Strona 4 z 13 PierwszyPierwszy ... 23456 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 121
  1. #31
    Dołączył
    Jun 2003
    Przegląda
    Anfield Road
    Posty
    2,967
    Cytat Zamieszczone przez dawkar
    ja bym tu jednak dal tylko call,i
    sb dokłada albo pasuje
    bb all in
    mp call
    co fold
    my all in
    mp fold(może spasuje może weidzie ale jak tylko da call to myśle że ma srednią łape,np axs czy coś w tym stylu,a nasz all in teraz pokazuje ze czujemy sile,byliśmy tight, AA,KK,QQ jak w morde strzelił)
    troche tu przesadziłeś. Pula wynosi: 800 z 4limpow + 1700 od BB + 1500 od MP + 2800 od nas= 6800 i MP musiałby dorzucić 1100 by zobaczyc ta pule, oddsy ok 6,1:1 , do tego gracz tight- w życiu by nie spasował !!

    Excell :shock:
    fold ? W 100% zgadzam sie z Chrisem co do zagrania fold.

    CGJung0- sam przykład nie jest dokładnie z życia wzięty, ale tak czesto spotykany, że prawie jakby był

    Chris- a dlaczego nie zacząć od razu z grubej rury ? :wink:

  2. #32
    Dołączył
    May 2003
    Przegląda
    Warszawa
    Posty
    2,830
    Cytat Zamieszczone przez poker24.pl
    B ma 1700 żetonów, w puli jest 1000 (SB nie może spasować) i all-in steal jest dla niego bardzo atrakcyjnym zagraniem - my o tym wiemy, tak więc jeśli zagra all-in to sprawdzamy go czy nie ??
    He he, najlepsze ze nie tylko my o tym wiemy ale tez 2 graczy ktorzy sa przed nami, i kazdy z nich moze go sprawdzic wiedzac ze nie musi miec silnej reki do takiego zagrania, dlatego zamiast call robie allina, (raise 5BB i tak praktycznie robi mnie pot comited, wiec wole allina).

  3. #33
    Dołączył
    Jun 2003
    Przegląda
    Anfield Road
    Posty
    2,967
    Cytat Zamieszczone przez warsaw
    Witam,

    nie wiem, dlaczego cały czas w głowie miałem przekonanie, że gra już tylko 5 osób. Może dlatego, że Soprano podał tylko stacki tych 5-ciu osób. To kompletnie zmienia sytuację. Przy pełnym stole, po dwóch limpach, będąc na buttonie, dla mnie jest tylko jedna decyzja. Call.

    Sorry za mętlik, ale dla mnie to zupełnie zmienia sytuację.

    Pozdr
    Warsaw
    Warsaw znów musze Cie przywołac do tablicy :wink:
    Mógłbyś znów uzasadnić dlaczego tym razem call ?

  4. #34
    Dołączył
    Mar 2004
    Posty
    1,043
    Z mojej strony też tylko call. Jeśli będzie all in BB to sprawdzamy. W przypadku sprawdzenia MP mój fold, w przypadku sprawdzenia tylko CO mój all in i wtedy conajmniej (sądząc po wcześniejszej grze) coin flip, a może i jakaś przewaga, z CO o side pot. Jeśli także SB się dołączy, choć mocno w to wątpię to jest już gorzej.

    Raise jest opcją numer dwa, lecz z powodu o którym będzie niżej ją odrzucam.

    All in zdecydowanie odrzucam. MP grający dotąd tight z pewnością coś ma. Jeśli BB mnie sprawdzi, to jest duże prawdopodobieństwo że MP także. A nie chce wchodzić w rozdanie all in z big stackiem grającym tight, posiadając dwie ósemki.

    Z tego powodu odrzucam też raise. Jeśli to będzie x4 lub x5, to BB też może się skusić na all in, i wtedy patrz wyżej.

    Fold także zdecydowanie odrzucam. Przy tym stacku i blindach robiąc call niewiele tracę.

    Sting

  5. #35
    Dołączył
    May 2003
    Przegląda
    Warszawa
    Posty
    2,830
    Ok, widze ze wieczorkiem jak wroce z roboty bede musial wam przemowic do rozumu i wytknac wszystkie wady zagran poza allinem jeszcze raz i dokladnie

  6. #36
    Dołączył
    Mar 2004
    Posty
    1,043
    Hehe. Soprano się chyba nie spodziewał takiej popularności. Ciąg dalszy miał być za tydzień a z tego co widać to już dzisiaj wieczorem będzie pełno głosów typu "Co dalej?".

    Sting

  7. #37
    Dołączył
    Jun 2003
    Przegląda
    Anfield Road
    Posty
    2,967
    Cytat Zamieszczone przez Doli
    Ok, widze ze wieczorkiem jak wroce z roboty bede musial wam przemowic do rozumu i wytknac wszystkie wady zagran poza allinem jeszcze raz i dokladnie
    No to już informuje że mnie przekonać nie będize tak łatwo :wink:
    Zreszta sam musze napisac jak ja bym rozegrał ta partie- co wcale nie znaczy że tak samo zagra nasz bohater...

    i all-ina napewno bym nie zrobił :twisted:

    I takie pytanie dal tych co robia call- gdyby BB zrobił all ina, MP fold (bo po jego call'u fold chyba oczywisty) i CO go sprawdza- w tym wypadku byscie też sprawdzili wiedzac ze gra on czesto z nienajlepszymi kartami ?

  8. #38
    Dołączył
    Jun 2003
    Przegląda
    Anfield Road
    Posty
    2,967
    Cytat Zamieszczone przez StingnWo
    Hehe. Soprano się chyba nie spodziewał takiej popularności. Ciąg dalszy miał być za tydzień a z tego co widać to już dzisiaj wieczorem będzie pełno głosów typu "Co dalej?".

    Sting
    Szczerze mówiąc nie spodziewałm się aż tak goracej dyskusji, ale to bardzo cieszy. Jednak jest jeszcze kilka osób których głos chciałbym usłyszeć, nie bede wymieniac nick'ów ale mam nadzieje że same sie odezwą...

    tydzień to troche przesadziłem, mysle że w środę pojawi sie flop...

  9. Jak w środę może pojawić się flop, skoro po moim raise wszyscy spasowali ?!

    Aha, rozumiem, nie spasowali Też zrobiłeś raise Soprano i odpadłeś z turnieju - mam rację ? Wszak 'nasz bohater' i Ty to ta sama osoba, right?

    pzdr.
    Chris

  10. #40
    Dołączył
    Jun 2003
    Przegląda
    Anfield Road
    Posty
    2,967
    JAk ja to widzę:

    Fold- odpada. Nasz stack nie jest zbyt duzy, M wynosi ~ 9- nie jest najgorzej ale przy skoku blindów w góre będzie juz nieciekawie (dla tych co nie widza to M jset to stan Twoich żetonów dzielony przez initial pot- czyli okresla za ile rund blindy Cie zjedzą. Wiadomo że im mniejsze M tym siła twojego all ina spada, bo robiac all ina za 2bb to sprawdzi Cię bb nawet z 72o).

    88 to znów nie jest najgorsza reka. MP może limpowac jakąs high pair, ale z drugiej strony ciezko chyba żeby limpował pp z MP. UTG rozumiem ale nie z middle, do tego gracz tight a tacy jak wiadomo czekają na dobrą kartę a jak juz ją maja to zazwyczaj robia bet, CO może mieć praktycznie wszystko, ale po limpie przed nim karty typu JJ, TT powinien raisować...
    Dlatego moim zdaniem call tez odpada. Nie ma sensu dawać im tak taneigo flopa. Najprawdopodobniej mamy najsilniejsza ręke przed flopem i trzeba na nia postawić. Załózmy że zrobimy call wtedy SB i BB co najmniej tez sprawdzą, aczkolwiek jeżeli BB jest dobrym graczem to zrobiłby all ina. W najlepszej sytuacji przy call mamy 4 przeciwników, flop spada np J34 i praktycznie napewno ktoś ma J a w przypadku raise i graniu przeciwku 1 graczowi szansa na wygranie jest znacznie wieksza.
    Dlatego optuje za zrobieniem raise.
    JAk duzo ? tu jest problem, trzeba zrobic w miare duży bet aby była sznasa na wygranie puli od razu, z drugiej strony nie na tyle duzy by być związany z pulą i przy ewentualnym call od któregos gracza i flopie typu AKT zrzucić 8's i miec na tyle duzy stack by nasz all in posiadał jeszcze jakąś siłe.
    4bb ? czyli 800- zakładając ze blindy spasuja MP musi wrzucic 600 by zobaczyć pule 1500 co daje 2,5:1, biorac pod uwage że jest tight może się pokusić o call z dobrą ręką, wtedy gracz CO ma oddsy 3,5:1 i tez najprawdopodobniej sprawdzi. NAjlepsza sytuacja byłaby gdyby po tym 4bb wszyscy pasuja poza CO, ale nie można wykluczyc że MP sprawdzi. W razie złego flopa zostaje nam 2000 (10bb)co pozwala sądzić ze przeciwnicy ze średnimi rękami raczej spasują po anszym all inie.

    5bb? czyli 1000- MP ma oddsy 2,1:1 a CO (po call od MP) 3,1:1. Ale 1k to juz 20% stacka od MP i ponad 30% od CO- w tym wypadku MP w przypadku nie posiadania bardzo silnej karty spasuje natomiast CO zrobii albo fold albo all in- czego chyba nie musimy się zbytnio obawiac- chyba że limpował monstera. NAm pozostanie 1800 czyli M=6, nie najgorzej- patrzac na fakt że mamy cała runde przed sobą (jestesmy na buttonie).

    All in ? hmmm raczej mnie nie przekonasz mnie Doli. Jest to ryzykowne zagranie- mające na celu wygranie pot'a od razu- bez oglądania flopa. Nie chcemy calla bo wiadomo że wtedy raczej wtopimy (chyba że sprawdzi CO). W najlepszym przypadku mamy coin flipa a chyba nam nie o to chodzi bo stack mamy pozwalający na dalszą gre. All in nie daje nam możliwosci kontroli nad dalsza grą. Tak jak Chris napisał- modlimy się żeby to był coin flip.

    JA bym zrobił raise 5bb- dość duza szansa na wygranie od razu, a jeszcze pozwala na fold po ewentualnie fatalnym flopie.
    Co w przypadku re raise ?
    Zalezy od kogo- jeżeli BB zrobi all ina a pozostali gracze spasują to raczej call- 700 dorzucić by zobaczyc pule 3300. Gdyby np MP sprawdzil all ina od BB to fold.
    W przypadku all ina MP tez raczej fold- najlepsza sytuacja to byłby coin flip..
    No i raise od CO sprawdzamy bez problemu.