Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 18 z 18
  1. #11
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    2,317
    Cytat Zamieszczone przez PeriMCS Zobacz posta
    Przeciwnik był 16/12.
    No to push. Gdyby koleś był np. 16/5, to polujesz na seta dam i dajesz fold na flopie jeśli nie trafisz. A gdybyś trafił seta, ale na stole pojawiło się również A i/lub K, to radziłbym zbytnio nie szarżować.

    Cytat Zamieszczone przez zdzisio Zobacz posta
    flat call na flopie i callujemy pusha na turnie jesli nie dojdzie K lub A.
    W takim razie dlaczego nie pushować od razu na flopie? Bo szczerze mówiąc, to nie wiem co jest bardziej +EV - push czy call. Bo w tym przypadku push jest na pewno +EV, zakładając, że koleżka 16/12 3-betuje z TT+ i AKs oraz że sprawdzi pusha HERO tylko z AA/KK. Jeśli sprawdzi pusha np. z JJ, albo ma szerszy zakres 3-betowania (np. dodatkowo AKo, 88-99), to tym lepiej dla HERO. Call byłby IMO dobry przy głębszych stackach, a tutaj przeciwnikowi rzeczywiście niewiele już zostało, więc można śmiało pushować.

    jdx

  2. #12
    Dołączył
    Mar 2005
    Przegląda
    Szczecin/Manchester/Hong Kong
    Posty
    1,816
    jak nic nie ma to nie sprawdzi pusha a jak damy flat calla to moze pokusic sie o double barrella na turnie. sklonic go do tego moze tez kolejny diamond. roznica jest niewielka ale z QQ robie tutaj chyba czesciej flat calla.

  3. #13
    Dołączył
    Jan 2007
    Posty
    2,442
    Cytat Zamieszczone przez jdx Zobacz posta
    No to push. Gdyby koleś był np. 16/5, to polujesz na seta dam i dajesz fold na flopie jeśli nie trafisz. A gdybyś trafił seta, ale na stole pojawiło się również A i/lub K, to radziłbym zbytnio nie szarżować.
    Zrobiłem push chociaż tak naprawdę czytałem ją na AA. Wierzcie lub nie. Ale ponieważ ostatnio słyszałem, że gram zbyt strachliwie i wszędzie widzę monstery przeciwko sobie to dałem AI (fakt, że gram strachliwie, ale pracuje nad tym od kilku dni). Zobaczyłem AA. Callneła po długim zastanowieniu. Przez chwilę myślałem, że poprostu postanowiła się postawić moim stealom z jakimś nie monsterem, ale jednak nie.

    To rozdanie tutaj jest troche podobne (chyba). Tutaj dla odmiany postanowiłem nie robić pusha i zobaczyć co typ zrobi na turnie. 3 do flusha dała mi jakieś dodatkowe outs gdyby miał tego seta. Typ miał statsy 46/9.7. Prawde mówiąc nie wiem czy zagrałem dobrze. Czy nie istniała szansa, że on zrobił semibluffa na flopie z nut 4 flushem? Koleś chyba jednak myślał, że znowu kradnę. Nie ma jak to zrobić jakiś squeeze i pokazać, a potem zaraz dostać monstera

    ***** Hand History for Game 6240170271 *****
    $25 USD NL Texas Hold'em - Wednesday, August 15, 13:45:18 ET 2007
    Table Table 125830 (No DP) (Real Money)
    Seat 2 is the button
    Total number of players : 6
    Seat 1: DarkStorm_RS ( $15.28 USD )
    Seat 2: sparschwein2 ( $20.50 USD )
    Seat 3: periMCS ( $25.17 USD )
    Seat 4: VerbalKint84 ( $27.22 USD )
    Seat 5: kaAA85oo ( $31.86 USD )
    Seat 6: aburke85 ( $25.53 USD )
    periMCS posts small blind [$0.10 USD].
    VerbalKint84 posts big blind [$0.25 USD].
    ** Dealing down cards **
    Dealt to periMCS [ Ks Kc ]
    kaAA85oo calls [$0.25 USD]
    aburke85 folds.
    DarkStorm_RS calls [$0.25 USD]
    sparschwein2 folds.
    periMCS raises [$1.40 USD]
    VerbalKint84 calls [$1.25 USD]
    kaAA85oo calls [$1.25 USD]
    DarkStorm_RS folds.
    ** Dealing Flop ** [ 5h, 8c, Tc ]
    periMCS bets [$4.25 USD]
    VerbalKint84 raises [$8.50 USD]
    kaAA85oo folds.
    periMCS calls [$4.25 USD]
    ** Dealing Turn ** [ 3c ]
    periMCS checks.
    VerbalKint84 is all-In.
    periMCS is all-In.
    ** Dealing River ** [ Kh ]
    periMCS shows [ Ks, Kc ]three of a kind, Kings.
    VerbalKint84 shows [ Jc, Jd ]a pair of Jacks.
    VerbalKint84 wins $2.05 USD from side pot #1 with a pair of Jacks.
    periMCS wins $49.49 USD from the main pot with three of a kind, Kings.
    Ostatnio edytowane przez PeriMCS ; 15-08-2007 o 19:25

  4. #14
    Dołączył
    Mar 2005
    Przegląda
    Shorthanded City
    Posty
    1,668
    Na takim flopie dałeś mu zobaczyć turn? Tragedia.

  5. #15
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    2,317
    Cytat Zamieszczone przez zdzisio Zobacz posta
    jak nic nie ma to nie sprawdzi pusha a jak damy flat calla to moze pokusic sie o double barrella na turnie. sklonic go do tego moze tez kolejny diamond.
    Zdaję sobie z tego sprawę. Ale przeciwnik zaaplikuje drugi strzał również wtedy, gdy będzie miał lepszą rękę, więc w sumie wychodzimy na zero. Pytanie jest więc takie, czy opłaca się dać mu złapać A lub K na turnie, na co będzie miał około 14% szans. Poza tym, jeśli spadnie A/K, to przeciwnik może również próbować wyblefowować HERO ze słabszą ręką, zakładając, że jeśli HERO ma AA/KK to i tak jest udupiony, a jeśli nie ma, to jest szansa na zgarnięcie puli. Ale może też zwolnić. Więc sam nie wiem co jest lepsze.

    Cytat Zamieszczone przez zdzisio Zobacz posta
    roznica jest niewielka ale z QQ robie tutaj chyba czesciej flat calla.
    Pewnie tak, ale chciałbym wiedzieć jakiego rzędu jest to różnica.

    Cytat Zamieszczone przez PeriMCS Zobacz posta
    Zrobiłem push chociaż tak naprawdę czytałem ją na AA. Wierzcie lub nie.
    Nic się nie stało. Shit happens. Bycie aggro, szczególnie w marginalnych sytuacjach, ma tą wadę, że zwiększa wariancje bankrolla. Ale ma też zalety - przeciwnicy częściej wypłacają się gdy trafisz monstera albo zrzucają lepsza rękę. No a póki co, PT nie pokazuje z jaką częstotliwością (jakim zakresem rąk) przeciwnicy 3-betują, więc trzeba się domyślać.

    Cytat Zamieszczone przez PeriMCS Zobacz posta
    Czy nie istniała szansa, że on zrobił semibluffa na flopie z nut 4 flushem? Koleś chyba jednak myślał, że znowu kradnę.
    IMO istniała, chociaż ten sucker raise to mi bardziej na seta wygląda. Ja w każdym bądź razie pushowałbym na flopie, właśnie ze względu na drawy. Zawsze miałbym kilka outów.

    Cytat Zamieszczone przez PeriMCS Zobacz posta
    Nie ma jak to zrobić jakiś squeeze i pokazać, a potem zaraz dostać monstera
    No właśnie, sam widzisz że agresja popłaca.

    jdx

  6. #16
    Dołączył
    Jan 2007
    Posty
    2,442
    Cytat Zamieszczone przez Kapol Zobacz posta
    Na takim flopie dałeś mu zobaczyć turn? Tragedia.
    Co z tego? 2 do flusha tak samo jak w rozdaniu, w którym chciałeś flat callować. Były też jakieś tam OESD możliwe, ale nierealne na tego przeciwnika, który nie grał wysokich pul bez karty. Bez względu na to, czy padnie 3 do flusha i tak zamierzałem callnąć go jak i uczyniłem. Pozatym jakbym pojechał AI na flopie to by zrzucił co przyznał. Powiedział, że był pewien, że ten jego AI na turnie to była jedyna szansa żeby to wygrać.

  7. #17
    Dołączył
    Mar 2005
    Przegląda
    Szczecin/Manchester/Hong Kong
    Posty
    1,816
    nie wiem czy jest wogle sposob zeby taka roznice wyrazic bo zalezy to od wieeelu czynnikow i mysle ze jest ona tak mala ze nie ma sobie co glowy zawracac

  8. #18
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    2,317
    Cytat Zamieszczone przez PeriMCS Zobacz posta
    Co z tego? 2 do flusha tak samo jak w rozdaniu, w którym chciałeś flat callować. Były też jakieś tam OESD możliwe, ale nierealne na tego przeciwnika, który nie grał wysokich pul bez karty.
    No właśnie, tutaj masz zupełnie innego przeciwnika. On spokojnie może mieć np. 9c7c, Jc9c albo Acxc.

    Tak przy okazji przypomniał mi się problem z 2+2. Wyglądał mniej więcej tak. Jest dwóch graczy A (SB) i B (button). Obaj mają stacki 100BB. Gracz B robi preflop raise do 4, a gracz A sprawdza go z 6d7d. Pojawia się flop 4d5dJc. Gracz A robi lead za 6BB, gracz B miniraisuje do 12BB na co gracz A pushuje.

    1. Jesteś graczem A. Gracz B pokazuje Ci AhAs. Tak jak przypuszczałeś, masz gorszą rękę, ale jesteś 55:45 faworytem. Czy chcesz aby gracz B spasował czy chcesz aby sprawdził?

    2. Jesteś graczem B. Gracz A pokazuje Co 6d7d. Na flopie masz lepszą ręką, pot odds 116:84, ale jesteś 55:45 dog. Co robisz? Fold czy call?

    Odpowiedzi (bez obliczeń) podaję na biało:
    1. Chcesz aby gracz B spasował.
    2. Sprawdzasz.


    Pytanie dodatkowe do dalszych samodzielnych rozważań. Jak wyglądałaby sytuacja gdyby stacki początkowe były równe 200BB?

    jdx