Strona 4 z 8 PierwszyPierwszy ... 23456 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 74
  1. #31
    Omijanie ev+ spota nie moze byc moim zdaniem zagraniem poprawnym.
    I argumentacja o grze konserwatywnej nie ma moim zdaniem zbyt wiele do rzeczy. Granie w pokera czy to turniejowego czy cashewego wymaga podejmowania decyzji ev+ a pas jak chyba kazdy sobie zdaje sprawe jest ev-.Istotnym jest tez ze nie jest to jakas kuriozalna sytuacja w ktorej dzielimy chiplead i mamy 5x average i drugi z leaderow gra all in na nasz blind (choc i wtedy jesli jeszcze zostalo tak wielu graczy nie sadze by poprawnym bylo pasowanie tej reki).

    Ps Nie mam na celu jakis personalnych wycieczek poprostu staram sie wylozyc kawe na ławe jesli kogos to urazilo przepraszam.

  2. #32
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    542
    Cytat Zamieszczone przez czaki Zobacz posta
    Ps Nie mam na celu jakis personalnych wycieczek poprostu staram sie wylozyc kawe na ławe jesli kogos to urazilo przepraszam.
    Hehe, padlem. Moze wprowadzmy nakaz pisania tego typu formulek przy kazdym poscie, zeby przypadkiem ktos nie poczul sie urazony:]

  3. #33
    Nie no wiesz kulturka musi byc.

  4. #34
    Dołączył
    Feb 2007
    Przegląda
    Wrocław
    Posty
    2,243
    Sorry ale wyciąganie na forum rozmowy z gg to po prostu brak klasy.

    edit. nie zamierzam skomentować już żadnej wypowiedzi intelowca, gg.
    Ostatnio edytowane przez mash ; 16-03-2009 o 23:11

  5. #35
    Dołączył
    Jan 2007
    Posty
    1,287
    Dla mnie brak klasy to mowienie koledze po fachu, ze ma podstawowe braki. Bardzo mnie to zabolalo i przykro mi sie zrobilo.

    A co do samej rozmowy, to przeciez nic zlego nie zrobilem. Napisales, ze nie chcesz pisac na forum, zebym nie odebral tego jako atak, wiec w zwiazku z tym, ze nie mam nic przeciwko, to na forum sam to napisalem.

    Jakbys mi pisal o swoich problemach itp, to co innego. A pisales na moj temat, wiec nie wiem, o co chodzi. Zreszta wiele osob z tego forum mnie zna z GG i ma o mnie inne zdanie, bo jestem jak kamien w wode, jesli komus na tym zalezy.

    Jak pisalem mash no offence-ale nie moglem obojetnie przejsc kolo w ten sposob sformulowanych do mojej osoby uwag.

  6. #36
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    542
    Cytat Zamieszczone przez INTELOWIEC Zobacz posta
    Bardzo mnie to zabolalo i przykro mi sie zrobilo.

  7. #37
    Dołączył
    Jul 2006
    Przegląda
    Kraków
    Posty
    883
    ojjj tam nie ma co sie roztkliwiac za 2 dni Intelowiec napisze ze go ponioslo...

  8. #38
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    2,317
    Nie jestem turniejowcem, ale do pewnego stopnia zgadzam się z Intelowcem, tzn. IMO na nieznanego przeciwnika jest to TOUGH FOLD. Ja tutaj widzę coin flipa i dlatego też nie widzę nic złego w tym, aby dać kredyt zaufania nieznanemu graczowi.

    Dziwią mnie natomiast wypowiedzi ludzi którzy wykluczają zakresu przeciwnika AA/KK. Dlaczego? Czy dlatego, że wy nie puszowalibyście tutaj AA/KK? Bo np. ja bym puszował. Aczkolwiek ostatnio, gdy gram turniej (a gram ich mało), to próbuję grać tak popularnym ostatnio smallballem. Ale to już inna sprawa. Generalnie podejście że z przeciętną/słabą kartą gramy ostro a monsterami próbujemy wciągać wydaje mi się nielogiczne, do pewnego stopnia czytelne i tym samym turbo fiszowkie. IMO najlepszy poker to prosty poker - jak mam dobrze to gram ostro, jak nic nie mam to czasami też gram ostro.

    Cytat Zamieszczone przez czaki Zobacz posta
    Omijanie ev+ spota nie moze byc moim zdaniem zagraniem poprawnym.
    Najprawdopodobniej jesteśmy tutaj po właściwej stronie flipa więc na keszu takie zagranie byłoby +EV[*], ale w turnieju IMO nie jest to już takie oczywiste (aczkolwiek trudno jest to policzyć).

    [*] - To zależy też od stawek bo np. na mikro wpływ rake jest bardo duży i po jego uwzględnieniu może się okazać że EV =< 0.

    jdx

  9. #39
    Dołączył
    Apr 2007
    Posty
    3,072
    Jeśli przyjmiemy, że call ma tu 57%, 52% czy coś koło tego, a jednocześnie Intelowiec obserwując stolik uważa, że jest w stanie się podwoić w ciągu kilku okrążeń z prawdopodobieństwem powiedzmy 60%, to call jest nadal ev+?

  10. #40
    Dołączył
    May 2003
    Przegląda
    Warszawa
    Posty
    2,830
    Zgadzam sie ze nie jest to easy call/fold, przynajmniej dla mnie i po 2 sekundach z pewnoscia go nie robie. Nie twierdze tez ze w turniejach omijanie marginalnych czy nawet niewielkich ev+ spotow jest bledem, w cashach oczywiscie jest.

    Ja robie call przede wszystkim dlatego ze moj stack jest juz stosunkowo nieduzy. M po blindach masz w okolicach 8-9, musisz w tym albo ostatecznie kolejnym okrazeniu cos ukrasc, do tego nie wiem jak ze zmiana blindow. Gosc zagral allina ze stosunkowo poznej pozycji, wszyscy maja od niego mniej, wiec jest spokojny ze nie odpadni i martwi sie tylko o call od ciebie, stad allin.

    Nie wiem czy nie za ostro tutaj ograniczylem jego zakres, ok moze miec AA (chociaz osobiscie w to watpie), ale moze miec rowniez 55. Ciezko zrzucic JJ na taki zakres, chociaz rozumiem dezycje intelowca, bo pewnie wygladala tak, mam jeszcze troche zetonow i 1-2 koleczka na kradziez blindow i ewentualne podwojenie na moich warunkach. Jezeli na stole blindy sie kradnie latwo to rzeczywiscie mozliwe ze warto odpuscic JJ, ale to musialby byc na prawde pasywny stolik, w co po tym allinie watpie.

    Po uwzglednieniu tego wszystkiego co moze byc i co jest, dla mnie dalej jest to call. Po wygraniu tej puli dzielisz i rzadzisz na stole. Jezeli spasujesz, musisz liczyc na to ze w ciagu tych 15-25 rozdan bedziesz mial szanse sie podwoic. Nie jest na to duza szansa, akurat tutaj ci sie poszczescilo bo napisales ze zaraz dostales damy, ciekawi mnie co by bylo jakbys tych dam nie dostal, czy byc moze nie zalowalbys tych jopkow?