Strona 4 z 5 PierwszyPierwszy ... 2345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 50

Wątek: [nl50] Qq

  1. #31
    Dołączył
    Apr 2007
    Posty
    3,072
    Cytat Zamieszczone przez jdx Zobacz posta
    Wiesz Woland, raisować można z kilku powodów. Jednym z takich powodów, do tego IMO najbardziej naturalnym, jest podbijanie w celu zbudowania puli wtedy, gdy najprawdopodobniej mamy najlepszą rękę. Ja osobiście zagrałbym tak jak ten koleś z nadzieją, że przeciwnik ma overparę.
    Raise misia na flopie jest moim zdaniem niepotrzebny, ale mogę go zaakceptować. Natomiast bet-pot na turnie naprawdę jest dla mnie absurdalny. Oczywiście, betujmy, ale tak żeby różne ręce mogły nas sprawdzić.

  2. #32
    Dołączył
    Aug 2008
    Przegląda
    Breslau
    Posty
    1,244
    followbet 2/3, jezeli:
    call - check behind na turnie, zapewne call valuebet na river raise - na przyzwoity raise - kolo 20$ - bym pewnie zrzucil

    Cytat Zamieszczone przez Woland Zobacz posta
    Raise misia na flopie jest moim zdaniem niepotrzebny, ale mogę go zaakceptować. Natomiast bet-pot na turnie naprawdę jest dla mnie absurdalny. Oczywiście, betujmy, ale tak żeby różne ręce mogły nas sprawdzić.
    Jezeli ktos sprawdza turn to juz z zalozeniem, ze leci do konca

  3. #33
    Dołączył
    Apr 2007
    Posty
    3,072
    Cytat Zamieszczone przez krolewicz Zobacz posta
    Jezeli ktos sprawdza turn to juz z zalozeniem, ze leci do konca
    No i o to nam przecież chodzi. Skoro mamy 95%, to niczego innego nie pragniemy jak tego, że przeciwnik z nami "poleciał do końca".

  4. #34
    Dołączył
    Jun 2005
    Przegląda
    Łorsoł
    Posty
    742
    Cytat Zamieszczone przez Woland Zobacz posta
    Raise misia na flopie jest moim zdaniem niepotrzebny, ale mogę go zaakceptować. Natomiast bet-pot na turnie naprawdę jest dla mnie absurdalny. Oczywiście, betujmy, ale tak żeby różne ręce mogły nas sprawdzić.
    Skoro HERO dał się złapać na bet-pot na turnie, to raise villiana nie jest chyba wcale taki absuradalny jak piszesz...


    Na tych stawkach takie rozegranie śmierdzi setem na odległość. A zbierać informacje to IMO się opłaca, ale na NL400. Na NL50 przewija się tylu graczy że nie ma to większego sensu.

  5. #35
    Dołączył
    Apr 2007
    Posty
    3,072
    Widzę, że fold ma jednak więcej zwolenników niż przeciwników.

    Tylko w ten sposób damy się wywalić z każdego tego typu rozdania słabszym rękom - kozackim AK czy niższym parom. Dlaczego przeciwnik nie miałby zagrać tak samo z 88-QQ?

  6. #36
    Dołączył
    Aug 2008
    Przegląda
    Breslau
    Posty
    1,244
    Cytat Zamieszczone przez Woland Zobacz posta
    No i o to nam przecież chodzi. Skoro mamy 95%, to niczego innego nie pragniemy jak tego, że przeciwnik z nami "poleciał do końca".
    Inaczej: Jak ktos mysli, ze jest z przodu, to sprawdza i 1/2 i 1/1 pota. W przeciwnym wypadku nawet wrzucenie 1/3 czyli ~10$ mija sie z celem. No bo jak, teraz 10, a nagle na riverze pojawi sie 25 i badz tu madry

  7. #37
    Dołączył
    Aug 2008
    Przegląda
    Breslau
    Posty
    1,244
    Cytat Zamieszczone przez Woland Zobacz posta
    Widzę, że fold ma jednak więcej zwolenników niż przeciwników.

    Tylko w ten sposób damy się wywalić z każdego tego typu rozdania słabszym rękom - kozackim AK czy niższym parom. Dlaczego przeciwnik nie miałby zagrać tak samo z 88-QQ?
    Bo to jednorazowe zagranie, jak ktos bedzie probowal tak robic zbyt czesto to stanie sie malo wiarygodny i sie najzwyczajniej w swiecie bedzie musial zrzucic na push, wrzuciwszy uprzednio polowe stacka

  8. #38
    Dołączył
    Apr 2007
    Posty
    3,072
    Cytat Zamieszczone przez krolewicz Zobacz posta
    Inaczej: Jak ktos mysli, ze jest z przodu, to sprawdza i 1/2 i 1/1 pota. W przeciwnym wypadku nawet wrzucenie 1/3 czyli ~10$ mija sie z celem. No bo jak, teraz 10, a nagle na riverze pojawi sie 25 i badz tu madry
    Specyfiką tego rozdania jest to, żeby wciągnąć do gry kogoś, kto nie wie, czy jest z przodu czy nie. Czyli np. JJ. Bo moim skromnym prywatnym zdaniem QQ ma pełne prawo być pewnym, że jest z przodu i się zestackować. Najwyraźniej fisza jestem, ale ja się w tym rozdaniu zestackuję 100/100 o ile nie będę miał notki na gościa. Nie pozwolę, by mnie TT-JJ lub AK wywaliło z takiego rozdania.

  9. #39
    Dołączył
    Apr 2007
    Posty
    3,072
    Cytat Zamieszczone przez krolewicz Zobacz posta
    Bo to jednorazowe zagranie, jak ktos bedzie probowal tak robic zbyt czesto to stanie sie malo wiarygodny i sie najzwyczajniej w swiecie bedzie musial zrzucic na push, wrzuciwszy uprzednio polowe stacka
    Jak mam to rozumieć? Że następnym razem w identycznej sytuacji jako Hero pushujesz, choć teraz zalecasz fold? A będziesz pamiętał, że to ten sam gość?

  10. #40
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    2,317
    Cytat Zamieszczone przez Woland Zobacz posta
    Natomiast bet-pot na turnie naprawdę jest dla mnie absurdalny. Oczywiście, betujmy, ale tak żeby różne ręce mogły nas sprawdzić.
    Tzn. ile betujemy? Ile mogą sprawdzić owe "różne ręce"? Bo moim zdaniem kompetentny gracz z ręką typu "jedna para" w takiej sytuacji nigdy nie sprawdzi jakiegokolwiek sensownego beta na turnie. Albo wrzuci do puli resztę stacka albo spasuje niezależnie od tego czy to będzie bet za całą czy za 1/7 puli. IMO mógłby sprawdzić jedynie z jakimś drawem gdyby miał właściwe pot odds. Albo gdyby sam bawił się w slołplejowanie ze stritem/setem.

    A donk sprawdzi praktycznie dowolnego beta. Bo on ma (over)parę i już.

    jdx