Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 21
  1. #11
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    2,317
    Cytat Zamieszczone przez gregorovius Zobacz posta
    Z przykrością FOLD. Ma mocną kartę, obstawiam na AA, AK, KK.
    Zgadzam się. Ja obstawiam AA.

    Cytat Zamieszczone przez gregorovius Zobacz posta
    W ten sposób się ją rozgrywa z tej pozycji, dołożył się tylko do BB żeby nikogo nie wystraszyć podbiciem.
    Zapomniałeś dodać że w zdecydowanej większości przypadków tylko fisze tak to rozgrywają.

    jdx

  2. #12
    Dołączył
    Jul 2006
    Posty
    965
    Juz nawet mi sie nie chce wyliczac ile razy przegrałem trzymajac QQ na lapie w poznej fazie MTT kiedy bylem stawiany na allinie,limp i raise allin w tej sytuacji to musi byc AA nie ma innej opcji mimo to pewno bym callował bez mrugniecia okiem

  3. #13
    Dołączył
    Feb 2007
    Przegląda
    Southampton
    Posty
    263
    Cytat Zamieszczone przez jdx Zobacz posta
    Zapomniałeś dodać że w zdecydowanej większości przypadków tylko fisze tak to rozgrywają.

    jdx
    nie zapomniałem, wszystko zależy od osób z jakimi siedziesz przy stoliku, jeśli co rozdanie są jakieś podbicia i próby kradzenia puli to jest to zagranie jak najbardziej prawidłowe

  4. #14
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    2,317
    Nie jest prawidłowe ponieważ jest nienaturalne. Agresywny gracz ni z tego ni z owego nagle limpuje? Nie wydaje Ci się to podejrzane? Jestem prawie pewny, że gdyby wrzucił standartowy raise 3.5-4BB to i tak dostałby reraise od QQ.

    jdx

  5. #15
    Dołączył
    Jun 2005
    Przegląda
    Łorsoł
    Posty
    742
    Cytat Zamieszczone przez jdx Zobacz posta
    Nie jest prawidłowe ponieważ jest nienaturalne. Agresywny gracz ni z tego ni z owego nagle limpuje? Nie wydaje Ci się to podejrzane? Jestem prawie pewny, że gdyby wrzucił standartowy raise 3.5-4BB to i tak dostałby reraise od QQ.

    jdx
    Dla Ciebie jest to podejrzane ale dla wiekszosci graczy w turniejach z wpisowym $11 raczej nie i ci widzac limpera i np AJ na reku potrafia strzelic allina. Zwlaszcza jesli masz 2-3 shortstacki na stoliku to szansa rosnie.

    Co do QQ, to jasne mozesz dostac reraise od takiej reki. Tyle ze QQ nie trafia sie tak czesto, a juz widzialem reraisyallin z A6off i to wcale nie od shortstackow.

    Jesli z duzym p-stwem sadzisz ze ktos podbije to limp jest wg mnie prawidlowy.

  6. #16
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    2,317
    Cytat Zamieszczone przez Qter Zobacz posta
    ale dla wiekszosci graczy w turniejach z wpisowym $11 raczej nie i ci widzac limpera i np AJ na reku potrafia strzelic allina.
    Ale skoro nie potrafią oni zauważyć takiej anomalii w zachowaniu przeciwnika, to równie dobrze mogą zrobić reraise all-in z owym AJ lub czymś gorszym. Proszę bardzo, oto świeży przykład: http://forum.pokerzysta.pl/showthrea...t=160&page=158. Chyba z jakiegoś S&G shorthanded za $5, więc praktycznie zero różnicy w skillu z graczami z "naszego" turnieju.

    jdx

  7. #17
    Dołączył
    Jun 2005
    Przegląda
    Łorsoł
    Posty
    742
    No nie do konca... Ludzie lubia agresywnie atakowac tych ktorzy okazuja slabosc, czyli w tym przypadku limp, ale boja sie atakowac silniejszych, czyli w tym przypadku raise

  8. #18
    Dołączył
    Jan 2006
    Przegląda
    Radom / Lublin
    Posty
    554
    jeśli walcze tylko o top3 to call

  9. #19
    Dołączył
    Aug 2005
    Przegląda
    Syberia
    Posty
    1,186
    to nie to że dostawałem częste reraisy moich raisów bądz all iny i foldowałem,tak sie szczęśliwie złożyło że reraisy dostawalem tylko gdy miałem silną karte.W tym rozdaniu nacisnołem fold i to niemal easy fold bo ręce z którymi gracze mogą tak zagrać to AK,JJ-AA, innych sobie nie wyobrażam,szczególnie że ciężko żeby gość jeżeli choć troche myśli mógł stwierdzić że się boje z nim grać bo 3 razy sprawdzilem jego all ina raz JJ i 2 razy z KK,tylko za każdym razem grał,jak pisałem inaczej,to był jego raise all in z póżnej pozycji po kilku limperach,a nie slowpley i raise all in.Włożyłem do puli tylko 1600,więc po co dokladać niemal cały stack kiedy masz praktycznie pewność że gość ma AA.Gdyby gość zrobił raise dostałby rerais i eazy call od moich dam,ale po takim zagraniu w 90% widze Asy,więc poprostu gość dał mi szanse nie przegrania turnieju,a ja z niej skorzystałem.Turniej zagrałem mega rekreacyinie bo z butelką wina,a o kasie zaczołem myśleć dopiero jak zostało 40 graczy.Zajołem 2 miejsce a gdybym tu nacisnął call kto wie czy nie odpadłbym kilka rozdań póżniej.

  10. #20
    Dołączył
    Jan 2007
    Posty
    1,287
    Limp z UTG w turniejach to zapalenie sobie lampki ostrzegawczej.

    Na moj raise i reraise takiego goscia od razu robie fold z QQ. Mysle, ze byla to dobra decyzja - jesli decydujesz sie na sprawdzenie czegos takiego z QQ, to rownie dobrze moglbys sprawdzic z 22, bo i tak potrzebujesz seta, zeby to wygrac