Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 27 z 27

Wątek: Non stop 3bety

  1. #21
    Dołączył
    Jan 2007
    Posty
    2,442
    Cytat Zamieszczone przez Tamar Zobacz posta
    Musisz nauczyć się reagować na takie sytuacje. Przede wszystkim nie próbuj trafić flopa sprawdzając te 3-bety. To najgorsza opcja, gdyż nie trafisz większości flopów, a spotkasz na ogół c-beta i będziesz odpuszczał.
    Z tym się zgodzę.

    Cytat Zamieszczone przez Tamar Zobacz posta
    Zacznij budować image. Na początku możesz zacząć grać bardziej tight. Nie 4-betuj jako blef. Kolejna katastrofa, bo Twój image jest wtedy fatalny. Poczekaj na taką kartę zanim wykonasz pierwsze 4-bety (wcale nie muszą być to TT+), z którą będziesz się stackował. Pokaż im, że muszą się z tym liczyć i Twój 4-bet oznacza grę o stacki. Jeżeli przeciwnicy zaczną respektować Twoje przebicia, zaczynasz 4-betować jako blef bazując na swoim wizerunku.
    Z tym ani trochę. Ja gram zupełnie odwrotnie. Właśnie na początku zagram 4bet bluffa, jeżeli gość często 3betuje, bo za pierwszym razem wierzą Za drugim razem też mogę zagrać 4bet bluffa, ale trzeci raz już będzie z ręką. A jak dostanę pierwszego 3beta gdy mam AA, KK to często zrezygnuję z 4bet ponownie bo za pierwszym razem wierzą I wolę mięc dobre ręce i zły image do 4betów niż złe karty i dobry image.

    TT+ nie jest +EV na 50NL do stackowania się preflop. Musi być specjalny przeciwnik, żeby z QQ się opłacało.

  2. #22
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    3,098
    Grabbed by Holdem Manager
    NL Holdem $0.50(BB) Replayer
    SB ($13.60)
    BB ($64.75)
    Hero ($63.75)
    UTG+1 ($49.25)
    CO ($95.80) 23/19/10.5 (195), agg% 49
    3bet 13% na próbce 75, przy czym 3bet vs. steal ma również 13% (próbka 30), co prowadzi do wniosku, że 3betuje ten sam zakres niezależnie od pozycji podbijającego
    Cbet 83%, nie mam wystarczająco dużo danych, żeby stwierdzić jak często cbetuje po 3becie pf
    BTN ($61.05)

    Dealt to Hero

    Hero raises to $1.50, fold, CO raises to $4.50, fold, fold, fold, Hero calls $3

    FLOP ($9.75)

    Hero checks, CO checks

    TURN ($9.75)

    Hero bets $7, CO calls $7

    RIVER ($23.75)

    Hero checks, CO bets $16, Hero folds

    CO wins $22.6

    Wrzucamy stacka pre flop? Jeśli stackuje się z AQ+ i TT+, to nie stoimy na jego zasięg tak źle, jeśli tylko AK+ i JJ/QQ+, to już gorzej, ale za to w obu przypadkach mamy bardzo fajne folding equity.
    A jeśli nie, to na tym flopie się stackujemy, check-call, a może check-raise i fold po pushu przeciwnika?

  3. #23
    Dołączył
    Nov 2006
    Posty
    469
    Ja po prostu jak widze, ze ktos mnie czesto 3betujepo prostu sprawdzam 3beta, zwlaszcza z pozycja. W zaleznosci od boardu floatuje lub po prostu gram swoja dobra reke (nie musi byc az tak dobra, bo range 3betora rowniez jest sporo szerszy i jest spora szansa, ze nic nie ma, np. sprawdzam pare k lub q majac kq, albo z kj board j high).
    4bet wedlug mnie to troche wdawanie sie w ich gre, niepotrzebnie, jesli gramy lepiej postflop.
    Kolejna sprawa jest taka, ze nie mozemy sie tych 3betow przestraszyc i ciagle zrzucac. Jesli ktos nas ciagle 3betuje, to znaczy to tylko jedno - za bardzo sie ich boimy, za czesto zrzucamy. Nie ma co sie uszczelniac, jedna nauczka zalatwi sprawe.
    Co do c-betow, ostatnio glebiej sie temu przyjrzalem, dobre c-betowanie to prawie taka sama sztuka jak dobre second-barrelowanie. Trzeba wziac sporo czynnikow pod uwage, jesli chcemy, aby c-bet byl porzadnie dochodowy.
    Jakich? Przeciwnik. Nie moze duzo sprawdzac. Moze byc fishem, shortem, co wcale nei oznacza, ze nei mamy c-betowac. Ale sa pewni gracze ktorych bardzo ciezko wyrzucic z rozdania i od razu to widac.
    Oprocz przeciwnika oczywiscie flop. Kluczowy przy c-betowaniu. Zycze milej analizy boardu, zanim zac-betujemy.

  4. #24
    Dołączył
    May 2009
    Przegląda
    Zadupie(Kraków)
    Posty
    400
    WIadomo teraz są takie czasy jakie są, ale na 3-bety strategia zasadniczo jest taka żeby odpuszczać i pushować z rangem który go bije (pushować all in nie żadne 4-bet za 30% stacka). A co do steali to po prostu nie stealuj na typów którzy mają wysoki 3-bet range z bb, najlepsi są gości którzy callują blindy i odpuszczają c-bety, to jest żyła złota.

    A jeszcze jedno apropo c-betów, zacznijcie stosować scary card tactic

  5. #25
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    789
    Akurat sprawdzanie tych 3-betów to najgorsza opcja przeciwko agresywnym graczom, chyba że często robisz shove na nietrafionym flopie. W innym wypadku (szukanie dobrego flopa i odpuszczanie gdy nie trafimy) jest to bardzo EV-.

    Co do rozdania Triasa:

    Bardzo mała próbka, stąd ciężko stwierdzić, czy złapał rusha w kartach, czy też faktycznie zbyt często 3-betuje. Przebija Twój bet z UTG, więc trzeba to brać pod uwagę. Co do gry po flopie, to wybrałeś fatalną kartę na bet, skoro przeczekał flopa (bardzo możliwe face kards, czy AK u przeciwnika).

  6. #26
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    3,098
    Cytat Zamieszczone przez Tamar Zobacz posta
    Co do gry po flopie, to wybrałeś fatalną kartę na bet, skoro przeczekał flopa (bardzo możliwe face kards, czy AK u przeciwnika).
    Wiem, ale właśnie ze względu na jego zasięg liczyłem, że ma tutaj AQ czy AJ

  7. #27
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    3,098
    Cytat Zamieszczone przez krolewicz Zobacz posta
    z ludzmi 3bet >10 gra mi sie wyjatkowo prostolinijnie
    Cytat Zamieszczone przez krolewicz Zobacz posta
    podbijaja caly swoj zakres, wiec czekasz na jakakolwiek dobra karte i ich raisujesz , po ktoryms tam razie sami nie wiedza, czy to my mamy dobrze, czy jednak pogrywamy z nimi agresywnie no i luzno stacki laduja na stole gdy mamy lepsza reke
    Królewicz słusznie prawi. Ludzie, którzy mnóstwo 3betują cierpią chyba dość często na fancy play syndrome. Kiedy dostają w końcu 4beta, zawsze wydaje im się, że ktoś robi na nich re-bluff, a do tego przecież nie można dopuścić i kończy się np. tak:
    Grabbed by Holdem Manager
    NL Holdem $0.50(BB) Replayer
    SB ($11.75)
    BB ($49.25)
    UTG ($52.55)
    Hero ($106)
    CO ($45)
    BTN ($72.50) 27/25/7.5 (253), 3bet 14% (86), 4bet 33% (12)

    Dealt to Hero

    fold, Hero raises to $1.50, fold, BTN raises to $5, fold, fold, Hero raises to $14, BTN raises to $34, Hero raises to $106 (AI), fold

    Hero shows

    Hero wins $68.75
    Normalnie byłby to easy fold (przy 100 bb bym się mocno zastanowił, a deepstacka już na pewno bym nie wrzucał z AK). Trochę już starć z nim miałem i dotychczas zawsze jego było na wierchu. Stwierdził chyba, że i tym razem tak musi być Zastanowił mnie ten 5bet za pół stacka, ale uznałem, że może on być zaproszeniem do tańca, ale również próbą taniego blefu bez inwestowania wszystkich żetonów. Przy czym ze względu na jego zasięg 3beta to drugie wydało mi się dużo bardziej prawdopodobne.
    Ostatnio edytowane przez Trias ; 29-08-2009 o 19:05