Strona 3 z 18 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 177

Wątek: Nasze Foty

  1. #21
    Dołączył
    Dec 2005
    Przegląda
    Łódź
    Posty
    4,392
    a tak z ciekawosci zeby zlapac pioruny trzeba miec jakis specjalny sprzet ktory robi jakos szybko zdjecie ? bo chyba pioruny zbyt dlugo nie trwaja :P

    i wy to robicie poprostu fotka za fotka a nuż piorun akurat w któreś zdjęcie sie wstrzeli czy moze polegacie na wplasnym refleksie czy jeszcze jakas inna metoda typu automatyczne pstrykniecie przy blysku czy jakby to mialo wygladac :P

  2. #22
    Dołączył
    Apr 2006
    Przegląda
    Opole
    Posty
    331
    Ustawiasz dłuższy czas migawki. W cyfrówkach może to byc na przykład 10 sekund, zalezy jak ustawisz.

    Na chlopski rozum, przez ten czas aparat "zbiera" obraz, przez co wiekszość rzeczy jest bardziej wyrazista (jezeli aparat stoi w bezruchu). Jezli w tym czasie bedziesz ruszal czyms przed obiektywem, aparat zarejestruje caly ruch. Kazdy obraz pojawiający sie w obiektywie w czasie naswietlania zostanie uwieczniony na zdjeciu.

    Tak wyglada zabawa z migawka w taniej cyfrowce:

  3. #23
    Dołączył
    Oct 2006
    Przegląda
    Cebu City, Philippines
    Posty
    868
    Generalnie najlepsza do tego jest lustrzanka, ale wystarczy aparat, w którym masz tryb manualny i mozliwość ustawienia dlugiego czasu naświetlania.

    Jako że migawka będzie otwarta kilkanaście/kilkadziesiąt sekund, potrzebujesz też solidny statyw i pilot/wężyk spustowy. W przeciwnym razie zdjęcie bedziesz mial zamazane bo nie utrzymasz przez ten czas nieruchomo aparatu. Wężyk/pilot przydaje sie by wyeliminowac poruszenie aparatu związane z nacisnieciem spustu.

    Jak już masz taki zestaw to kierujesz obiektyw na burzę, ustawiasz najnizszą dostępną w aparacie czułość ISO, przesłone na powiedzmy f/8, czas naświetlania powiedzmy 15s wzwyż. Z reguły jest to 10-30sekund ale jak sie uprzesz i masz w aparacie tryb BULB to mozesz naświetlać i godzine (im dłużej tym więcej piorunów uwiecznisz na jednym zdjęciu).

    No i w końcu naciskasz guzik w pilocie i czekasz na pioruny

    Dla przykładu zdjęcie pioruna z pierwszego postu naświetlalem 20sekund, przy przesłonie f/8 i ISO 200.
    Ostatnio edytowane przez bilson ; 02-07-2009 o 22:13

  4. #24
    Dołączył
    Dec 2005
    Przegląda
    Łódź
    Posty
    4,392
    aha no w sumie fakt ja pomyslalem w zupelnie inna strone ze to trzeba robic zdjecie "szybko" a nie wolno

    Teraz wszystko jasne Dzieki za wyjasnienie


    A to w sumie w ten sposob mozna troche oszukac i zrobic takie zdjecie jakby za jednym razem bylo kilka piorunow ?
    Ostatnio edytowane przez sebkrol18 ; 02-07-2009 o 22:19

  5. #25
    Dołączył
    May 2004
    Posty
    962
    A już myslalem, że Sebkrol18 mapisze,
    "to bezsensu łapać pioruny , to się nie opłaca"

    pzdr

  6. #26
    Dołączył
    Oct 2006
    Przegląda
    Cebu City, Philippines
    Posty
    868
    A to w sumie w ten sposob mozna troche oszukac i zrobic takie zdjecie jakby za jednym razem bylo kilka piorunow ?
    No tak Te dwa pioruny z mojej fotki raczej nie walnely jednoczesnie, tylko jeden po drugim

    BTW podobna technika wykonuje sie zdjecia nocne, np takie








  7. #27
    Dołączył
    Dec 2005
    Przegląda
    Łódź
    Posty
    4,392
    To tak samo kojarza mi sie fotki z ulicami gdzie samochody tak jakby zlewaja sie w rzeki swiatla tez pewnie byly wlasnie robione poprzez odpowiednie ustawienie czasu naswietlania



    Cytat Zamieszczone przez pokerstars Zobacz posta
    A już myslalem, że Sebkrol18 mapisze,
    "to bezsensu łapać pioruny , to się nie opłaca"

    pzdr
    dobre

  8. #28
    Dołączył
    Jul 2003
    Przegląda
    Gdańsk
    Posty
    418


    To macie ode mnie też pioruny

  9. #29
    Dołączył
    Dec 2008
    Przegląda
    Valuetown
    Posty
    365
    Ten pierwszy jest fenomenalny!

  10. #30
    Dołączył
    Jun 2006
    Przegląda
    Warszawa
    Posty
    163
    jeszcze w kwestii robienia zdjęc piorunów wynuchów itp. Kupiłem kiedys swojej byłej aparat Canona, 3 lata temu kosztował ok 1000, analogowy ale teraz te opcje sa też w cyfrówkach. chodzi mi o to że aparat robi zdjęcie w momencie gdy sie rozjasni ekran. ustawia sie aparat na statywie włacza tą opcje i jak sie zapali światło, piorun bedzie czy jakieś fajerwerki, (chodzi o jakis rozbłysk tak generalnie) to wtedy ten aparat robi zdjęcie. Tak tez sie da uchwycic piorun, ale nie bedzie to aż tak wyraziste zdjęcie jak te pierwsze z forum .