Strona 36 z 139 PierwszyPierwszy ... 2634353637384686136 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 351 do 360 z 1387
  1. #351
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    155
    albo stworzeniem sklepu ;]

  2. #352
    Dołączył
    Jun 2006
    Przegląda
    Szczecin
    Posty
    405
    drugi dzien sa niewidoczne notatki i zaznaczanie kolorami przeciwnikow...moze to naprawia...notki to w chuj wazna rzecz....

  3. #353
    Z tego co zdążyłem odczuć to to chyba nie do końca jest zależne od serwera, problem jest z klientem - acz nie mam pojęcia co go powoduje :/

  4. #354
    Dołączył
    Apr 2007
    Posty
    3,072
    Support niektórych roomów ongame nadąża za softem. Od RedKings dostałem maila o wspaniałych turniejach z $10.000 dodanych do, pisownia oryginalna, "póli".

  5. #355
    Dołączył
    Nov 2008
    Przegląda
    Malta
    Posty
    814
    Ja wymieniam korespondencje z ongame kilka razy w miesiącu więc można powiedzieć, że są na bieżąco. Informacje o zmianach zamieszczam również po to żebyście mogli się przygotować na ewentualne problemy z pt3, hem itd. Sklep to działka heypoker a nie ongame. Bliżej do niego niż dalej, ale dla wielu nie będzie miało znaczenia czy sklep jest czy nie. Ale o tym w innym temacie w odpowiednim czasie.

    Pozdrawiam

    Marcin

    Edit: jak już pewnie wiecie "kilka" stolików się dzisiaj zamknęło
    Ostatnio edytowane przez Heypoker ; 02-09-2009 o 15:58

  6. #356
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    126
    Niech zgadne, jeżeli będzie sie korzystało z innych promocji ( np VB) to nie będzie można korzystać ze sklepu?

  7. #357
    Dołączył
    Nov 2008
    Przegląda
    Malta
    Posty
    814
    Jednym z powodów zamknięcia sklepów był dokument ongame mówiący o takich samych warunkach bonusów w całej sieci. Stworzenie modułu czy też znalezienie operatora to spore wyzwanie ale nie to było tutaj największym problemem. Sklep nie może stanowić wartości dodanej i będzie częścią programu lojalnościowego (takiego na jaki roomy przeszły jakiś czas temu wprowadzając value back). Przerzućmy tą dyskusję to wątku o sklepie, proszę.

  8. #358
    Dołączył
    Jun 2006
    Przegląda
    Szczecin
    Posty
    405
    jakis czas bylo w miare dobrze,niezle sie gralo....dzis znowu co chwila losowanie btn i zacinajace sie stoly...ja rozumiem ze moze zajac troche czasu poprawa bledow...ale kurwa jesli cos juz w miare funkcjonuje to dlaczego po okolo 2 tygodniach wzglednej normalnosci wszytsko wraca do stanu totalnego gowna...odechcialo mi sie pracy na dzis...;/

  9. #359
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    29
    Cytat Zamieszczone przez sviestas Zobacz posta
    jakis czas bylo w miare dobrze,niezle sie gralo....dzis znowu co chwila losowanie btn i zacinajace sie stoly...ja rozumiem ze moze zajac troche czasu poprawa bledow...ale kurwa jesli cos juz w miare funkcjonuje to dlaczego po okolo 2 tygodniach wzglednej normalnosci wszytsko wraca do stanu totalnego gowna...odechcialo mi sie pracy na dzis...;/
    W pełni się z tobą zgadzam

  10. #360
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    1,095
    @sviestas - bo to, ze wszystko dzialalo ok nie wynikalo zapewne z poprawienia bledow przez ongame a raczej bylo to Twoje szczescie. Wczoraj pogralem godzinke na kilku stolach i chyba 3 razy buttona losowali. Dobrze, ze ani razu kasa mi nie zniknela ze stolu w calej mojej ongame'owej "karierze"...