Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 35
  1. #21
    Dołączył
    May 2003
    Przegląda
    Sopot
    Posty
    1,327
    Cytat Zamieszczone przez StingnWo
    Cytat Zamieszczone przez pokerstars
    Bo w pokerze nie jest chyba celem wygrywac poty jak najczesiej. ale wygrywac wiecej $$, no chyba ze sie myle
    Moim zdaniem mylisz sie, w pokerze celem jest wygrywac, nie jest wazne jakie pule.
    moim zdaniem mylicie się obaj ;]
    no może mylicie to za mocne słowo, raczej chodzi o brak precyzji.
    Także przechodząc do rzeczy...

    Moim zdaniem w pokerze celem jest wygrywać jak najwięcej $$ na nuts i przegrywać jak najmniej na semi bad beatach.

    Jeśli mogę zgarnąć pulę w danej chwili to się nie zastanawiam i ją zgarniam. Jeśli natomiast mam pewniaka to chętnie zbuduję sobię pule do jak największych rozmiarów. Oczywiście moja wypowiedź dotyczy grania NL.

  2. #22
    Dołączył
    Mar 2004
    Posty
    1,043
    Cytat Zamieszczone przez BlaCha
    Moim zdaniem w pokerze celem jest wygrywać jak najwięcej $$ na nuts i przegrywać jak najmniej na semi bad beatach
    Oczywiscie, moje stwierdzenie to duze uogolnienie. Twoja "definicja" jest jak najbardziej wlasciwa, ale okresla calosc rozdania. Natomiast przed flopem "zaproszenie do rozdania" (a wlasnie tak okreslam slowplay czy maly bet z asami) znacznie zwieksza szanse wystapienia semi bad beata.

    Koniec koncow sa dwie mozliwosci o ktorych mowimy:

    a) robie bet o wartosci x i 5y graczy widzi flop
    b) robie bet o wartosci 5x i y graczy widzi flop

    Ja zdecydowanie wole opcje b (teoretycznie pula bedzie identyczna), nawet zakladajac ze y jest mniejsze niz 1 (czyli trafia sie rozdania ze nikt nie sprawdzi).

    Sting

  3. #23
    Dołączył
    Mar 2005
    Przegląda
    Szczecin/Manchester/Hong Kong
    Posty
    1,816
    Ja sie wczoraj lekko podłamałem jak ludzie sprawdzali moje podbicie pre-flop 8xBB, kiedy mieli na rece karty typu 5 10 offsuit. Sporo wtopiłem wczoraj na trzech AA ktore dostalem w ciagu 15 minut

  4. #24
    Dołączył
    May 2003
    Przegląda
    Sopot
    Posty
    1,327
    Co do betowania preflop, w pełni zgadzam się z Stingiem.

  5. #25
    Dołączył
    May 2003
    Przegląda
    Warszawa
    Posty
    2,830
    Ja gdzies czytalem, chyba rady Mike Caro ze celem w pokerze jest podejmowanie dobrych decyzji, a wygrywanie $$$ jest tylko skutkiem ubocznym osiagania tego celu

  6. #26
    Dołączył
    May 2005
    Posty
    230
    Jesli mowimy o preflop becie, tez mi powiedzcie, dodam taki pokerroom do "czarnej listy".
    Gdybyś znalazł taki stół, byłbyś szybszy w produkcji pieniędzy od Drukarni Papierów Wartościowych.

  7. #27
    Dołączył
    May 2004
    Posty
    962
    Witam
    Co do celu w pokerze,
    czy wygrywac czesto i malo , czy rzadko i duzo

    to oczywiscie racje ma DOli
    Cytat Zamieszczone przez Doli
    ze celem w pokerze jest podejmowanie dobrych decyzji
    i tu nie ma co dyskutowac

    Cytat Zamieszczone przez StingnWo
    Cytat Zamieszczone przez pokerstars
    Jak znajdziecie takie stoly, gdzie moj ALIN sprawdzalby caly stol , to mowcie , wtedy przerzuce sie na NL.
    Jesli mowimy o preflop becie, tez mi powiedzcie, dodam taki pokerroom do "czarnej listy".

    Sting
    Sting oczywiscie mowilem o Allinach przed flopem.
    I ja sie dziwiie takiemu podejsciu

    Dlaczego ?
    Powiedzmy stol 1$ - max wejscie 100 $

    Table 1
    Przy stole 10 osobowym , gdzie kazdy gra jak na play money , czyli wszyscy ALlin . Z para AA wygrasz 30 % rozdan

    co daje 200 $ netto do twoje kieszeni na rozdanie.

    Table 2
    Kiedy stol jest rozsadniejszy i na twoj All in zobaczylbys 1 sprawdzajacego.
    To przy 90 % wygrywalnosci AA w head -up ( zawyzam odrobine ta wartosc.) to da ci 80 $ netto na rozdanie


    I nie zastanawiac sie czy Allin z AA to dobrze rozegrana reka czy nie.
    To przy takich warunkach jak wyzej rezygnacja ze stol pierwszego na rzecz drugiego stolika jest bledna decyzja.

    A przeciez zalezy nam na wlasciwie podejmowanych decyzjach, i dlatego sie dziwie osobom , ktore nie lubia grac przy pelnej widowni

    pzdr

  8. #28
    Dołączył
    Mar 2004
    Posty
    1,043
    Cytat Zamieszczone przez pokerstars
    Przy stole 10 osobowym , gdzie kazdy gra jak na play money , czyli wszyscy Allin . Z para AA wygrasz 30 % rozdan co daje 200 $ netto do twoje kieszeni na rozdanie.
    To juz wiem skad tak diametralna roznica w naszej ocenie sytuacji. Na stronie pewnego pokerroomu, znalazlem nastepujaca informacje. AA vs 8 losowych ukladow rak, wygrywa 23% rozdan. Czyli poslugujac sie Twoim przykladem, za kazdego postawionego $ wygrywamy 1,07$. Natomiast ja mysle (moze sie myle) ze dobrze rozegrane AA na stawkach jakich gram (czyli 0.25/0.5 lub 0.5/1) na dluzsza mete przyniesie o wiele wiekszy zysk.

    Natomiast jesli chodzi o cytaty, to w drugim po "Rounders" moim ulubionym filmie o kartach czyli "Wielki Szu" pada stwierdzenie

    "Gra sie aby wygrac, a przy okazji wygrac pieniadze"

    i to jest wlasnie moje motto, a ono calkowicie odrzuca Twoj punkt widzenia 8)

    Sting

  9. #29
    Dołączył
    May 2004
    Posty
    962
    Sting
    Ja dodalem , zebysmy nie mowili , cz all - in to dobry sposob rozegrania AA , ( dodam , ze uwazam iz fatalny

    I moge sie zgodzic , ze jezeli AA wygrywa 23 % to moja teza legnie w gruzaach . Ja dotarlem do 30 % rozdan i to przy 10 osobowy stole

    Tak wiec mowimy nie dokonca o takiej samej sytuacji.

    A po drugie

    Cytat Zamieszczone przez StingnWo
    Natomiast jesli chodzi o cytaty, to w drugim po "Rounders" moim ulubionym filmie o kartach czyli "Wielki Szu" pada stwierdzenie

    "Gra sie aby wygrac, a przy okazji wygrac pieniadze"

    i to jest wlasnie moje motto, a ono calkowicie odrzuca Twoj punkt widzenia 8)

    Sting
    Jaki jest wedlug Ciebie moj punkt widzenie ,- chodzi mi o ten, ktory zostal odrzucony przez ciebie ???

    pzdr

    P.S.
    Wlasnie sobie uzmyslowilem, ze jednak masz racje. I nawet jezeli prawdziwe jest moja liczba 31 to i tak bym osobiscie wychodzil gorzej na takich stolach (mimo, ze gram na limicie ) . Wynik na AA mam przeciez wiekszy niz 2 BB ( jakby to mialo miejsce w ALLINACH )
    Chyba, rzeczywisce i ja skresle takie stoly . I dodam , ze to nie jest sarkazm.

  10. #30
    Dołączył
    Mar 2004
    Posty
    1,043
    To bylo tylko takie zartobliwe stwierdzenie :twisted:

    Bo idac calkowicie za tym cytatem odrzuca sie rozdania w ktorych liczysz sie z mozliwoscia porazki a mimo to je grasz, czyli na przyklad granie na pot odds, a gdy mam draw zazwyczaj wlasnie pot odds decyduja czy call czy fold.

    Sting