Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 21
  1. #11
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    3,098
    Cytat Zamieszczone przez AdamBB Zobacz posta
    Zauważ że koleś ma TAF 0.9. Ktoś grający tak pasywnie raczej nie będzie raisował na turnie z AKs czy QQ. Fakt ze taki pasywny koleś gra allin po niegroźnej karcie, oznacza że raczej ma mocny układ. Ja bym raczej zrzucił na turnie po allinie.
    Nie no, po allinie to miałem już do wrzucenia grosze. Wiedziałem, że jestem z tyłu, ale raczej nie było sensu tu pasować. Pot odds prawie 5:1, czyli niech w 20% przypadków ma tu QQ i już jestem do przodu.

    Karlos, chodziło mi o to, że skoro J i 9 są na flopie, to po prostu statystycznie częściej przeciwnik pokaże QQ, zakładając oczywiście, że rozgrywa je tu tak samo.
    Ostatnio edytowane przez Trias ; 08-06-2008 o 14:52

  2. #12
    Dołączył
    Jul 2007
    Przegląda
    Toruń, Bydgoszcz
    Posty
    1,536
    Cytat Zamieszczone przez Lubczyk Zobacz posta
    Nie ma to jak pedalski miniraise z KK... zraisowałbyś do 3 i już nie dajesz mu odsów do calla... a co za tym idzie grasz o stacka, bo w longrunie jesteś EV+
    dokładnie


    "To nie był minraise. Kliknąłem raise pot. Zwykle doradzają raisować 3x podbicie/raise pot i tyle właśnie było"

    ale jesteś OOP

  3. #13
    Dołączył
    Jul 2007
    Przegląda
    Bielsko-Biała
    Posty
    1,270
    No dobra przesadziłem z tym foldem. Nie policzyłem tego dokładnie. Generalnie jeśli uważasz że koleś jest taki jak pisze karlos czyli callnie cię preflop z pocketem lub AK to check na turnie i fold do dużego beta. A jeśli koleś jest taki jakich wielu (calluje 3bety z szerszym zakresem) no to... chyba trzeba było to wtopić. Choć patrząc na staty wygląda na takiego co nie sprawdza z byle czym.

  4. #14
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    3,098
    Cytat Zamieszczone przez igiel3 Zobacz posta
    "To nie był minraise. Kliknąłem raise pot. Zwykle doradzają raisować 3x podbicie/raise pot i tyle właśnie było"

    ale jesteś OOP
    Ile w takim razie wynosi rozsądny reraise OOP?

  5. #15
    Dołączył
    Jul 2007
    Przegląda
    Toruń, Bydgoszcz
    Posty
    1,536
    przy stackach 100BB - to jest zwykle 14BB

  6. #16
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    3,098
    Niezależnie od wysokości podbicia i puli?

  7. #17
    Dołączył
    Jul 2007
    Przegląda
    Toruń, Bydgoszcz
    Posty
    1,536
    no nie - mówię tak ogólnie przy betach 4BB - daję 13,5BB 14BB OOP - najczęściej jest to x3 + 2BB OOP



    Ważne, aby nie dawać im oddsów do calla.

  8. #18
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    2,317
    Cytat Zamieszczone przez Aston1906 Zobacz posta
    Gość ładnie flatcallował na bezpiecznym flopie i nas spotkomitował.
    Moim zdaniem rozegrał to jak fisz. Przy takich jego statystykach i jego callu na flopie od razu wiedziałbym że moje KK najprawdopodobniej nie jest dobre. A gdyby przebił to miałbym problem, chociaż w sumie niewiele większy ponieważ koleś jest pasywny postflop, a to oznacza, że nie (semi)blefuje zbyt czesto i prawie zawsze gra kartami. Poza tym jeśli taki koleś sprawdza na pozycji 3-beta preflop to od razu wiadomo że albo trapuje z KK+ (a najczęściej z AA) albo nastawia się na złapanie seta.

    Cytat Zamieszczone przez Aston1906 Zobacz posta
    ale nie będą nas floatować jak mamy monstery!
    Nit i floating? WTF? Z tak beznadziejnym image kolesie tego typu jak najbardziej powinni floatować, ale doświadczenie pokazuje, że zazwyczaj jednak tego nie robią.

    Cytat Zamieszczone przez Aston1906 Zobacz posta
    Po allinie? Chcesz zrzucić mając do dołożenia 6,6$ do puli 33$???
    No i co z tego że pot odds wynoszą 5:1? Po co wyrzucać dobre pieniądze skoro najprawdopodobniej jesteśmy 20:1 dog, a przy IMO bardzo optymistycznym założeniu że koleś może tutaj mieć QQ ponad 2:1 dog? Zresztą, czy z overparą nie raisowałby już na flopie? Po to używa się softu typu PT/PAH aby pomagał nam podejmować lepsze, a nie tylko statystycznie poprawne, decyzje. A statystyki kolesia mówią nam wyraźnie że jest on turbo nitem.

    jdx

  9. #19
    Dołączył
    May 2006
    Posty
    1,505
    Przyznaję z pokorą, iż przeoczyłem, że to nie FR tylko SH, co powduje, że gość zaiste jest nitem.
    Nie zmienia to faktu, że przy stole na pewno zagrałbym to tak samo jak Trias. No ale nigdy nie mówiłem, że nie jestem fishem

  10. #20
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    559
    jak dla mnie rozegrane okay, +ev w long runie i tyle