Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 29

Wątek: Pisownia

  1. #11
    . BlaCha, nie bądź śmieszny. Kto nie ma możliwości? Ilu znasz ludzi korzsytających z polskich for dyskusyjnych, polskich komunikatorów i polskich stron www którzy nie mają możliwości ich posługiwaniem się (jak już takich pięknych zwrotów używasz)?
    . Ja dla odmiany znam paru użytkowników Mac'ów które mają cholerne kłopoty z polskimi znakami którzy jakoś sobie poradzili; znam dwóch obcokrajowców którzy z szacunku do ludzi którym po polski mówią tylko: "cześć" zainstalowali sobie w swoich windowsach polskie czcionki i obłożenie klawiatury; znam dwie setki ludzi którzy w najbardziej językoproblemowym IRC'u piszą z godnie z piękną zasadą - Jestem Polakiem, mieszkam w Polsce, piszę po Polsku!
    . Rozumiesz już? Więc nie zasłaniaj się jakimiś problemami technicznymi i nie dorabiaj ideologii do lenistwa i właśnie braku szacunku do języka ojczystego jak i ludzi nim się posługującymi.

    . Ja dla odmiany znam genezę Twojego podejścia choć nie wydaje mi się, byś komputer miał na tyle długo by o tym pamiętać. Gdyby tak było, dam sobię obciąć palce, teraz pisałbyś poprawną polszczyzną. Niestety, nagłówki wiadomości w serwerach pocztowych domeny .pl nadal utwierdzają nas w przekonaniu, że Polskie znaki diakrytyczne to coś złego. I na nic się zdają tłumaczenia, że win98 nie jest już systemem supportowanym nie wspominając o fakcie, że pewnie pewnie win98 stanowi ledwie 5% komputerów w sieci. Wszystkie następne systemy operacyjne nie mają już kompletnie żadnego problemu z obsługą unicodu w którym polskie znaki diakrytyczne są i bez problemu można się nimi posługiwać.
    . To tyle moich wynużeń które i tak wszyscy pewnie mają w dupie (nie wspominając tych, którzy się zmęczyli czytaniem), bo kto pisze po polsku, ten pisać będzie; a kto nie, ten pewnie zdania nie zmieni.

  2. #12
    Dołączył
    May 2005
    Przegląda
    Lublin
    Posty
    152
    InSiDe ja mam WinXP amerykański, zainstalowalem sobie polski język, ale za cholere nie wiem co zrobić zeby mi dzialalo l, mam wszystkie inne ą,ż,ź,ó,ę ale nie mam l.

    Mam nadzieję, że nie urażam Cie za każdym razem jak pisze posta bez literki l.


    Pozdrawiam.

  3. #13
    Dołączył
    Jan 2005
    Przegląda
    Ciasto
    Posty
    2,287
    Ja nie pisze z polskimi znakami, bo jest niewygodnie - znacznie szybciej pisze sie bez.

  4. #14
    Dołączył
    May 2003
    Przegląda
    Sopot
    Posty
    1,327
    Nie jestem śmieszny, Ty natomiast przesadzasz.

    Jestem jak najbardziej za używaniem polskich znaków i sam ich używam. Co się tyczy natomiast innych, nikt nie obraża mnie poprzez ich nie stosowanie.
    Ciebie za to widzę irytuję to strasznie, co ciężko mi zrozumieć.

    Co do niemożliwości posługiwania się polskimi ogonkami, chodziło mi o ludzi mających systemy operacyjne (i nie mówię tu o W98) z innym kodowaniem znaków, często ustawione dla konkretnych celów ważniejszych niż pisanie ogonków na forum.

    Ponadto twoje rozważania na temat genezy mojego podejścia wyglądają raczej jako żałosna próba wykazania się znajomością tematu...
    Komputer w domu mam od jakiś 16 lat .. niewiem czy to dla Ciebie wystarczająco długo. Pozatym co w mojej polszczyźnie jest według Ciebie niepoprawnego ?

    Jak dla mnie jesteś trochę zbyt przemądrzałym i zestresowanym człowiekiem który niepotrzebnie czepia się głupot uzasadniając to niby jakimiś wzniosłymi zasadami...

  5. #15
    Dołączył
    May 2003
    Przegląda
    Sopot
    Posty
    1,327
    ManYac, musisz wyłączyć skróty klawiszowe dla karty graficznej. Tam właśnie małe ł jest eliminowane.

  6. #16
    Dołączył
    May 2005
    Przegląda
    Lublin
    Posty
    152
    Dzieki BlaCha, już mam ł i będę mogł ładnie pisać.

    Pozdrawiam.

  7. #17
    . Nie znam BlaCha żadnego systemu operacyjnego, który miałby problem z polskimi znakami. Fakt, w terminalu BeOSowym trzeba się napieprzyć a wynik jest średni, ale kto przegląda forum z terminala BeOSa?
    . A tak, przypomniałem sobie. Z mojego PSP nie mogę pisać z polskimi znakami, tu już nawet komórki z WAP'em są lepsze.
    . To jednak nie zmienia faktu, że na palcach jednej ręki zliczysz ludzi, którzy chcieliby ale nie mogą. Co więcej, im to prawdopodobnie przeszkadza najbardziej. Cała reszta to ludzie leniwi których Ty rozgrzeszasz a nie powinieneś.
    . Nie wydaje mi się też, żebym jakoś bardzo mocno dawał się we znaki z tego powodu. Mam świadomość, że tutaj ludzie przychodzą pogadać o kartach a nie o literaturze. Jednak ten temat porusza kwestię, to się wypowiadam.

    . PS.
    . Może też będziesz to uważał za nerwowość ale dla mnie język którym się posługuję nie jest głupotą której można się, co najwyżej, czepiać.

  8. #18
    Dołączył
    Apr 2005
    Przegląda
    Poznań
    Posty
    669
    Zachowajmy chociaż ortiografię to będzie o niebo lepiej.

  9. #19
    Dołączył
    Aug 2005
    Posty
    239
    Faktem jest, że przyjęte zostało za dopuszczalne nie używanie znaków diakrytycznych "po sieci". Faktem jest również, że bardzo ładne jest ich stosowanie
    Poza tym prawdziwym problemem jest ortografia. Jak się czasami widzi te perełki, to aż się płakać chcę

  10. #20
    Dołączył
    Jan 2005
    Przegląda
    Olsztyn
    Posty
    57
    Cytat Zamieszczone przez BlaCha
    Sorry, ale ogólnie przejęte jest iż 'po internecie' pisać można bez polskich znaków i nie jest to żadnym 'wyrazem braku szacunku'.
    Dokladnie tak samo mi sie zawsze wydawalo.


    InSiDe, naprawde nie masz wiekszych problemow?