Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 53
  1. #21
    Dołączył
    Mar 2005
    Przegląda
    Shorthanded City
    Posty
    1,668
    Ech... Stary, co ty w ogóle podważasz? Licząc szanse komputer wziął pod uwagę tak ogromną ilość rozdań (miliardy albo więcej), że w stosunku do wszystkich rozdań poszczególne układy wypadały prawie identyczną ilość razy. Wprawdzie może być różnica, ale pewnie wyglądałaby ona tak, że raz Układ A ma 45,123456789%, a za drugim razem 45,123456787%. Zupełnie nieprzydatne w grze.
    Jak rzucisz monetą 100 razy, to może być np. 80:20 na korzyść orła, czyli 4:1. A rzuć 100.000.000 razy. Przy takiej ilości rzutów odchył będzie znacznie mniejszy np. 50.115.00:49.855.000 , więc prawie 1:1.
    Usiądź no dzisiaj , weź karty, rozłóż AK i 55 i rozdawaj nieustannie flopy do 19.06.2020. Jak skończysz to będziesz miał niepodważalny dowód. Dowód, że nie masz racji.

    Pozdro

  2. #22
    Dołączył
    Feb 2005
    Posty
    188
    Cytat Zamieszczone przez Rion
    "A lub K w 2 losowaniach jest mniejsza niż w 5-ciu."
    Nie do konca.
    Szanse na trafienie 6 w totka jest stala i nie wazne w ilu losowaniach wezmiesz udzial :]
    Ale jak obstawie 6 rozrznych kombinaci to moje szanse zwiekszaja sie 6krotnie na zlapanie 6tki. Myli ci sie szansa pojedynczego zakladu z szansa na to ze wygram.

    .
    Cytat Zamieszczone przez Rion
    Co by usprawiedliwialo nie jednego fucking rivera.....KTORY BARDZO CZESTO SIE ZDARZA :]
    Wcale nie czesciej nisz to wynika z obliczen, np. na zlapanie koloru ma okolo 20% wiadomo ze zapamietamy te bad beaty nisz wygrane ktore "sie nam naleza". To jest efekt psychologiczny naszej percepci z matematyka nie ma nic wspolnego.

    Cytat Zamieszczone przez Rion
    Mysle ze najlebszym sposobem policzenia bylo by wlasnie wygenerowanie 300 tys ponad kombinaci 5 kartowych i sprawdzenie w ilu przypadkach lebszy jest zestaw kart A a w ilu zestaw kart B.Chyba zabiore sie do pisania takiego programu :]
    Ogolem rozpatrzam to w ten sposob.
    Mam 5 losowan(bez zwracania-sory za wczesniejszy blad)
    W kazdym z nich para ma zdecydowanie wieksza szanse na zwyciestwo.
    I to wynika z twoich obliczen? 6+6+6+6+6x2=48 podales ze tak liczysz wiec gdzie sie nie zgadzasz?

    Cytat Zamieszczone przez Rion
    Niestety zeby taka para sie utrzymala musi wygrac-co jest bardzo wazne 5 razy pod rzad.To zmienia sporo uklad prawdopodobienstw.
    74088

    Mylisz sie to sa zdarzenia niezalerzne kazde losowanie karty jest niezalerzne (oprocz tego ze zmniejsza sie ilosc kart w decku) musi wypasc jak pierwsza karta druga lub i tak dalej. Ty sie upierasz zeby liczyc odwrotnie wygra jak nie wypadnie za 1 razem i nie wypadnie za 2 liczac w ten sposob otrzymasz to samo nie wypadnie za 1 razem czyli 42x41x40/48x47x46 czyli nie pomorze w 66%. 100-66=34, male rorznice bo lub nie bierze pod uwage np. 2ch par.

  3. #23
    Dołączył
    Feb 2005
    Posty
    188
    Cytat Zamieszczone przez Rion
    to ze masz szanse 6/50(przed flopem) na wylosowanie A lub K i 6/49 w drugiej karcie flopa na wyloswanie AK nie oznacza ze towja szansa na wylosowanie Na pierwszej lub drugiej karcie flopa = 6+6.
    Jezeli tak to oznaczalo by to ze losujac w zaokragleniu na plis 9 kart bez zwracania z puli 50 na 100% trafimy parke do A lub K a jest to nieprawda.
    Tu jest haczyk.....tego nie mozna tak dodawac.
    To jest liczenie przyblizone (jusz o tym napisalem), nie uzywaj tego na matmie to jest po to zeby sobie ulatwic dodawanie i nie kombinowac w rzeczywistosci trzeba dodac 6/48+6/47+6/46-6/48x5/47x42/46[...] dla pieciu kart jak pisalem rorznica paru procent a obliczenia przynjamnije dla mnie w myslach niewykonalne. Dla wiekszej ilosci kart rorznice miedzy rzeczywistoscia a tym beda sie zwiekszac geometrycznie.

    Cytat Zamieszczone przez Rion
    To ze w ruletce wpadlo 5 razy pod rzad czerwone nie oznacza ze nasze szanse na trafienie czarnego w nastepnym rzucie zwrastaja.
    A to apropo czego?

  4. #24
    Dołączył
    Jun 2006
    Przegląda
    Chrzanów
    Posty
    262
    Nie no po prostu wydaje mi sie ze te kalkulatory zle dzialaja.
    Ale napisze swoj i porownan wyniki.
    A wiec:
    Z 48 kart mozna stworzyc ponad 2 miliony roznych 5 kartowych ukladow.
    Pozostale 4 karty to xy vs ab.
    Nastepnie xy i ab jedzie przez te ponad 2 miliony ukladowo i wynik podaje nam w ilu % wygrywa xy a w ilu ab.
    To chyba najabrdziej utrzciwy sposob.
    Apropo.
    Z moich obliczen wynika ze AQs vs K8 no s AQs wygra tylko ok 52% parti.
    Ide tworzyc program :]

  5. #25
    Dołączył
    Apr 2006
    Posty
    169
    a ja powiem tak że siłę kart można brać na wyczucie bez zagłębiania się w obliczenia bo conajmniej tak samo ważne jest obserwowanie i przewidywanie co może mieć przeciwnik i czy da się go np zablefować więc dyskusja choć ciekawa jest tematem zastępczym :wink: 8)

  6. #26
    Dołączył
    Jan 2005
    Przegląda
    Ciasto
    Posty
    2,287
    Cytat Zamieszczone przez joy71
    a ja powiem tak że siłę kart można brać na wyczucie bez zagłębiania się w obliczenia bo conajmniej tak samo ważne jest obserwowanie i przewidywanie co może mieć przeciwnik i czy da się go np zablefować więc dyskusja choć ciekawa jest tematem zastępczym :wink: 8)
    Ale wyczuciem z matematyka nie wygrasz :P

  7. #27
    Dołączył
    May 2006
    Przegląda
    Suwałki / Łódź
    Posty
    81
    Nie zawsze ma się wystarczający bankroll na czekanie na "matematyczne pozwolenia", to gra się wyczuciem (blef/sprawdzanie blefów).

  8. #28
    Dołączył
    Jul 2006
    Posty
    414
    Mi tam prawdopodobieństwo pomaga w liczeniu
    Po pierwsze logiczne jest, że AK na 66 wygrywa rzadziej niż 22 na TJ, bo TJ łapie strita w dwie strony, zaś 22 tylko w jedną.
    Po flopie mamy 2070 powtarzalnych i 1081 unikatowych możliwości jeżeli dobrze liczę Np. przy JJ szansa na kolejnego J to
    (45 kart+J) + (45kart + J w innym kolorze) + JJ. Mamy więc 91/1081 co daje nam 8,4%.
    Przy 5 kartach sprawa wygląda dużo poważniej Powtarzalnych mamy ponad 228 milionów, unikatów nie chce mi się wybierać 8) Flopa w mojej ocenie nie ma co liczyć tak naprawdę bo jest całkowicie nieprzewidywalny i ustawala dalszą grę. Po flopie można się już bawić % :wink: :wink: :wink:

  9. #29
    Dołączył
    Jul 2006
    Posty
    414
    Liczenie na ponad 2 miliony możliwości rozłożenia kart jest nieco mylne, bo jednak kolejność rozłożenia tych kart ma ogromne znaczenie. Przy 50 kartach mamy 50*49*48*47*46/5!= 254 miliony przez 120 czyli 2.1 miliona unikatów.
    =========
    Przy parce koloru mamy 0,85% że 3 karty dadzą nam pełny kolor i 10,9% że będziemy mieli 4 karty w kolorze. Jeżeli mamy już we flopie 4 karty w kolorze to szansa że w turnie pojawi się kolor wynosi 19%, że w riverze 19,8%, łącznie 35% szansy po flopie że dostaniemy kolor.
    =========

  10. #30
    Dołączył
    Dec 2005
    Przegląda
    Łódź
    Posty
    4,392
    o boze jaka nielogiczna nie spojna i wogole nie majaca chyba zadnego celu wypowiedz

    pisales o czym akurat ci sie pomyslalo a teraz co do wartosci merytorycznej
    Cytat Zamieszczone przez Warmatius
    Mi tam prawdopodobieństwo pomaga w liczeniu
    :roll: :roll: nie rozumiem co am piernik do wiatraka ???
    Cytat Zamieszczone przez Warmatius
    Po pierwsze logiczne jest, że AK na 66 wygrywa rzadziej niż 22 na TJ, bo TJ łapie strita w dwie strony, zaś 22 tylko w jedną.
    :shock: :shock: :shock: wedlug jakiej logiki???????

    i co to znaczy w jedna strone? a A2345 ? to w obie strony jakby nie patrzec :lol: sugerujesz ze reka wygrywa tym czesciej tylko dlatego ze robi strita w dwie strony??



    Cytat Zamieszczone przez Warmatius
    Po flopie mamy 2070 powtarzalnych i 1081 unikatowych możliwości
    mozliwosci czego??
    Cytat Zamieszczone przez Warmatius
    Np. przy JJ szansa na kolejnego J to
    (45 kart+J) + (45kart + J w innym kolorze) + JJ. Mamy więc 91/1081 co daje nam 8,4%.
    tak samo nie rozumiem?? chodzi ci ze jak mamy jj to szansa ze dstaniemy j na flopie?? nie rozumiem twojego liczenia ale wynosi ona 10,8 % , 0,74% ze zrobimy fulla i 0,24% na karete
    Cytat Zamieszczone przez Warmatius
    Przy 5 kartach sprawa wygląda dużo poważniej Powtarzalnych mamy ponad 228 milionów, unikatów nie chce mi się wybierać Flopa w mojej ocenie nie ma co liczyć tak naprawdę bo jest całkowicie nieprzewidywalny i ustawala dalszą grę. Po flopie można się już bawić %
    ??? a turn i river sa przewidywalne?? wtf :? :? :? :?
    Cytat Zamieszczone przez Warmatius
    Liczenie na ponad 2 miliony możliwości rozłożenia kart jest nieco mylne, bo jednak kolejność rozłożenia tych kart ma ogromne znaczenie
    tzn ze co jak flopniesz strita to masz lepsza reka niz jak zlapiesz tego samego strita na riverze???
    Cytat Zamieszczone przez Warmatius
    Przy parce koloru
    lol chodzi o dwie karty w kolorze tak?


    Wedlug mnie niepotrzebnie mieszasz watpie aby to co napisales komu kolwiek pomogla a jzu napewno nie poczatkujacym