Strona 26 z 34 PierwszyPierwszy ... 162425262728 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 251 do 260 z 339
  1. #251
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    3,098
    Co to jest "gameflow"?

  2. #252
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    436
    Przebieg gry. W sensie czy przeciwnik gra agresywnie, dużo blefuje, itd (takie coś powiązane z meta game).

  3. #253
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    353
    Co dokładnie oznacza "grindować"??

  4. #254
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    436
    Starać się wypracowywać stały (ale przeciętny) zysk przy minimalnym ryzyku. Wiąże się to z dobrym bankroll managmentem, czyli graniem stawek na tyle niskich, że prawdopodobieństwo stracenia wszystkiego jest minimalne. Przeważnie osiąga się to grając stylem TAG (tight agressive), czyli rozgrywając tylko najlepsze układy i nie inwestując zbyt dużo pieniędzy w marginalne sytuacje.

    Przeciwieństwem jest granie "over ones head", czyli na zbyt wysokich stawkach, gdzie gracz nie czuje się pewnie.

    To pierwsze podejście jest typowe dla zawodowych pokerzystów, dla których priorytetem jest zapewnienie sobie źródła utrzymania, a to drugie dla amatorów którzy bardziej grają dla emocji niż dla pieniędzy.

  5. #255
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    353
    Co oznacza określenie jakiegoś zagrania "spewy"??

  6. #256
    Dołączył
    May 2003
    Przegląda
    Warszawa
    Posty
    2,830
    pewnie cos w stylum lamerskie, zalosne, do dupy. Jak soprano mi odpisal ze moje zagranie jest mega spevvy, to moglo to znaczyc tylko to ;p

  7. #257
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    436
    Prawie, ale chyba nie do końca. "Spewy" bardziej oznacza wyrzucanie żetonów (np. "Hero" calle, gonienie drawów, itp.). Jestem pewien z wysokim prawdopodobieństwem, ale nie na 100%.

  8. #258
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    353
    Cytat Zamieszczone przez Doli Zobacz posta
    pewnie cos w stylum lamerskie, zalosne, do dupy. Jak soprano mi odpisal ze moje zagranie jest mega spevvy, to moglo to znaczyc tylko to ;p
    No właśnie czytając posty Soprano spotykam to określenie i nie do końca wiem o co chodzi Chociaż kontekst rzeczywiście w większości przypadków jest bardzo podobny

  9. #259
    Dołączył
    Aug 2006
    Przegląda
    Warszawa
    Posty
    528
    spew definition | Dictionary.com
    Czyli spew = rzygać. Teraz zrób sobie z tego przymiotnik.

    Btw bardzo dobry słownik, polecam.

  10. #260
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    436
    Spewy: Aggressive betting that crosses the line into reckless betting.

    (http://www.biggyslickspoker.com/****...*Glossary.html)

    Edit: ta cenzura Poker Strategy jest czasami absurdalna...