Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 30

Wątek: Pare pytan

  1. #21
    Dołączył
    Mar 2004
    Posty
    1,043
    Specjalnie dla kolegi Leszka 8) rozloze swoja poprzednia wypowiedz na czynniki pierwsze, aby uniknac nieporozumien.

    "W 100% sie z tym zgadzam. Jesli orientujesz sie w temacie (czyli maz choc troche praktyki) to granie w limita nic nie pomoze i na odwrot ."

    Te dwa zdania sa odrebnymi wypowiedziami i nie nalezy ich ze soba laczyc w zwiazek skutkowy, czyli jesli jedno jest na "nie" to drugie tez - nic podobnego.

    "W 100% sie z tym zgadzam." - chodzi o to ze w pelni popieram powyzsza wypowiedz, jest ona prawie identyczna z moimi odczuciami (chodzilo o post BlaChy).

    "Moim zdaniem jesli orientujesz sie w temacie (czyli masz choc troche praktyki) to granie w limita nic nie pomoze i na odwrot."

    moim zdaniem - chodzi o moja prywatna, czesto subiektywna opinie;

    jesli orientujesz sie w temacie (czyli masz choc troche praktyki) - rozegrales juz pare setek rozdan, wtopiles (lub tylko widziales i sie nauczyles) standardy czyli KK vs AA, AKs czy AQs vs niska para itp., oraz nie musisz ogladac kart w standardowych rozdaniach bo wiesz co gracze prawdopodobnie maja na rece;

    to granie w limita nic nie pomoze i na odwrot - nic (poza starszenstwem ukladow) z grania w jedno nie przeniesz w takiej samej formie do grania w drugie;

    P.S. Wiem ze jestem zlosliwy, wiec powtarzanie mi tego nic nie zmieni.

    Sting

  2. #22
    Dołączył
    Mar 2004
    Posty
    1,043
    I z gory przepraszam jesli kogos urazilem.

    Sting

  3. #23
    Dołączył
    Apr 2004
    Przegląda
    Malta
    Posty
    627
    Cytat Zamieszczone przez StingnWo
    Specjalnie dla kolegi Leszka 8)
    I to mi sie podoba!!! :twisted:

  4. #24
    Dołączył
    Jun 2003
    Przegląda
    W-wa
    Posty
    1,493
    A moja opinia co do fixed jest taka: każda gra w pokera jeśli grasz rozsądnie przynosi doświadczenie. Fixed jest świetną szkołą pod warunkiem że chcesz wyciągać z gry naukę.
    Ja sam co prawda grywam fixed nieczęsto - gdy zmęczy mnie NL - ale zawsze z dużą przyjemnością.
    Melipone wspominał o umiejętności budowy potu w Pot Limit. Moim zdaniem jest to najtrudniejszy rodzaj gry. Odpowiednie granie we wczesnej fazie rozdania daje zdecydowanie więcej opcji w dalszej części. Generalnie w PL nie polecam grania ekstremalnie tight oraz blefów przy niezbyt rozbudowanej puli (z drugiej strony nie musicie mnie słuchać bo ostatnio co usiądę na stolik PL to tracę kasę :wink: )

  5. #25
    Dołączył
    May 2003
    Przegląda
    Warszawa
    Posty
    2,830
    Cytat Zamieszczone przez StingnWo
    to granie w limita nic nie pomoze i na odwrot - nic (poza starszenstwem ukladow) z grania w jedno nie przeniesz w takiej samej formie do grania w drugie;
    Oczywiscie ze w takiej samej formie nie, bo to nieco inne gry, chodzi glownie o to ze ktos dobry w limita, rozumiejacy ta gre bedzie mial duzo latwiej przesiasc sie na cokolwiek innego, w tym no limit, niz gdyby zaczynal od zera, i odwrotnie.

  6. #26
    Dołączył
    Apr 2004
    Przegląda
    Malta
    Posty
    627
    Ja uwazam jak juz wczesniej pisalem ze droga do NL wiedzie przez limit.

    Duzo latwiej zdobyc praktyke zaczynajac od fixed , z biegiem czasu zwiekszajac stawki (ja zanim przesiadlem sie na nl, doszedlem do 5$/10$ rehularnej gry (a raz nawet siedzialem na 15$/30$ ale tylko 2 rozdania 8) ) i wcale nie narzekalem na nude, choc czesto gralem na 1 stoliku) niz zaczynac od nl 0.01/0.02.

    Tak samo bledna droga wydaje mi sie przesiadka z limita juz po kilku tygodniach, to chyba wymaga wiecej czasu i cierpliwosci.( bo w pokerze cierpliwosc to podstawa)

    Niedawno znow siadlem na 5$/10$ limit i zostalem totalnie zlojony. Stwierdzilem ze daleko mi do limitowca na wyzszych stawkach (szczegolnie jak nie ida karty)

    Moral z tego taki, ze chyba latwiej przesiasc sie z limita na NL niz po kilku miesiacach niemal z biegu z NL na limita.

    pozdrawiam

  7. #27
    Dołączył
    Jan 2005
    Przegląda
    Ciasto
    Posty
    2,287
    Czas troche odswierzyc temat
    Co preferujecie granie mniejszych limitow na paru stolach czy jeden stol z "maksymalnym" ?

  8. #28
    Dołączył
    Feb 2005
    Przegląda
    Northampton
    Posty
    278
    u mnie bywa różnie albo gram na dwóch stołach z limitem średnim albo jeden z maxem jak dla mnie( zawsze gram nl)

  9. #29
    Dołączył
    Apr 2004
    Przegląda
    Malta
    Posty
    627
    moj maxymalny limit jaki gralem to 15$/30$, ale po 2 rozdaniach przestalo mi sie podobac i od tej pory zdecydowanie preferuje te kilka nizszych :twisted:

  10. #30
    Dołączył
    Apr 2005
    Przegląda
    Warszawa
    Posty
    17
    Witam wszystkich.
    Będąc na etapie książki Lee Jonesa WLLH, oraz mając skromny bankroll gram Limit - Ring Games, czasem NL SnG i freerolle.
    Myślę, żę NLHE jest bardziej turniejową grą, bo z tego co się doczytałem największe Ring Games na świecie to PL Omaha i LHE, w tej właśnie kolejności.

    pozdrawiam