę w nikim zabijać zapału. Próbuję tylko troszkę propagować pracę własną, a nie tylko sypanie pytaniami.

    I w kwestii zasadniczej - ile rozdań wstawił do oceny autor wątku? Konkretnych hand history, a nie tylko "miałem strita i przegrałem"?

  10. #50
    Dołączył
    Mar 2008
    Przegląda
    Puławy/Łódź
    Posty
    454
    Toteż własnie z tego powodu nie biorę udziału w dyskusjach nt "AA to słaba ręka" I zdecydowanie zgadzam się z tym co napisałeś Woland. Cały ten wątek jest z dupy wzięty imo, zupełnie niemerytoryczny i powinien znaleźć się w gorzkich żalach, ale co tam. Skoro już znalazł się ktoś chętny do nauki to niech się uczy Czyli reasumując matekkk: szperać w sieci, czytać i grać. A potem wrzucać rozdania w dziale "strategia i taktyka" i się dalej uczyć