Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 45
  1. #11
    Dołączył
    Jan 2004
    Posty
    1,849
    Ale na Ps? a jaki nick masz, bo chyba nie pokerstars ;p

    pozdr
    warsaw

  2. #12
    Dołączył
    Dec 2005
    Przegląda
    Łódź
    Posty
    4,392
    granie shorstackiem jest bardziej bezpieczne i latwiejsze i napewno jest dobrym pomyslem dla poczatkujacych graczy ktorzy maja np problemy ze spasowaniem silnych rak na bardzo nieprzyjazdnym stole gdze przeciwnik nam jasno mowi ze jest lepszy

    ogolnie ja duzo tak gralem i w sumie nadal tak gram ale siadam sobie na nl100 z 40$ bo 20 to jednak za malo i gra jest zbyt nudna, pozniej bardzo czesto i tak albo sie podwoje albo wtopie i reload ze dochodzi ze gram tak jakbym sie wkupil za maxa


    Tak sie jednak zastanawialem myslac o grze przeciwko shortstackom Np czy przeciwko takim graczom oplaca sie grac kazdy flushdraw, kazdy open ended i inne dobre drawy dajac allina (mowie gdy gramy w rozdaniu tylko z shortem lub shortami)
    Bo logika moze byc nastepujaca kolor generalnie trafia sie okolo raz na 3 razy to jesli za pierszym razem podwoimy shorta bedzie mial 40% max buyina nie uda sie drugi raz bedzie mial 80% maxa i jesli uda sie za 3 razem to i tak go zczyscimy odbierajac nasze pieniadze

    Czy tez moze to myslenie zawiera blad bo nie zawsze zdarzy sie by zlapac tak 3 drawy zanim short nie ucieknie ze stolu Wiec chyba jednak jest to tylko z pozoru dobry pomysl

  3. #13
    Dołączył
    Jun 2006
    Przegląda
    Warszawa
    Posty
    114
    to rozumowanie oczywiście jest błędne, a to dlatego, że mówisz o zdarzeniach niezależnych- w każdym kolejnym przypadku prawdopodobieństwo, że dojdzie Ci kolor nadal wynosi 33% (chyba więcej w sumie?), nie zależy od poprzednich zdarzeń.

  4. #14
    Dołączył
    May 2006
    Przegląda
    Szczecin
    Posty
    659
    I jeszcze trzeba dodac ze NIE ZAWSZE short wejdzie all-in ! A jesli by nawet to tak jak sebkrol napisal jego stack moze wynosic 80 % I nie wiem czy az tylu chetnych znajdzie sie zeby prawie za caly BI draw`owac do strita czy koloru ?

  5. #15
    Dołączył
    May 2004
    Posty
    962
    Cytat Zamieszczone przez sebkrol18 Zobacz posta

    Bo logika moze byc nastepujaca kolor generalnie trafia sie okolo raz na 3 razy to jesli za pierszym razem podwoimy shorta bedzie mial 40% max buyina nie uda sie drugi raz bedzie mial 80% maxa i jesli uda sie za 3 razem to i tak go zczyscimy odbierajac nasze pieniadze

    Czy tez moze to myslenie zawiera blad bo nie zawsze zdarzy sie by zlapac tak 3 drawy zanim short nie ucieknie ze stolu Wiec chyba jednak jest to tylko z pozoru dobry pomysl
    Witam
    Błędna logika, ortodoksyjny short już po pierwszym podwojeniu zmienia stół ,
    często nie czeka nawet na podwojenie

    pzdr

  6. #16
    Dołączył
    May 2004
    Posty
    962
    Cytat Zamieszczone przez warsaw Zobacz posta
    Ale na Ps? a jaki nick masz, bo chyba nie pokerstars ;p

    pozdr
    warsaw

    Warsaw widziałem cie na Pokerstars więc tam usiąde.
    Zagram na nowym koncie, tak byś traktował mnie jak każdego shorta, czyli z pełną pogardą

    pzdr

  7. #17
    Dołączył
    Sep 2004
    Przegląda
    Near the Nutzz
    Posty
    1,083
    Cytat Zamieszczone przez sebkrol18 Zobacz posta

    Tak sie jednak zastanawialem myslac o grze przeciwko shortstackom Np czy przeciwko takim graczom oplaca sie grac kazdy flushdraw, kazdy open ended i inne dobre drawy dajac allina (mowie gdy gramy w rozdaniu tylko z shortem lub shortami)
    Bo logika moze byc nastepujaca kolor generalnie trafia sie okolo raz na 3 razy to jesli za pierszym razem podwoimy shorta bedzie mial 40% max buyina nie uda sie drugi raz bedzie mial 80% maxa i jesli uda sie za 3 razem to i tak go zczyscimy odbierajac nasze pieniadze
    przeciwko shorstackom kompletnie nie gra się FD ani SC!! reraise z AK i każdą parką, jak shorstack gra źle do dokładamy AQ i niższe parki, jak się da tanio obejrzeć flop to tak robimy, jego check to w 80% miss na flopie, a tak poza tym to dobrego shorta zostawiamy w spokoju, na pewno ma te karty co myślimy że ma

    ps. pokerstars, jeśli grasz shortem, możesz napisać jakie masz ptbb/100 w dłuższym okresie czasu? bardzo mnie to interesuje

    ps2. co do swingów, jak napisałem grałem bardzo krótko, chodziło mi o to że grając za 200 na 5/10 takie pięciokrotne wtopienie z QQ czy KK przeciwko AK to już 1k w plecy, ew. pchnięcie AK na 88-22 i nietrafienie tak ze 3 razy i 600 w plecy - ale jak mówiłem, pewnie shortem gram jak dupa i stąd moja niechęć (wynikająca może z niewiedzy), chyba że pokerstars tutaj napiszesz jak grasz, bo może coś pominąłem, a może wróciłbym jako gracz short na 5/10, napiszesz jakiś ogólny zarys? 4 stoły i czekasz na AA-QQ + AK? czy raczej grasz agresywnie?

  8. #18
    Dołączył
    Dec 2005
    Przegląda
    Łódź
    Posty
    4,392
    Cytat Zamieszczone przez Joker86 Zobacz posta
    I jeszcze trzeba dodac ze NIE ZAWSZE short wejdzie all-in ! A jesli by nawet to tak jak sebkrol napisal jego stack moze wynosic 80 % I nie wiem czy az tylu chetnych znajdzie sie zeby prawie za caly BI draw`owac do strita czy koloru ?
    Masz problem ze short spasuje i dostaniesz zetony za darmo???

    Ale mysle ze wlasnie tak jak mowi pokerstars ze problemem jest ze short po podwojeniu ucieknie ze stolu bo mysle ze w HU shorstack jezeli nie odchodzi od stolu jest skazany na porazke
    Bo tak jak napisalem wystarczy trafic raz na 3 razy dobry draw by zczyscic gracza

  9. #19
    Dołączył
    Jan 2004
    Posty
    1,849
    Cytat Zamieszczone przez pokerstars Zobacz posta
    Warsaw widziałem cie na Pokerstars więc tam usiąde.
    Zagram na nowym koncie, tak byś traktował mnie jak każdego shorta, czyli z pełną pogardą

    pzdr
    Ha, możesz to nazywać pogardą, mi chodzi o to, że przeciwko shortowi zawsze mam prostą decyzję. Jeżeli on podbija, to z każdą parą 99+ i i AK, czasem AQ, nawet nie bawię się w żadne calle tylko od razu stawiam go na allinie i tyle. Bardzo rzadko będę miał mniej niż coinflip. A on co ma zrobić? Musi też liczyć na ten rzut monetą. Z tym, że jego żetony to dla mnie 10-15% stacka, czyli przegrana i wygrana jest niezauważalna.

    Piszesz, że short po double upie zmienia szybko stół? Hm, to do czego zmierza jego gra? Czy poker polega na szczęśliwym trafie, tu AK tu KK, podwoję się i ucieknę. To chyba jednak strategia przestraszonych gości, którzy albo grają za wysoko, albo boją się normalnej gry, albo grają żeby dużo nie przegrać. Może, powtarzam, może jest to strategia dla początkującego, chociaż sam bym nie polecał. Bo uczy grać w lotto. Ale co potem? Całe życie na shortstacku? A skąd strach przed grą całym buyinem, kiedy masz parę innych opcji niż allin/fold? A co z maksymalizacją zysku? Kiedy się widzi takiego shorta, który robi allina za 15$ z AA, trafia na KK, podwaja się i wygrywa w sumie 33$ na takiej ręce to aż go żal... W odwrotnej sytuacji też przegra 15$, ale czy dobry gracz przegra dużo więcej? Może 40, może 50, ale wygra całego buyina AA vs KK. Także, może short to jakaś strategia dla strachliwych ludzi, ale longrun na pewno nie dochodowa, a wręcz obniżająca zyski. A poza tym ani niczego nie uczy ani do niczego nie prowadzi. Ale tak jak napisałem, każdy wybiera swoją drogę, jego sprawa. Ja z shortami grać uwielbiam i tak pozostanie. A że oni chcą grać shortami... to ja się bardzo cieszę

    pozdr
    warsaw

  10. #20
    Dołączył
    Dec 2005
    Przegląda
    Łódź
    Posty
    4,392
    Warsaw a Ty myslisz ze ludzie graja shorstakiem przegrywaja i nadal tak graja?? Jezeli ktos przegrywa shortem to grajac z calym buyinem przegra jeszce wiecej. Dziala to tez w druga strone jak ktos wygrywa shortem ma szanse wygrywac znacznie wiecej grajac maxem bo dochodzi mu wiecej rak ktore moze grac no i wiecej moze wygrac w pojedynczym rozdaniu

    Ja mowie kiedys gralem tylko shortem i wygrywalem na nl100 doszedlem tak sobie do 3-4k $ w kilka miesiecy i nie odczuwalem jakiegos duzego dyskomfortu z tego powodu a proby grania z maxem konczyly sie czesto wtopa gdy nie umialem zrzucic top pary dwoch par itp

    teraz gram roznie chociaz przewanie podwojonym shortem :P okolice 40-50% maxa

    I jestem dowodem ze taka gra moze byc dochodowa No ale to tez troche wynika z tego ze po jakims czasie juz nie gram shortem bo sie podwoilem raz czy dwa wiec nie jestem jak to nazwal pokerstars ortodoksyjnym shortem

    I nie krytykuj tego ze ktos po double up zmienia stol, moze niektorzy graja wylacznie dla pieniedzy nie interesuje ich rozwijanie umiejetnosci i graja abc pokera na shorcie minimalizujac potencjane przegrane w jak najwiekszym stopniu

    I chyba podwojenie sie na AA lub AK to nie jest szczescliwym traf Szczesliwy traf jest gdy sie podwoimy na AA lub AK przeciwnika