Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 24

Wątek: Problem z NL50.

  1. #11
    Dołączył
    Jun 2005
    Przegląda
    Warszawa
    Posty
    66
    Moim zdaniem to kwestia Twojej psychiki. Jak sie przyzwyczaisz do tych stawek to moze bedzie szlo lepiej . Z moich obserwacji wynika ze skill graczy od NL10 do NL200 za bardzo sie nie rozni

  2. #12
    Dołączył
    Jan 2006
    Przegląda
    Roma
    Posty
    1,962
    hmmm... no troszke przesadziles moim zdaniem generalnie im wyzej sie gra tym mniej szalencow sprawdzajacych wszystko ze wszystkim, a co za tym idzie mniej glupich rozdan. IMO od nl100 juz jest znacznie lepiej niz np na nl25.

  3. #13
    Dołączył
    Mar 2006
    Przegląda
    Siedlce
    Posty
    296
    Cytat Zamieszczone przez jdx Zobacz posta
    No ja gram obecnie NL100 SH, mam staty 27.5/11.55/2.25 i to są przeciętne współczynniki TAG-a (VP$IP poniżej 33% na SH to tight ). Na FR na pewno VP$IP powinno być niższe, ale dwa pozostałe współczynniki powinny mieć IMO zbliżone wartości do tych z SH. Co do gry, to jeśli jesteś agresorem preflop, to c-bet (czyli de facto semibluff) to podstawa. I to działa.
    SH to calkiem inna bajka, co nie zmienia faktu, ze musze zaczac zmieniac gre w kierunku tych liczb. Co do wartosci c-bet to sie juz dawno przekonalem. Tylko przy moim PFR nie ma za duzo okazji zeby to stosowac.

    Cytat Zamieszczone przez warebel Zobacz posta
    generalnie im wyzej sie gra tym mniej szalencow sprawdzajacych wszystko ze wszystkim, a co za tym idzie mniej glupich rozdan.
    I mi wlasnie tego teraz brakuje. Na NL25 jak lapalem seta lub wyzej na flopie, prawie zawsze znalazl sie ktos kto prawdzal moje bety, na 50 gracze sa bardziej ostrozni, a za tym idzie mniejsza kasa z tymi ukladami.

    Wczoraj zrobilem sobie przerwe, dzisaj jestem w miare zadowolony z gry, zobaczymy jak bedzie dalej.

  4. #14
    Dołączył
    Feb 2006
    Posty
    430
    warebel , czyli Twoim zdaniem od NL100 jest lepiej, bo nie ma szalencow,dziwne rozumowanie, no to chyba na nich najlatwiej sie zarabia prawda?jest mniej szalonych rozdan, ale ludzie graja lepiej, a problem moze byc w tym, ze nie przyzwyczajony jestes, ze w gre wchodza wieksze peniadze, byc moze swiadomosc ryzykowania zbyt duzych pieniedzy tu przeszkadza i przez to boisz sie gry, a bez pewnosci siebie to lipa bedzie z takiej gry

  5. #15
    Dołączył
    Jan 2005
    Przegląda
    Ciasto
    Posty
    2,287
    mehehe ja to dopiero jestem nit 17.13/11.75/3.05 @ 6-max [=

  6. #16
    Dołączył
    Jan 2006
    Przegląda
    Roma
    Posty
    1,962
    Cytat Zamieszczone przez krakers Zobacz posta
    warebel , czyli Twoim zdaniem od NL100 jest lepiej, bo nie ma szalencow,dziwne rozumowanie, no to chyba na nich najlatwiej sie zarabia prawda?jest mniej szalonych rozdan, ale ludzie graja lepiej, a problem moze byc w tym, ze nie przyzwyczajony jestes, ze w gre wchodza wieksze peniadze, byc moze swiadomosc ryzykowania zbyt duzych pieniedzy tu przeszkadza i przez to boisz sie gry, a bez pewnosci siebie to lipa bedzie z takiej gry
    nie rozumiem na jakiej podstawie wywnioskowales ze brak mi pewnosci siebie, ze boje sie gry i ze nie jestem przyzwyczajony kiedy na stole leza wieksze pieniadze? gram nl100 i nl200 i tam sa duzo wieksze pieniazki niz na nl25 czy nl50...

    co do szalencow, to tak, wole grac z graczami ktorzy potrafia grac niz z idiotami, ktorzy sprawdzaja kazde podbicie preflop, byle tylko kogos za ktoryms tam razem zlapac. wydaje mi sie ze stad wlasnie pojawily sie informacje, ze na party poker nie mozna wygrac z AA LOL

  7. #17
    Dołączył
    Jan 2005
    Przegląda
    Ciasto
    Posty
    2,287
    To dziwne, bo jak gralem na Party to AA bylo moim najlepszym zrodlem cukierkow ;p

  8. #18
    Dołączył
    Jan 2006
    Przegląda
    Roma
    Posty
    1,962
    nie mam pojecia, bo nie gram na party, ale ludzie jakies kosmiczne bajki o tym opowiadaja, to zapamietalem

  9. #19
    Dołączył
    May 2005
    Przegląda
    Radom
    Posty
    210
    Cytat Zamieszczone przez El Capitan Zobacz posta
    PFR 10 i AF 2 to nawet trudno mi sobie wyobrazic. Mozesz dac jakis przyklad takiej gry? To sie glownie musi opierac na c-bet i blefowaniu.
    Skoro uzywasz poker trackera, to wykorzystaj go rowniez do kontrolowania wlasnej gry, a nie tylko do analizowania przeciwnikow. Ustal sobie pewne wartosci do ktorych nastepnie w czasie gry bedziesz staral sie dazyc. Jesli w pewnym momencie gry twoje statystyki bede zdecydowanie zbyt niskie, badz zbyt wysokie, w porownaniu do tych ktore sobie zalozyles, to przy rozgrywaniu kolejnych rak staraj sie tak korygowac, aby dazyc do poczatkowych zalozen.
    Zalozmy ze docelowo chcesz byc SLAA z VP$IP=25%, PFR=10%, AF=2.5 oraz WtSD=25%. Umowmy sie ze takie zalozenia sa na dluzsza mete dochodowe, a Ty juz sobie potestujesz czy to prawda
    Wowczas, jesli z przebiegu gry widzisz, ze np. twoje PFR nie przekracza 5% - zaczynasz o wiele wiecej rak raisowac preflop. Jesli twoje AF nie przekracza 1 - przestajesz po flopie callowac i dajesz tylko fold lub raise. I tak dalej.

    Przyklad.
    Dostajesz na CO. Przed Toba dwa limpy - UTG+1 oraz MP2. Co robisz? Najpierw patrzysz na swoje VP$IP oraz PFR. Jezeli:
    VP$IP i PFR niskie - podbijasz
    VP$IP niskie, PFR wysokie - callujesz
    VP$IP i PFR wysokie - zrzucasz
    W ten sposob docelowo bedziesz dazyl do swoich zalozonych VP$IP oraz PFR.

    Przyklad cd. Rozdanie jak wyzej. Zalozmy ze podbiles.
    UTG+1 daje call, MP2 fold, we 2 ogladacie flopa . Przeciwnik robi continuation bet. Patrzysz na swoje FtFB (fold to flop bet) oraz AF. Jezeli:
    FtFB wysokie, AF niskie - przebijasz
    FtFB niskie, AF wysokie - zrzucasz
    FtFB wysokie, AF wysokie - sprawdzasz.
    Itp.

    A to tylko i wylacznie jesli chodzi o Twoje statystyki Oczywiscie w czasie gry musisz uwgledniac rowniez statystyki przeciwnikow i odpowiednio korygowac swoje zagrania

  10. #20
    hi, jestem początkującym graczem. Możesz mi trochę objaśnić co to jest FtFb , AF, PFR, VP itd, gdzie mogę znależć więcej informacji na ten temat , dzięki i jeszcze jedno - co to jest poker tracker i jak to ma się do pomagania w grze mimar1@wp.pl