Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 36

Wątek: Bukmacherka

  1. #11
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    8
    Cytat Zamieszczone przez kleopl Zobacz posta
    Przecież ten rake da się dość łatwo policzyć.
    Dokladnie. Dodatkowo jesli obstawisz wydazenie dlugoterminowe (ktore oceniasz jako zle wyliczone przez buka) a z czasem kurs sie zmienia pod koniec mozesz postawic przeciwko swojemu pierwszemu zakladowi i to buk placi ci "rake".
    Moze przyklad - przed ostatnimi mistrzostwami swiata postawilem na cup dla Hiszpanii przy kursie 5,5. Przed meczem finalowym, w ktorym Hiszpanie byli faworytami postawilem na druzyne przeciwna - niezaleznie od wyniku zawsze + dla mnie

  2. #12
    Dołączył
    Nov 2006
    Posty
    796
    Cytat Zamieszczone przez jdx Zobacz posta
    No i m.in. dlatego od dawna uważam, że nie warto grać turniejów w celach zarobkowych. Cash jest znacznie lepszy m.in. ze względu na mniejszy rake w procentach oraz cap-a co czyni efektywny rake znacznie mniejszym od tego turniejowego i bukmacherskiego.
    Na cashu Twoim zdaniem jest mniejszy rake niż na turniejach MTT?
    Procentowo tak jest, ale rake/h jest zdecydowanie najmniejszy w MTT.

  3. #13
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    2,317
    No i co z tego że rake/h na cash jest większy skoro $/h (netto) też jest większy?. Tak przynajmniej wynika z moich symulacji opartych na IMO całkiem realnych założeniach. A przecież tylko $/h się liczy. Ponadto im większą kwotę rake wygenerujesz tym większą kwotę zwrotu dostaniesz.

  4. #14
    Dołączył
    Nov 2006
    Posty
    796
    Dla turniejowca $/h jest większy z MTT niz z casha a dla cashowca odwrotnie. Proste.
    Ale nie róbmy offtopu w temacie o bukmacherce.

  5. #15
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    2,317
    Cytat Zamieszczone przez kleopl Zobacz posta
    Dla turniejowca $/h jest większy z MTT niz z casha a dla cashowca odwrotnie. Proste.
    No właśnie niekoniecznie. Ja swoje symulacje przeprowadzałem kilka lat temu dla kilku zawodników z czołówki OPR. Punkt wyjściowy stanowi wielkość bankrolla. Chodzi o to, że dysponując bankrollem X możesz grać turnieje z wpisowym A i cash z wpisowym B (za standardowe 100BB) gdzie A < B ze względu na większą wariancję w turniejach. Bo np. bankroll 200BI do MTT jest IMO[*] dosyć mocno gamblerski podczas gdy na cashu 50BI to już przyzwoity bankroll (chociaż IMO i tak trochę za mały).
    [*] - zresztą to nie tylko moja opinia, np. nasz S&G pro czyli Rado twierdzi, że dla S&G które są obarczone mniejszą wariancją niż MTT trzeba mieć 1000BI. BTW, chociaż Rado gra profesjonalnie S&G a ja półprofesjonalnie cash, to na temat MTT mamy chyba identyczną opinię.

    Cytat Zamieszczone przez kleopl Zobacz posta
    Ale nie róbmy offtopu w temacie o bukmacherce.
    OK. W tym wątku już z tym skończyłem.

  6. #16
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    249
    Z tym 1000 BI to tak serjo? Wiem że bankroll to kwestia indywidualna a pozatym oftop. Ale na bocznicy troche można

  7. #17
    Dołączył
    Nov 2006
    Posty
    796
    Dużo zależy od Twojego ROI. Im wyższe tym mniej BI potrzebnych. A tłukąc wysokie sity w hurtowych ilościach jak Rado, na za wysokie ROI liczyć nie możesz.

  8. #18
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    2,317
    A no właśnie, przeciez to bocznica jest.

    Cytat Zamieszczone przez kirkblade Zobacz posta
    Z tym 1000 BI to tak serjo? Wiem że bankroll to kwestia indywidualna a pozatym oftop. Ale na bocznicy troche można
    Wydaje się, że serio:
    PT: Czyli jaki jest optymalny bankroll na taką grę jak Twoja?

    Rado: Jeśli chce się robić SNE na sit&go turbo to przydałoby się z 1,000 buy-inów, co prawda straty można nadrabiać rake backiem i mieć trochę mniejszy bankroll, ale przy 1,000 człowiek czuje się swobodnie. Ja wyznaję zasadę, że nie multitablinguje bez minimum 1,000 buy-inów, nie każdy zdaje sobie sprawę, że 100 buy-inów można przegrać w jeden dzień, mój rekord to 90 buy-inów w jeden dzień.
    Źródło: Wywiad z Rado - cz.II

    Ja ze swojej strony tylko dodam, że na PLO cash pewnej dłuuuugiej soboty udało się popłynąć na 12 czy 13BI. Oczywiście pełnych po 100BB jako że nie uznaję rzeźbiarstwa na shortstacku.

  9. #19
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    566
    Drugoligowy Toruń pokonał Tychy i już dziś artykół na pół strony że mecz ustawiony. Wypłacają kase? Czy są problemy?

  10. #20
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    8
    Cytat Zamieszczone przez jdx Zobacz posta
    A no właśnie, przeciez to bocznica jest.
    Taaa dziwne to forum jest, wydawaloby sie ze malo o pokerze sie tu pisze bo ja glupi dyskusji szukalem w dzialach pokerowi poswieconych a tu trzeba bylo przecie na bocznice walic do tematu bukmacherka