Strona 4 z 6 PierwszyPierwszy ... 23456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 59
  1. #31
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    379
    Cytat Zamieszczone przez indy Zobacz posta
    AA - sh,sd,sc,hd,hc,cd - jest 6 możliwości
    AK - ss, sh, sd... - jest 16 możliwości
    QQ - (...) jest 6 możliwości

    6/28 to około 20%, tak więc że ma AA - 0,2 że ma QQ - 0,2 że ma AK - 0,6

    pozdrawiam
    Ja dla samego wykazania, ze allin jest EV- zalozylem, ze gosc moze nas reraisowac tylko z tymi 3 rekami i ze prawdopodobienstwo ich posiadania jest jednakowe. Twoja analiza jest w tym przypadku bezuzyteczna, gdyz nie analizujemy tutaj ilosci kombinacji, tylko prawdopodobienstwo posiadania konkretnej reki ( i zwisa nam, czy to jest AdKd, czy AcKh). I juz przy tak duzym naciaganiu, ze dla tych 3 rak prawdopodobienstwo jest jednakowe reraise allin wychodzi EV-. W rzeczywistosci ja obstawialbym, ze prawdopodobienstwo AA jest na pewno najwieksze i obstawialbym nawet na 50%, ze ma AA, a pozostale 50% to AK, QQ. I wtedy wyjdzie jeszcze bardziej EV-.

    I radze ci zebys tak nie liczyl, bo przy Twoich zalozeniach reraise allin wyjdzie Ci EV+, co jest ewidentna bzdura.

    A poza tym madrusiu to jak juz jestes taki dokladny, to zauwaz, ze my mamy KK i juz nie masz 16 kombinacji AK, tylko 8. I jest jeszcze drugie KK, ktore rowniez moze posiadac.
    Takze nie wyskakuj z blyskotliwymi analizami, jak nie masz pojecia o co chodzi.

  2. #32
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    557
    Nie wypowiadam się w tym temacie o słuszności zagrania, bo NL200 to dla mnie abstrakcja, grzecznie zauważyłem tylko że
    -jeśli sprawdzi nas tylko z tymi trzema układami AA,KK,AK (twoje założenie), to w twoim obliczeniu jest pewien mały błąd. Zagapiłem się faktycznie że skoro mamy KK to zmienia to układ prawdpodobienstwa, i teraz AA ma 6 mozliwosci, AK 8, KK 1, więc

    AA - 6/15 = 0,4
    AK - 8/15 = 0,53
    KK - 1/15 = 0,07

    i wg mnie do twojego wzorku te liczby powinno się podstawić, co owszem - jeszcze bardziej wskazuje że allin jest -EV, ale wcale tego nie negowałem tylko prawdopodobieńśtwo posiadania u przeciwnika danego układu.

    Co do twojej odpowiedzi ("madrusiu" "nie wyskakuj z blyskotliwymi analizami"), widze że kolega ma jakieś problemy ze soba, ciekawe tylko w ktora strone (kompleksy czy megalomania?)...

  3. #33
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    379
    Nie pograzaj sie lepiej, bo poprzednio bralismy pod uwage jeszcze QQ, I jezeli Twoim sposobem obliczymy to:

    AA - 6/21 = 0,286
    AK - 8/21 = 0,381
    KK - 1/21 = 0,047
    QQ - 6/21 = 0,286

    Takze tak jak mowisz podstawiajac do mojego wzorku:

    EV = 0,286*0,2*406$+0,714*120$-0,286*0,8*406$= +16$

    Czyli wedlug Twoich zalozen reraise all-in jest EV+ !!!
    Takze nie pisz ze nie negowales ze allin jest EV-, bo wedlug Twoich danych jest EV+.

    Takze wedlug mnie najwieksze problemy ze soba maja ludzie, ktorzy wypowiadajac sie na jakis temat kompletnie go nie rozumieja. To jest wlasnie chyba leczenie kompleksow.

  4. #34
    Dołączył
    Jul 2007
    Przegląda
    Toruń, Bydgoszcz
    Posty
    1,536
    Górny - tiltujesz jakbyś wtopił całego rolla

  5. #35
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    379
    No masz - wczoraj cale moje 200k$ na play money . No mozna sie niezle wkur...
    Ostatnio edytowane przez Kirek ; 05-08-2008 o 15:32 Powód: usunięty zbędny cytat

  6. #36
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    557
    A pogrążę się, co mi tam.
    Nie umiem policzyć prawdopodobieństwa że przeciwnik ma AA, owszem. Ty umiesz, przedstawiłeś wynik - 33%. Prosiłbym jeszcze o małe wyjaśnienie jak ten wynik uzyskałeś...

  7. #37
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    3,098
    Górny, założyłeś sobie z góry, że reraise all in jest EV- i krytykujesz indy'ego, bo mu z obliczeń wychodzi inaczej
    Ja bym takiego zawodnika obstawiał na KK+ i stąd już na oko widać, że AA jest najbardziej prawdopodobne. Ale jeśli przyjmiemy, tak jak sam proponowałeś zresztą, AK i QQ+, to all in jest EV+. Można jeszcze przyjąć wariant pośrodku - KK+ z możliwością ewentualnego, ale już dużo mniej prawdopodobnego QQ/AK, wtedy też mamy EV-. Tak czy siak, wasza kłótnia jest kompletnie jałowa.

  8. #38
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    557
    Ja nie optuje czy AI jest +EV czy -EV, ja ten wątek śledzę tylko dla celów edykacyjnych, Górny przedstawił wzorek w którym nie zrozumiałem za bardzo skąd się wzięło 0,33 dla AA i 0,66 dla reszty, więc przedstawiłem swój tok rozumowania żeby się może dowiedzieć czy nie powinno być inaczej... no i za to mi się dostało...

  9. #39
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    379
    No dobra, zostalem wywolany do odpowiedzi, wiec wyjasniam.
    Prawdopodobienstwa, ze gosc ma AA nie policzy ci nikt. Mozesz jedynie cos zakladac, na podstawie statow, readow, itp. Skoro koles jak wynika ze statystyk jest turbo nit, to mozemy zalozyc, ze jedyne rece, z ktorymi moglby nas zreraisowac w tej sytuacji, to AA, AK i QQ. Jak juz pozniej napisalem, powinnismy zalozyc, ze najbardziej prawdopodobne jest AA (jak dla mnie na conajmniej 50%), ale dla ulatwienia przyjalem najbardziej optymistyczna wersje dla reraisu all-in, ze prawdopodobienstwo wystapienia kazdej z tych 3 rak jest jednakowe, czyli po 0,33. I poniewaz nawet dla tak optymistycznej wartosci reraise all-in jest EV-, to nie nalezy tego robic w zadnym wypadku.

    A tak na przyszlosc, jezeli ustalasz jakies prawdopodobienstwo na podstawie jakichs wzorow, zalozen, itp, to sprawdz zawsze na koniec, czy te zalozenia na zdrowy rozum nie sa do kitu. Bo liczac tak jak pokazales doszedlbys do wniosku, ze AA trafisz tutaj tylko 29/100. Nie sadzisz, ze to troche nazbyt optymistyczne zalozenie?

  10. #40
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    557
    No i Górny dzięki, ja na początku zrozumiałem że w twoich założeniach jest - "jeśli przeciwnik ma te ręce, to sprawdzi allina", więc w pierwszej chwili nie zrozumiałem czemu z tego zakresu AA ma 33%. Teraz rozumiem że miałeś na myśli "koleś może zrzucić QQ, może AK, czasem nie zrzuci, szacunkowo sprawdzi allin z czymś gorszym niż AA w maksymalnie 2/3 przypadków" i wszystko jasne - nie można było na spokojnie od razu ?