Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 45
  1. #11
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    2,317
    Cytat Zamieszczone przez sinobrody00 Zobacz posta
    Ja tam nigdy czutki nie lekceważę, jej potega nie raz została udowodniona
    No ja właśnie przed chwilą zlekceważyłem czutkę:

    NL Texas Hold'em Trny: 43408861 Level: 3 Blinds(50/100) - Sunday, December 14, 13:31:09 ET 2008
    Table $300K Guaranteed Sunday (1578394) Table #2 (Real Money)
    Seat 6 is the button
    Total number of players : 10
    Seat 10: BUZZEDONE ( 3,640 )
    Seat 9: NED1899 ( 7,400 )
    Seat 5: HERO ( 9,470 )
    Seat 4: balao ( 4,410 )
    Seat 3: def0666 ( 4,780 )
    Seat 7: eMKa8 ( 1,290 )
    Seat 2: howzitsa ( 5,770 )
    Seat 6: iba222 ( 4,780 )
    Seat 8: nlone ( 4,960 )
    Seat 1: thomzone ( 9,130 )
    Trny: 43408861 Level: 3
    Blinds(50/100)
    ** Dealing down cards **
    Dealt to HERO [ ]
    NED1899 folds
    BUZZEDONE calls [100]
    thomzone calls [100]
    howzitsa calls [100]
    def0666 calls [100]
    balao raises [750]
    HERO folds
    iba222 folds
    eMKa8 folds
    nlone folds
    BUZZEDONE calls [650]
    thomzone folds
    howzitsa folds
    def0666 calls [650]
    ** Dealing Flop ** [ , , ]
    BUZZEDONE bets [500]
    def0666 is all-In [4,030]
    balao is all-In [3,660]
    BUZZEDONE is all-In [2,390]
    ** Dealing Turn ** [ ]
    ** Dealing River ** [ ]
    BUZZEDONE shows [ , ]a pair of Kings.
    def0666 shows [ , ]a pair of Queens.
    balao shows [ , ]three of a kind, Jacks.
    def0666 wins 370 chips from the side pot 2 with a pair of Queens.
    balao wins 1,540 chips from the side pot 1 with three of a kind, Jacks.
    balao wins 11,270 chips from the main pot with three of a kind, Jacks.

    Przy okazji widać jak fajnie donki (nie mówię o tym od JJ bo IMO zagrał dobrze) rozgrywają wysokie parki preflop i później easy stackuja się na scary flopie.

    jdx
    Ostatnio edytowane przez jdx ; 14-12-2008 o 18:57

  2. #12
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    194
    1 post w tym temacie rzadzi, jestes wielki

  3. #13
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    697
    no tak, ale ja sie chcialem sie dowiedziec czy zdarza Wam sie ufac intuicji i zagrac wbrew zdrowemu rozsadkowi i jak widac zdrowy rozsadek gora

    Zastanawialem sie, czy odrzucajac intuicje nie gram inaczej niz inni... I nie gram inni tez tak robia i tego sie chcialem dowiedziec


    Zapolek - nie masz nic do powiedzenia to zamilcz bo niczego nie wnosisz do dyskusji...
    Ostatnio edytowane przez eLPe21 ; 14-12-2008 o 19:10

  4. #14
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    194
    Ja jak widze asy i krole to cos mi mowi wtedy nie wiem co, takie glupie przeczucia mam ze to ta karta , ktora pozwoli mi sie wzbogacic. Wtedy mi cos tak jakby dzwoni.

  5. #15
    Dołączył
    Jun 2007
    Przegląda
    Sopot
    Posty
    459
    intuicji "chyba mi dojdzie" mowie kategorycznie NIE

    intuicji (=read) "mysle, ze nie ma tak dobrze" - mowie TAK

  6. #16
    Dołączył
    Dec 2005
    Przegląda
    Łódź
    Posty
    4,392
    co innego ejst ufac intuicji ze ktos blufuje albo ze mam lepiej niz ktos a co innego grac na 100% szczescia

    Tymbardziej zmartwie cie Elpe21 ale w pokerze online algorytmy sa czesto tak skonstruwane ze np do generowania wartosci liczbowych wykorzystuja np liczbe graczyw rozdaniu albo czas reakcji albo pewnie rozne dziwne rzeczy w kazdym razie to co chce powiedziec to ze zupelne inne karty wypadna gdy dasz call a zupelnie inne kiedy sfoldujesz wiec tak naprawde nawet nie mozna ocenic czy cos by nam szlo czy nie

    Pozatym mozg dziala tak ze czesto zapamietuje wlasnie sytuacje kiedy mielismy rzpeczucie (albo bardziej nadzieje i chec zrobienia suckouta) i trafilismy a ignoruje setki rozdan kiedy oparlismy sie takiej pokusie i spasowalismy

    To jak z przesadami gdy przebiegnie nam droge czarny kot mozg kiedy napotka na jakies pechowe wydarzenie natychmaist je z tym powiaze ;

    Wiec tak naprawde tak to nasz mozg doszukujac sie zwiazkow przyczynowo skutkowych kusi nas do podazania za przeczuciami zwanyi tez intuicja

    Ale biorac pod uwage decyzje nie bazujace na szczesciu ale raczej na odczytaniu reki rpzeciwnika to chyba zawsze nalezy podazac za intuicja i nigdy nie postepowac wbrew niej

  7. #17
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    697
    Przeczytaj ze zrozumieniem....
    Od czasu czasu intuicja mi mowi zeby zagrac cos dziwnego,
    nie musi to byc AI, moze to byc dolozenie raptem 0.5BB do reki, ktora logika nakazuje mi wyrzucic a moze to byc AQs jak w przykladzie JDX'a... I tej logiki sie trzymam... I ze tej logiki sie trzymam, zaczalem sie zastanawiac co robia inni...

    Zadalem banalne pytanie i widze ze nie potrafisz normalnie odpowiedziec bez jakis idiotycznych docinek...
    Tak ciezko odpowiedziec: nie kieruje sie intuicja grajac w pokera.

    Moglem zalozyc ankiete to przynajmniej pozniej bym nie musial czytac takich durnych komentarzy... tyle ze bym nie wiedzial czyje to glosy....

  8. #18
    Dołączył
    Sep 2005
    Przegląda
    Skype: alchemik-poker
    Posty
    2,517
    to super że intuicja to Tobie podpowiada...

    ale w grze w necie w odróżnieniu od gry live jesli wszedłbyś w rozdanie na flopie weszłyby zupelnie inne karty niż faktycznie weszły po tym jak spasowałeś...

    tak samo jakbyś kilknął 0,5 sekundy później itd itp

    więc po tym jak juz prawidłowo spasowałeś jakieś tam gówniane karty czy zrobiłeś innego dobrego folda nie ma co się podniecać co by doszło czy nie doszło bo gdybys wszedł weszłoby zupełnie coś innego...

  9. #19
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    3,098
    Cytat Zamieszczone przez ZAPOLEK Zobacz posta
    Ja jak widze asy i krole to cos mi mowi wtedy nie wiem co, takie glupie przeczucia mam ze to ta karta , ktora pozwoli mi sie wzbogacic. Wtedy mi cos tak jakby dzwoni.
    A mi w takich sytuacjach coś mówi, że zaraz stracę stacka

  10. #20
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    697
    Cytat Zamieszczone przez sebkrol18 Zobacz posta
    co innego ejst ufac intuicji ze ktos blufuje albo ze mam lepiej niz ktos a co innego grac na 100% szczescia

    Tymbardziej zmartwie cie Elpe21 ale w pokerze online algorytmy sa czesto tak skonstruwane ze np do generowania wartosci liczbowych wykorzystuja np liczbe graczyw rozdaniu albo czas reakcji albo pewnie rozne dziwne rzeczy w kazdym razie to co chce powiedziec to ze zupelne inne karty wypadna gdy dasz call a zupelnie inne kiedy sfoldujesz wiec tak naprawde nawet nie mozna ocenic czy cos by nam szlo czy nie

    Pozatym mozg dziala tak ze czesto zapamietuje wlasnie sytuacje kiedy mielismy rzpeczucie (albo bardziej nadzieje i chec zrobienia suckouta) i trafilismy a ignoruje setki rozdan kiedy oparlismy sie takiej pokusie i spasowalismy

    To jak z przesadami gdy przebiegnie nam droge czarny kot mozg kiedy napotka na jakies pechowe wydarzenie natychmaist je z tym powiaze ;

    Wiec tak naprawde tak to nasz mozg doszukujac sie zwiazkow przyczynowo skutkowych kusi nas do podazania za przeczuciami zwanyi tez intuicja

    Ale biorac pod uwage decyzje nie bazujace na szczesciu ale raczej na odczytaniu reki rpzeciwnika to chyba zawsze nalezy podazac za intuicja i nigdy nie postepowac wbrew niej

    W koncu jakis fajny post...
    No wlasnie, zgodze sie w pelni z zapamietywaniem 'TYCH' ukladow kart itd.

    Odnosnie wypadajacych kart to czynniki o ktorych mowisz sa brane podczas tasowania kart, a nie podczas rozdania... Jezeli karty sa tasowane w trakcie rozdania to jest to chore ( slyszalem ze pewne poker roomy rzeczywiscie tak robia i ze niektore tasuja karty tylko przed rozdaniem wiec nie wiem co jest prawda ). PokerStars pisze tylko o tasowaniu kart na podstawie roznych czynnikow tak nie znalazlem informacji ze karty sa tasowane w czasie rozdania.

    Ktoregos razu z turnieju na zywo odpadlem dostajac AA na BB... gosc na utg polazl z 22 AI a ja szczesliwy przydzwonilem... I sie go zapytalem czemu ryzykowal tak tuz przed finalowym stolem a on na to: ze to byla dzisiaj pierwsza pocket pair i ogolnie jedna z lepszych kart... Dostal 2 na flopie a ja zakonczylem turniej... Oboje mielismy short stacki...

    I kwestia odczytania reki przeciwnika jest po czesci intuicja a po czesci zbiorem informacji ktore analizujemy...
    To tak jak z wyborem kolejki w supermarkecie do kasy... Analizujac kasjerke, ilosc ludzi, wiek ludzi, nawet to ile maja zakupow w koszykach mozemy starac sie wybrac 'najszybsza' kolejke. mozemy tez wybrac taka gdzie jest najladniejsza kasjerka Bo w sumie przegrac do royala majac karete to zaden wstyd (wsop 2008), nie?

    Wiadomo ze Poker to gra w ktorej umiejetnosci sa bardzo wazne... Ale wciaz tu jest bardzo wazny aspekt szczescia zupelnie inaczej niz w brydzu:
    YouTube - Gus Hansen going crazy 1/4
    i kolejne Szczescie sprzyja lepszym?

    Wracajac do sedna, w mojej grze panuje rozsadek ponad intuicja. Tylko nie wiedzialem czy aby napewno dobrze robie, eliminujac w w bardzo duzym stopniu aspekt intuicji.
    Czemu w bardzo duzym stopniu? Bo granica pomiedzy intuicja a readem moim zdaniem jest dosc cienka...


    edit1:
    http://www.pokerstars.com/poker/room/features/security/
    tutaj jest opis tasowania kart przez pokerstars... nie moge sie doczytac czesci, ze karty sa tasowane w trakcie rozdania a jedynie, ze karty sa poddawane tasowaniu na podstawie informacji zebranych 'po drodze'. Choc jak pisalem wczesniej -> spotkalem sie ze stwierdzeniem, ze karty sa tasowane w trakcie rozdania wiec nie wiem jak jest naprawde.
    Zdziwilbym sie gdyby bylo, bo generuje to nie male obciazenie dla serwerow zeby tasowac karty trzy razy a nie 1 raz... Do tego przesyl danych ( z informacji od uzytkownikow ) tez jest 3x wiekszy...

    Zreszta to akurat mniej wazne, bo czasem taki diabelek siedzi gdy gramy na zywo... tam juz losowania kart co runde nie ma...
    Ostatnio edytowane przez eLPe21 ; 14-12-2008 o 20:33