Zobacz wyniki ankiety: Wybory

Głosujących
266. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • PO

    152 57.14%
  • PiS (o.O)

    28 10.53%
  • LiD

    35 13.16%
  • PSL

    4 1.50%
  • UPR

    36 13.53%
  • LPR

    3 1.13%
  • SO

    1 0.38%
  • inne

    7 2.63%
Strona 25 z 84 PierwszyPierwszy ... 1523242526273575 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 241 do 250 z 839
  1. #241
    Dołączył
    Oct 2006
    Posty
    178
    To Ty wypisujesz bzdury. Mamy Wspólnoty Europejskie a ty mowisz o UE ktora jeszcze nie ma "osobowości prawnej" co sam przyznajesz !
    Ogólnie to z tym jest taki bałagan, że sami specjaliści od "prawa europejskiego" nie wiedzą dokładnie co mamy a co nie.. ale to już inna historia..

  2. #242
    Dołączył
    Apr 2004
    Przegląda
    Malta
    Posty
    627
    Cytat Zamieszczone przez weeskacz Zobacz posta
    ownerek zgoda to nie jest takie proste, ale nie zamierzałem budowac złożonego modelu

    Zwróć jednak uwagę na to, że w tym przypadku osoby które zrezygnuja z ubezpieczenia nie zmienią zdania nawet po obniżeniu polis. Za to osoby, które dobrowolniw wykupia ubezpieczenie zrobią to nawet w przypadku wzrostu cen gdyż ich powody mają wieksze znacznie niż cena. I firmy ubezpieczeniowe więdząc, że nowych klientów pozyskać się raczej nie da, a osoby, które bedą się chciały ubezpieczyć zrobią to nawet po wzroście cen więc ubezpieczyciele będą to wykorzystywać i podniosą swoją cene. Nie uwzględniam tu transferu klientów z firmy do firmy gdyż to akurat obowiązuje cały czas niezależnie od tego czy ub. jest przymusowe czy nie.

    Szczerze mówiąc to nigdy nie zagłębiałem się w temat ubezpieczeń, ale wiem że to baaardzo obszerny temat, a metody wyceny polis, ryzyka itd. są dość skomplikowane i poprostu myślę, że uproszczenie tego modelu do 2 zmiennych popytu i podaży mija się z celem.

    O.

  3. #243
    Dołączył
    Oct 2006
    Posty
    178
    Dyskusja z Tobą jest bardzo rzeczowa. Nie ma co.

  4. #244
    Dołączył
    Dec 2005
    Przegląda
    Łódź
    Posty
    4,392
    Cytat Zamieszczone przez arturk Zobacz posta
    To Ty wypisujesz bzdury. Mamy Wspólnoty Europejskie a ty mowisz o UE ktora jeszcze nie ma "osobowości prawnej" co sam przyznajesz !
    Ogólnie to z tym jest taki bałagan, że sami specjaliści od "prawa europejskiego" nie wiedzą dokładnie co mamy a co nie.. ale to już inna historia..
    Tacy specjalisci jak Ty

  5. #245
    Dołączył
    Apr 2004
    Przegląda
    Malta
    Posty
    627
    Cytat Zamieszczone przez arturk Zobacz posta
    To Ty wypisujesz bzdury. Mamy Wspólnoty Europejskie a ty mowisz o UE ktora jeszcze nie ma "osobowości prawnej" co sam przyznajesz !
    Ogólnie to z tym jest taki bałagan, że sami specjaliści od "prawa europejskiego" nie wiedzą dokładnie co mamy a co nie.. ale to już inna historia..
    A co ma osobowość prawna do istnienia UE?

    Podstawą prawną funkcjonowania Unii Europejskiej jest traktat o Uni Europejskiej - Traktat z Maastricht.

    UE oparta jest na 3 filarach:
    1 - unia gospodarcza czyli WSPÓLNOTY EUROPEJSKIE - WSPÓLNOTA EUROPEJSKA oraz Europejska Wspólnota Energii Atomowej
    2 - unia polityczna
    3 - współpraca w zakresie spraw wewnętrzych i wymiaru sprawiedliwości.

    Koniec wykładu z mojej strony, polecam lekturę choćby wikipedii.

    Pozdrawiam

  6. #246
    Dołączył
    Oct 2006
    Posty
    178
    Mnie nie interesuje co pisze na wikipedii, jak się postaram to sobie tam napiszę co będę chciał.

    Jak klikniesz tutaj:

    http://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/...pl00110040.pdf

    to przeczytasz w części pierwszej co następuje:

    "Zainspirowana wolą obywateli i państw Europy zbudowania wspólnej przyszłości, niniejsza
    Konstytucja ustanawia Unię Europejską.... ble ble ble.."

    Jeszcze raz: "ustanawia" - czyli robi coś, co jeszcze nie zostało dokonane. No, chyba że mi powiesz, że można ustanowić drugi raz coś, co już zostało ustalone wcześniej... Ale wtedy to sie już nadajesz do naszego Trybunału Konstytucyjnego... Więc, skoro w tej "konstytucji" jest napisane, że UE się "ustanawia", i skoro tę konstytucję odrzucono, to dla logicznie myślącego człowieka, UE nie została "ustanowiona", czyli krótko mówiąc - UE nie istnieje ! JASNE ?

  7. #247
    Dołączył
    Apr 2004
    Przegląda
    Malta
    Posty
    627
    Cytat Zamieszczone przez arturk Zobacz posta
    Mnie nie interesuje co pisze na wikipedii, jak się postaram to sobie tam napiszę co będę chciał.

    Jak klikniesz tutaj:

    http://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/...pl00110040.pdf

    to przeczytasz w części pierwszej co następuje:

    "Zainspirowana wolą obywateli i państw Europy zbudowania wspólnej przyszłości, niniejsza
    Konstytucja ustanawia Unię Europejską.... ble ble ble.."

    Jeszcze raz: "ustanawia" - czyli robi coś, co jeszcze nie zostało dokonane. No, chyba że mi powiesz, że można ustanowić drugi raz coś, co już zostało ustalone wcześniej... Ale wtedy to sie już nadajesz do naszego Trybunału Konstytucyjnego... Więc, skoro w tej "konstytucji" jest napisane, że UE się "ustanawia", i skoro tę konstytucję odrzucono, to dla logicznie myślącego człowieka, UE nie została "ustanowiona", czyli krótko mówiąc - UE nie istnieje ! JASNE ?
    LoL - to gratuluje logiki rozumowania.

  8. #248
    Dołączył
    Oct 2006
    Posty
    178
    Gdyby UE istniała przed próbą ratyfikacji konstytucji to po co miałby się w niej znajdować artykuł o tym że UE się DOPIERO ustanawia (z chwilą ratyfikacji)? to byłoby dla Ciebie logiczne. tak ?

  9. #249
    Dołączył
    Feb 2006
    Przegląda
    wrocek
    Posty
    1,348
    Wybory 21.10.2007

    URATUJ POLSKE - AKCJA : SCHOWAJ BABCI DOWÓD

  10. #250
    Dołączył
    Feb 2007
    Przegląda
    Poznań
    Posty
    392
    offtopic [ale sie dziwie, ze tak sie wczoraj wciagnalem w ten watek]
    Cytat Zamieszczone przez warsaw Zobacz posta
    Chętnie ubezpieczyłbym się w pokerze. Gram 1-2NL. Ktoś mnie reraisuje allin, kiedy mam asy - powiedzmy że ma JJ (mam ok 78-22,~ 3-1). Chętnie przyjmę ubezpieczenie za powiedzmy 1/4 buyina po 2.75-1. czyli za 50 dostanę niecałe 140, kiedy przegram. A jak wygram, dostanę od gościa 200, ale oddam 50. Zauważcie tylko, że słabsi gracze będą przeciwko takiemu ubezpieczeniu. Bo to oni będą dawać badbeaty, a nie ja...
    Rozumiem Warsaw ze masz na mysli korzyscy wynikajace z ograniczenia variance, bo twoj przeciwnik (jesli przez niego miales na mysli "slabsi gracze") powinien sie zgodzic na twoja propozycje, bo pozwala mu ona zmniejszyc variance oraz zwiekszyc EV o jakies 4BB kosztem twojego, chociaz dalej bedzie daleko na minusie (daj znac jesli chlapnalem sie w obliczeniach, ale sprawdzilem ze 2 razy).

    edit: przejrzalem ostatnia strone i weeskacz dalej lubi sobie pojezdzic personalnie po ludziach, ciekaw jestem weeskacz czy na zywo tez jestes taki wygadany i bezposredni z mowieniem ludziom o cmokaniu Jarka i byciu jedna z niewielu osob na tej planecie? troche kultury osobistej nie zawadzi
    Ostatnio edytowane przez Hedge ; 29-09-2007 o 23:52