Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 16 z 16
  1. #11
    Dołączył
    Jan 2004
    Posty
    1,849
    check call nie dał nam żadnych info na flopie, nadal nie wiemy, co gość ma. W puli jest teraz 14,50 a gosc ma jakies 17. Nie ma mowy, zeby potem spasowal, jezeli zabetuje po naszym czeku za 8-12. Dlatego wolałbym inaczej rozegrać to na flopie. Niemniej teraz, po dobrej karcie na turnie, zabetowałbym za 12-13 z easy callem po przebiciu. Gdy gramy za taką kwotę, gość musi zakładać, że go sprawdzimy po allinie i ak, aq czy niską parę musi wyrzucić. W każdym innym wypadku mamy sporo outs.

    pozdr
    warsaw

  2. #12
    Dołączył
    Aug 2006
    Posty
    201
    Warsaw nie wspomniałeś nic o czutce. Czyżbyś nie czytał ostatnich pokerowych pozycji?? Źle to świadczy o Twej pedagogicznej przyszłości, musisz iść z duchem czasu

  3. #13
    Dołączył
    Dec 2005
    Przegląda
    Wawa
    Posty
    187
    Rzeczywiscie musze sie zgodzic z przedmowcami, ze przy tych stackach betujemy za 12 na turnie, przy wiekszych check/push.

  4. #14
    Dołączył
    Jan 2006
    Przegląda
    Poznań
    Posty
    630
    Hej!
    Widzę tutaj kilku wymiataczy, więc jeśli można prosić, to zajrzyjcie do wątku:

    http://forum.pokerzysta.pl/showthread.php?t=5692

    Cały czas mnie gnębi moje pytanie. Poza tym, odnośnie moich rozdań, które wrzucił malki - pierwsze to oczywisty błąd - ale to drugie? Czy wg Was różni się zasadniczo od tego o czym tu mówicie? Chodzi mi o raise na flopie - na pewno mam mniej outs niż w przypadku tutaj ale z gry obstawiałem opsa raczej na under pair.

    Byłbym wdzięczny za uwagi.
    Pozdro

  5. #15
    Dołączył
    Feb 2007
    Posty
    159
    jednym slowem jak rozumiem z ta reka i tym flopem nie decydujemy sie na fold tylko gre na staki !!!!

    Teraz tak jesli dobrze rozumuje QsJs na tym flopie przeciw :
    AA ma okolo 37% 6 mozliwych ukladow
    KK ma okolo 27% 6 mozliwych ukladow
    QQ ma okolo 35% 3 mozliwe uklady
    AK ma okolo 47% 16 mozliwych ukladow
    AQ ma okolo 41% 12 mozliwych ukladow
    JJ ma okolo 45% 3 mozliwe uklady
    TT ma okolo 27% 6 mozliwych ukladow

    czyli jesli sie nie pomylilem mamy szanse wygrac w 39 % rozdan co oznacza, ze powinnismy grac tak aby starac sie wyrzucic przeciwnika z potu.

    ... pytanie jakie sie rysuje: jakie rozegranie na flopie byloby optymalne, zeby osiagnac ten cel ???

    pot 6,5$
    .... my uprzedzajacy bet za 4 liczac na rise do 12, pot 22,5 ... ale wtedy nie mamy czym straszyc bo po naszym rise allin gosc bedzie mial dodac 9$ do potu 41$

    .... podobnie w sytuacji uprzedzajacego betu za 5$ wtedy po jego rise tez stracimy szanse na wywalenie go z rozdanie, w tych dwoch sytuacjach zostaje nam liczenie na jego call flop i sukces naszego ataku na turnie.

    .... ale pozostaja jeszcze zagrania niestandartowe ???:
    - my uprzedzajacy small bet np 2,5, gosc chce nam pokazac sile i podbija o pot 9$, my ladujemy allin gosc musi dodac 12,5$ do potu 37,5$ .... w ktorym reprezentujemy duza sile ....?

    - drugie niestandartowe zagranie ladujemy uprzedzajacy overbet potu np: 7,5$ stawiajac goscia w sytuacji - chcesz grac musisz liczyc sie z gra o staka

    prosilbym o ocene i wasze sugestie: jaki sposob rozegrania tego flopa bylby optymalny
    Ostatnio edytowane przez lord el ; 22-08-2007 o 20:56

  6. #16
    Dołączył
    Apr 2005
    Posty
    378
    Nikt nie zauwazylł, że preflop było słabo zagrane ?

    Nie sprawdza się tego rerise !!!!
    polecam teraz FOLD lub juz lepiej preflop polozyć 12$. (skoro brakuje informacji to fold preflop jest zdecydowanie lepszy).

    jesli juz flop poszedl jak poszedl to :
    Na flopie czek i call 4 $
    na turn czek i jeśłi koleś zabetuje to FOLD lub alin.