Strona 3 z 7 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 67
  1. #21
    Te wlamania na konta, kradzieże haseł itp., to już faktycznie od dłuższego czasu można zaobserwować. To naprawdę może

    spotkać każdego z Was, a niektórzy nic sobie nie robia z tego, mimo, iż to dotyka już coraz większej liczby graczy i jest o

    tym głośno na forum. A to mówia, że nie maja żadnego antyvirusa zainstalowanego i jeszcze nigdy się im nikt nie włamal albo

    najczęstsza odpowiedź:"mam Avasta, starczy", może i tak, ale do czasu:]
    Dobry firewall, program antyvirusowy, program antyspyware i do tego regularne skany to minimum i każdy przeciętny Kowalski

    da radę zainstalować i skonfigurować w miarę optymalnie te narzędzia. Co do firewalla za free, to wybor jest tylko jeden -

    Comodo Firewall Pro, i tutaj naprawdę nie ma potrzeby używać płatnego, bo Comodo jest naprawdę mocny (pelna instrukcja-->

    http://comodo.andgird.webd.pl/?id=comodo4#bl ).
    Jeśli chodzi o antyvirus, ja postawiłem na AVG Anti-Virus Free Edition (instrukcja-->

    http://www.hotfix.pl/avg-anti-virus-...racja-a220.htm ), jest on jednym z lepszych jak nie najlepszym

    darmowym antyviruskiem. Wcześniej miałem Avira AntiVir Personal i tutaj wybór zależy od Was, który bardziej przypadnie do

    gustu. Także AVG lub Avira, ostatecznie nr3 może być ten Avast(od biedy, że tak powiem ), nie jest zły, ale te dwa

    poprzednie sa wyżej notowane. Z płatnych oczywiście nr1 Nod32. Jak ktoś ma pelna wersję, bo zcrackował sobie

    jakimś plikiem, niech to gówno od razu wywali.
    Do usuwania komponentów szpiegujących typu spyware, dialerów, keyloggerów itp. może być Spybot Search & Destroy, ma

    strażnika, jednak na moim wolnym komputerze się trochę nie sprawdził i znalazłem super alternatywę - Malwarebytes

    Anti-Malware 1.46, jest prościutkim programem, majacym ogromna bazę wirusów. Po wykupieniu licencji może nas chronić w

    trybie rzeczywistym (rezydent/strażnik), ale w sieci sa dostepne loginy i hasła za free zmieniajace Malwarebytes do w pełni

    funkcjonalnej wersji Nie żadne cracki itp. kopiujesz serial,login potem wklejasz i włala Kolejna dobra propozycja wśród

    tego typu programów to: a-squared Free. Dobrze wszystkim znany Windows Defender jest jednak dosyć słaby tutaj.
    Dodatkowymi programami, które warto mieć u siebie i skanować naprzemiennie to: Narzędzie do usuwania złośliwego

    oprogramowania, ArcaMicroScan, Dr.WEB CureIt!. Obowiazkowym programikiem wydaje się też być KeePass Password Safe(program do zapamietywania haseł, loginow, maili, wszystkie nasze tajne dane chronione hasłem. Warto to co w tym pliku, mieć też gdzieś w zeszycie na wszelki wypadek. I przy każdej próbie logowania gdzieś, wchodzimy do tego programiku i zamiast wklepywania hasła w klawiaturę, bierzemy kopiuj/wklej. Dużo bezpieczniejsza jest ta właśnie metoda). Sciagamy też to-->

    http://www.dobreprogramy.pl/Windows-...ows,11744.html i blokujemy wybrane porty i usługi (kilka

    kliknięc dosłownie). Nie zaszkodzi także użyć hasla do windowsa podczas uruchamiania kompa. A właśnie, ogólnie mówiac o haslach, należy je zmieniać co jakiś czas. Zróbcie sobie chociaż raz w miesiacu dzień, w którym stare hasla zastapicie nowymi.
    Wszystkie wyżej wymienione programy można znaleźć na: www.dobreprogramy.pl
    Co do GG, to w tych starszych wersjach, żadnego szyfrowania danych chyba nie było, może nowsza wersja to ma, choć nie wiem?

    Ale jak komunikator ma mi zabierać ponad 100mb pamięci to ja dziękuje. Przecież to ma być tylko do pisania ze znajomymi, po

    co jakieś bajery, radia i inne gówna?? Musiałbym mieć chyba dwurdzeniowy procesor, żeby swobodnie mieć wlaczone gg, poker,

    przegladarkę itd., moim skromnym zdaniem twórcy ida jednak w złym kierunku, ja zdecodowanie w komunikatorze wybieram

    prostotę. AQQ jak ktoś już wcześniej wspomniał jest chyba najlepszym wyborem na dziś. wcale nie muli, nie wywala błędów,

    jest bezpieczniejszy od GG posiada szyfrowanie TLS bodajże, można np. ustawić, że po 10-minutowej nieobecności przy kompie

    automatycznie się blokuje. Nawet jak komuś się nie spodoba, to warto dać mu/sobie czas, powinniście się przyzwyczaić
    Przegladarka przecież jest też istotna Od zawsze Firefox u mnie, do tego Explorera z tego co się naczytałem jakoś

    zaufania nie mam. Ogólnie należy w ustawieniach przegladarek odznaczyć zapamiętywanie haseł, akceptowanie plików cookies do

    zamknięcia programu, żeby podczas zamykania przegladarki kasowana byla cała historia, itp.,wszystko można znaleźć gdzieś w

    opcjach. Jak ktoś ma Firefoxa to instalujemy dodatki: BetterPrivacy, NoScript i Adblock Plus. Unikamy też wchodzenia na

    jakieś erotyczne strony, dziadostwa tam jest co nie miara i można złapać coś latwo To samo się tyczy cracków do gier sciagnietych z neta, na tych stronach powaznie, nie jest bezpiecznie.
    Reasumujac, chodzi w końcu o $$$, o nasze dane, warto poświęcić trochę czasu i pozabezpieczać kompa. Nigdy jednak w 100% nie będziemy bezpieczni. Ktoś powie:"no wlaśnie, to po co się w to bawić, jak się ma włamać to i tak się włamie", ok, ale przynajmniej znacznie to utrudnimy hakerowi, a nóż w końcu sobie odpuści Nie uważam się za nie wiadomo jakiego fachowca w dziedzinie bezpieczeństwa, jednak jakas tam wiedzę posiadam i chciałem się podzielić tu z Wami - Pokerzystami Mam nadzieję, że komuś to się przyda, jak cos mi się jeszcze przypomni to dopiszę, pozdro <beer>

  2. #22
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    769
    duzo info na temat bezpieczenstwa :
    http://forumserver.twoplustwo.com/78...curity-687685/

  3. #23
    Dołączył
    May 2006
    Przegląda
    Warszawa
    Posty
    2,357
    Bardzo przydatne informacje. Dzięki wielkie!

  4. #24
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    566
    [QUOTE=danielos_87;370732

    Z płatnych oczywiście nr1 Nod32. Jak ktoś ma pelna wersję, bo zcrackował sobie

    jakimś plikiem, niech to gówno od razu wywali.
    QUOTE]

    To nod jest dobry czy nie? I czy jak ktos ma, to warto instalowac kolejne programy?

  5. #25
    Dołączył
    Aug 2009
    Przegląda
    Warszawa/Częstochowa
    Posty
    185
    danielos, mamy bardzo podobne podejście do kwestii bezpieczeństwa w sieci, z programów, które wymieniłeś używam Comodo, avg, a-squared, spybota i antimalware. Kiedyś się ze mnie nabijali, że mam masę niepotrzebnych narzędzi. Niech się śmieją, warto zainstalować kilka rzeczy. A co do KeePass Password Safe to jest to świetny program, od zawsze używam go do logowania na neteller, moneybookers itp, raz, że nie muszę pamiętać tylu haseł, dwa, że nie muszę ich wpisywać (kopiuj-wklej) i keylogery mi nie straszne

  6. #26

    Tak 2Jacks, Nod32 jest bardzo dobry, ale po wykupieniu licencji, a nie jak sobie siagniesz cracka z sieci. Dodam jeszcze, że te całe pakiety Internet Security, czyli antyvirus, firewall, antyspyware itd. wszystko w jednym, nie sa najlepszym wyjściem. Przykładowo Nod32 to elegancki antyvir, ale już firewall w tym pakiecie nie musi być taki dobry i lepiej zainstalować sam program antywirusowy NOD32 i do niego zaporę COMODO. Jak zawsze - jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego. No i oczywiście jak ktoś ma słabego kompa, to taki pakiet security kompletnie się nie sprawdzi...

  7. #27
    Cytat Zamieszczone przez nosferatu997 Zobacz posta
    Kiedyś się ze mnie nabijali, że mam masę niepotrzebnych narzędzi.
    No niech się śmieja, smiech to zdrowie Ale jak do nich się ktoś włamie, to z pewnościa zapukaja Ci do drzwi szukajac porady

  8. #28
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    124
    Danielos ale jak zrobić by mieć i comodo i AVG? Bo przecież comodo zawiera antywirus a dwa antywiry jednoczesnie chyba sie "pogryzą"?

  9. #29
    Cytat Zamieszczone przez zone Zobacz posta
    Danielos ale jak zrobić by mieć i comodo i AVG? Bo przecież comodo zawiera antywirus a dwa antywiry jednoczesnie chyba sie "pogryzą"?
    Podczas instalacji tam musi być coś takiego, że można odhaczyć instalowanie antyvirusa i tylko sam firewall wybrać. U mnie jest AVG, Comodo i Malwarebytes i żadnych problemów nie ma.

  10. #30
    Dołączył
    Jan 2006
    Przegląda
    Rzeszów
    Posty
    2,180
    Ja mam bitdefender total security - podobno dobry chociaz ostatnio mialem wlam na FTP ale to chyba przez wyciek hasel z o2.pl ;/