Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 13 z 13
  1. #11
    fidelloz Guest
    Aha napiszę też coś o Twoich rozterkach co do wchodzenia na wyższe stawki.
    Po pierwsze moja rada to, nie zmieniaj niczego w swojej grze na nowym limicie. Nie graj luźniej nie graj tigh tylko tak samo jak na nl4. Nie 3betuj częsciej itd. Jeżeli odejdziesz od swojej Agame to zaczną się pojawiać spoty ,które są dla Ciebie całkiem nowe a co za tym idzie problematyczne. Wchodząc wyżej zacznynaj od standardowej gry i ewentualnie po jakimś czasie coś się zmienia. Różnica pomiędzy NL4 i nl10 jest mniejsza niż Ci się wydaje. Jeżeli na nl4 grasz 8 stołów to wchodząc wyżej nie graj 1-4 bo to też zmienia sposób gry. Można grać mixem 6 nl4 i 2 nl10.

    No wlasnie troche chyba chcialem za bardzo zmniejszyc luke pomiedzy VPIP i PFR z 25/15 do mniej i wiecej rak podbijalem ktorych przewaznie nie podbijam.

    Mam tez problem z agresywnoscia i blefami, np dostaje cont beta na suchym boardzie (669np) o statach 20/10, wiec normalnie na NL4 gralem czesto re-raise i dawalo mi to dobre zyski.

    Niestety tutaj boje sie uzywac tego zagrania bo jak po jego cont becie w puli jest 1.5 USD , to po moim reraisie i jego callu byloby juz 4-5 USD a to duzo ,a wcale nie musze miec najlepszej reki w tym momencie.

    D
    ruga sprawa to Twoje podejście do pokera. Nie rozumiem po co porównujesz winrate i przeliczasz co Ci się bardziej opłaca. Przecież to nie ważne ile $$$ zarabiasz miesięcznie tylko czy polepszyłeś swoje umiejętności. Jak chcesz większego zysku to zwiększ liczbę stołogodzin Jak się skupisz na poprawianiu swojej gry a nie sprawdzaniu ile masz BB/100 tu a ile tam to znacznie szybciej miniesz stawki micro nie mówiąc już o nl10.
    No troche sie przyzwyczailem do grindowania dziennie 10-50 USD. TO daje naprawde fajna kase w ujeciu miesiaca dla poczatkujacego. Wiec, moze nieco przedstawilem powiekszanie bankrolla nad rzeczywiste rozwijanie umiejetnosci.

    Zalezy mi na zdobywaniu kolejnych limitow, lecz chce powiekszac bankroll i wychodzic chociaz na ten minimalny plus

    Poza tym wydaje mi sie ze jedna z motywacji oprocz doskonalenia sie, jest gratyfikacja finansowa.



    No ...a dzis po 1.6k gier na NL10 jestem +6usd do przodu... czyli 60
    bb. Co daje jakies 3,5bb/100 , skoro o bb mowimy

    No i gratis rozdania gdzie sie pogubilem znowu...

    Villain 61/7 / 28,6 - 3 bet, 1,6 agresji po 80 rekach na flopie spodziewalem sie FD wiec bylem lekko do przodu, a po shovie sprawa byla 50/50... wiec nierozegrane chyba najgorzej...
    Natomiast niestety przegralem conflipa


    Grabbed by Holdem Manager
    NL Holdem $0.10(BB) Replayer
    SB ($9.52)
    Hero ($9.74)
    UTG ($15.34)
    CO ($12.88)
    BTN ($14)

    Dealt to Hero

    UTG calls $0.10, CO calls $0.10, fold, fold, Hero raises to $0.50, UTG calls $0.40, CO calls $0.40

    FLOP ($1.55)

    Hero bets $1.15, UTG raises to $5, CO folds, Hero raises to $9.24 (AI), UTG calls $4.24

    TURN ($20.03)

    RIVER ($20.03)

    Hero shows
    (Pre 81%, Flop 49.9%, Turn 22.7%)

    UTG shows
    (Pre 19%, Flop 50.1%, Turn 77.3%)

    UTG wins $19.03

    Villain 68/28/9.1 - 3bet - 1,8 agg

    znowu dalem ciala , za nisko podbilem i dalem wejsc tanio marginalnym rekom. Na riverze znowu ten sam blad, draw do strita i do koloru a ja i tak sprawdzilem jego bet.
    Najpierw pokazuje na riverze slabosc czekaniem a potem sprawdzam bet przeciwnika. W sumie juz czekajac zamierzalem sprawdzic cokolwiek rywal zagra, ale po cichu liczylem ze zrobi check behind.
    Zawsze wydaje mi sie ze mnie wtedy przeciwnik zblefuje a nie zamierzam zrzucic overpairy...

    MOJ BLAD

    Grabbed by Holdem Manager
    NL Holdem $0.10(BB) Replayer
    Hero ($9.90)
    BB ($11.50)
    CO ($18.80)
    BTN ($9.85)

    Dealt to Hero

    fold, BTN calls $0.10, Hero raises to $0.40, BB calls $0.30, BTN calls $0.30

    FLOP ($1.20)

    Hero bets $1, BB calls $1, BTN folds

    TURN ($3.20)

    Hero bets $2.25, BB calls $2.25

    RIVER ($7.70)

    Hero checks, BB bets $3.85, Hero calls $3.85

    BB shows
    (Pre 21%, Flop 36.4%, Turn 100.0%)

    Hero shows
    (Pre 79%, Flop 63.6%, Turn 0.0%)

    BB wins $14.63

    I ta jak na nia patrze chyba tez zle rozegrana pomimo wygranej

    Villain 83/0 - 3 bet 0
    agg 1.4

    Grabbed by Holdem Manager
    NL Holdem $0.10(BB) Replayer
    SB ($9.90)
    BB ($6.67)
    UTG ($2.51)
    CO ($9.22)
    Hero ($11.93)

    Dealt to Hero

    fold, CO calls $0.10, Hero raises to $0.50, fold, fold, CO calls $0.40

    FLOP ($1.15)

    CO bets $0.30, Hero raises to $1.20, CO calls $0.90

    TURN ($3.55)

    CO checks, Hero bets $1.80, CO calls $1.80

    RIVER ($7.15)

    CO checks, Hero bets $2, CO folds

    Hero shows

    Hero wins $6.80

  2. #12
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    286
    1) nie wklejaj zakończeń rozdań. Oceny nie będą przekłamane rezultatem.
    2) Jeżeli zamieszczasz hand history to w jakimś konkretnym celu. Najlepiej przed HH opisz sytuację, podaj staty itd. (co zrobiłeś i bardzo Ci się to chwali) a następnie zadaj sprecyzowane pytania. Niewiele uzyskasz odpowiedzi na pytanie w stylu : co sądzicie?.
    3)1.6k rozdań to za mała próbka do wyliczania winratu zresztą pewnie o tym dobrze wiesz...
    4) w którymś momencie napisałeś ,że boisz się zagrać raise cbeta bo pula byłaby zbyt duża. Jeżeli uważasz jakieś zagranie za +EV to po prostu je stosuj! Od tego masz BM żeby się nie przejmować wariancją. Twój gorszy wynik na nl10 wynika w 90% z odchylenia od Agame. Starasz się na siłę niwelować gap vpip/pfr , boisz się raisować chociaż na nl4 w takej sytuacji byś przebijał... Na Twoim miejscu w tych miejscach szukałbym dziur.
    5) no i na koniec większe raisy PF ! <--- zrób eksperyment i przez 2k rozdań i przeciwko słabym przeciwnikom swoje premium hands podbijaj ZA DUŻO , celowo żeby sprawdzić co się stanie. Np 1 donk limpuje to z JJ+,AK,AQ przebij go do 0.75 , 2 limperów przebij do 1$ i tak dalej...
    6) korzystaj z autouzupełniania do 100bb

    to tyle na obecną chwilę
    Ostatnio edytowane przez NsPike ; 19-12-2010 o 15:18

  3. #13
    fidelloz Guest
    przestudiowalem swoja gre, zaczalem wylaczac gg na czas pokera + nie surfuje po necie, zaczalem bacznie obserwowac rywali i trafila mi sie sesja zycia.


    WOOOOHOOOOO !! BR + 20 %)