Strona 4 z 7 PierwszyPierwszy ... 23456 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 62
  1. #31
    Dołączył
    Jan 2005
    Przegląda
    Ciasto
    Posty
    2,287
    To z polami to Swieta Prawda.
    Mieszkam na obrzezach Poznania, tak ze doslownie 3 ulice dalej zaczynaja sie pola
    A raczej zaczynaly sie zanim wlasciciel nie zaczal sprzedawac tego pod budowe domow i stal sie milionerem xD
    Gdzie jeszcze 5-7 lat temu ziemia ta nie byla prawie nic warta

  2. #32
    Dołączył
    Jun 2006
    Posty
    324
    Co do gieldy: zlote czasy juz niestety powoli odchodza. Ostatnio byl bum na gielde bo przez dlugi czas panowala hossa.Niestety ale powoli zalamuja sie rynki zagraniczne co odbija sie takze na polskiej gieldzie i za jakis czas nie bedzie juz tak "latwo". A co do funduszy inwestycyjnych to przeciez one tez sa zwiazane z gielda!Pamietacie..jeszcze okolo roku temu wiekszosc fudnuszy reklamowala sie "134% w skali roku" albo "94% zysku w skali roku" itp itd. a jak jest teraz?na koncu kazdej reklamy slychac tekst w stylu "nie gwarantujemy zysku klienci musza liczyc sie z mozliwoscia straty"...Dlatego najlepsza inwestycja jak na chwile obecna jest ziemia, tak jak napisali chlopaki powyzej.Moze jakies dzialki nad morzem albo na mazurach...?

  3. #33
    Dołączył
    Oct 2006
    Posty
    178
    Nie wiem, może ja się nie znam, ale wydaje mi się że zaczynacie od d...y strony. Jeśli myślicie o inwestycjach np w działki, albo w giełdę (zakładam że to są sumy większe niż np 10.000PLN) to musicie zadać sobie pytanie co się stanie, gdy staniecie się posiadaczami pakietu akcji za kilkadziesiąt tysięcy PLN, albo działki wartej jeszcze więcej - mówię oczywiście o US. "Kupiłem sobie za wygrane w pokera online. A co ? nie wolno mi ?!"

  4. #34
    Dołączył
    Jul 2005
    Posty
    285
    Cytat Zamieszczone przez adamjoz Zobacz posta
    niesamowici sa dla mnie ludzie, ktorzy potrafia zyc ze sports bets, nota bene Chip Reese tez sporo wygral ("The purported amounts he made as a member of the "Computer Group," one of the most successful sports-betting syndicates in history, are likely in the tens of millions." za wiki), ale podczas gdy w pokerze oczywiste sa szanse i matematyka z tym zwiazana, to w sports bets mam wrazenie, ze trzeba siedziec naprawde gleboko w sporcie, zeby potrafic wygrywac w long term
    Polecam ksiazke Gamlbing Wizards. Jest to zbior wywiadow z wieloletnimi hazardzistami z sukcesami (2 od zakladow, 2 od BJ, jeden od backgammona plus reese i doyle). Chip mowi ze odkad urodzily mu sie dzieci to wlasciwie nie gra w pokera (tlyko jakies ciekawe dla iego eventy - patrz HORSE na wsopie w '06 ) a stawia codziennie bardzo duzo zakladow u bukow.

  5. #35
    Dołączył
    Jun 2006
    Posty
    324
    arturk wlasciwie to masz racje

  6. #36
    Dołączył
    May 2004
    Posty
    962
    Cytat Zamieszczone przez lecki Zobacz posta
    Pamietacie..jeszcze okolo roku temu wiekszosc fudnuszy reklamowala sie "134% w skali roku" albo "94% zysku w skali roku" itp itd. a jak jest teraz?na koncu kazdej reklamy slychac tekst w stylu "nie gwarantujemy zysku klienci musza liczyc sie z mozliwoscia straty"..
    Witam
    Ten tekst nie jest oznaką pesymizmu wśród zarządzających,
    coś takiego nie pojawiałoby się nawet w czasie głębokiej bessy.
    Po prostu KNF zmusiła fundusze do umieszczania takiej wstawki.

    pzdt

  7. #37
    Dołączył
    Feb 2006
    Posty
    972
    Taaaaa...próbowałem sił na forexie...Łatwo nie jest a głowa zapchana non stop kolor. Możliwe sa bardzo duże plusy, mozliwe tez nagłe i bardzo duże minusy. Ciężko jest przestac gdy sie troszke zarobiło, ciężko jest przetrwać downswingi. Generalnie jest to bardzo wymagająca forma inwestowania, bardzo ciężka i mecząca.

    Fundusze sa o tyle bezpieczne że inwestujesz długoterminowo. W takim okresie są i wzloty i upadki ale w okresie 5-10 letnim zazwyczaj jest sie na dobrym plusie. Wahania giełdy, hossy i bessy w długim okresie sa niwelowane i patrząc własnie na długie okresy - jestesmy do przodu. Obecnie jest dużo funduszy z polisa dających kilka plusów podatkowych i kilka innych...
    Ostatnio edytowane przez ŁysyUMF ; 08-10-2007 o 06:37

  8. #38
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    8
    Siema
    Z racji tego, ze grajac w pokera kasa moze byc wam potrzebna w najmniej odpowiednim momencie polecam inwestowanie w diamenty. Wartosc ich rosnie ok 5-7% rocznie. Fundusze to sredni pomysl chyba, ze sie chce zamrozic na wiecej niz 2 lata inaczej sie nie oplaca. Pozatym teraz roznie to moze wygladac w nadchodzacym czasie. Forex jest calkiem ok. Mozna sprobowac play money ale trzeba caly czas przed kompem siedziec, sledzic informacje ze swiata i je analizowac. Ja polecam diamenty
    Pozdro

  9. #39
    Dołączył
    Sep 2007
    Przegląda
    duże
    Posty
    6
    Wszystko tak naprawde zależy od tego na jaki czas zamierzamy zainwestowac (zamrozic) nasze pieniądze. Jeżeli ma to byc tydzien mozemy spróbowac zagrac na zakładach sportowych typu: prof, sts toto-mix czy u jakiegos buka intenetowego. Np. w sobote zwyciestwo Portugalii na wyjezdzie.
    Jezeli jest to powiedzmy rok to giełdy jako takiej bym nie polecał ew. day-traiding (czy to forex czy tez kontrakty) i tylko dla ludzi wiedzacych o co chodzi. i przeczytanie kilku ksiazek nie wystarcy jak pisał ktos wczesniej.
    Długo terminowo moze byc giełda (najlepiej małe spolki z perspektywami) lub dla ludzi z wiekszym kapitałem: zakup ziemi.

  10. #40
    Dołączył
    Sep 2007
    Przegląda
    PL
    Posty
    1
    ostatnio dowiedzialem sie o dosc fajnej opcji inwestowania, monety kolekcjonerskie

    http://allegro.pl/search.php?string=...=0&new=0&pay=0
    Tak się plasuje cena szlaku bursztynowego, średni zysk prawie 300% rocznie od 2002 roku

    w listopadzie wychodzi spoko monetka z hologramem
    http://nbp.pl/Home.aspx?f=banknoty/k...wski_10zl.html

    wlk emisji szlaku byla rzedu 38k, wiec jak ktos operuje troche mniejszymi sumami to mysle ze warte przemyslenia, srebro/zloto caly czas w cenie

    kilka innych przykladow
    http://allegro.pl/search.php?string=...=0&new=0&pay=0
    http://allegro.pl/search.php?string=...=0&new=0&pay=0