Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 29
  1. #11
    Dołączył
    Dec 2008
    Przegląda
    Mysłowice/Gliwice
    Posty
    2,880
    Oj nieładnie Everest, nieładnie.
    Jak się coś obiecuje to się stara z tego wywiązać. A jak się wie, że może nie będzie się można wywiązać, to się nie obiecuje.

  2. #12
    Dołączył
    Jan 2007
    Posty
    254
    Nie ma kasy i nie będzie
    Trza z tym żyć

  3. #13
    Dołączył
    Feb 2007
    Posty
    12
    Najgorsze w tym wszystkim jest to ,ze aby otrzymac te pieniadze trzeba bylo rozegrac minimum dwa turnieje online.Wiec kilkunastu graczy otworzylo konto na everescie wplacilo pieniadze i gralo.Everest w ten sposob oszustwem zdobyl graczy. Gdybym ja ich zapisal ze swego konta n.p. POKER STRATEGY i kazdy wyrobilby po 100 punktow co nie jest wielkim osiagnieciem dostalbym po 25$ od kazdego czyli wiecej niz za wygranie mastersa i tu jest najwieksze oszustwo mam nadzieje ze everest jeszcze sprobuje sie wywiazac z umowy i wyjsc z twarza z tego zamieszania.

  4. #14
    Dołączył
    Jan 2006
    Przegląda
    Rzeszów
    Posty
    2,180
    Najgorsze to jest to, ze pan everest zaglada tu, czyta to i zamyka temat zlewając go, tak samo nie odpowiada na meile - co to za praktyki?!

  5. #15
    Może jeszcze nie wszystko stracone.
    Ja wlaśnie w tym momencie dostalem kasę za 3 miejsce w mastersie Świętokrzyskiej Ligi Pokera. 100$ (z puli 500$). Bez odpowiedzi od supportu na nasze maile. Masters rozegrany 2tygodnie temu. Więc chyba dość szybko się uwinęli.

  6. #16
    Cytat Zamieszczone przez pepesc Zobacz posta
    Liga w Częstochowie otrzymała 500 $ pomimo iż w turniejach online zagrało mniej osób.
    sprostowanie :
    Częstohowa jak narazie nic nie otrzymala

  7. #17
    Dołączył
    Feb 2007
    Posty
    12
    Dzisiaj otrzymałem pieniądze za mastersa.
    -wiec z everesta jednak ktos czyta posty i chyba doszedł do wniosku ze takie zalatwienie spraw nie przyniesie nic dobrego firmie. dzieki

  8. #18
    Dołączył
    Aug 2007
    Przegląda
    Mikołów
    Posty
    264
    Dostałem maila dzisiaj....

    Witam,
    Pan Piotr P........ ma nieaktywne konto – proszę przekazać temu Panu, że powinien je aktywować, w przeciwnym wypadku nie będziemy w stanie przelać środków.
    Chciałabym również wspomnieć, iz widzieliśmy wpisy na forum i dobrze by było gdyby osoby wypowiadające się wiedzialy jaki jest ich status (wspomniane nieaktywne konto), problemy naprawdę nie wynikają z ze złej woli everest poker.
    Pozdrawiam,
    Magda Kędzierska

  9. #19
    Dołączył
    Jan 2007
    Posty
    254
    A ja dostałem odpowiedź że moje konto jest nie aktywne i nie da się wpłacić na nie środków.
    Odpalam soft everesta, loguję się normalnie, rejestruję do turnieju i działa...
    Pozostawiam wam do oceny ww sytuację.
    Widocznie ktoś z everesta uważa że kara musi być za pisanie o nich w negatywnym świetle na forum.

  10. #20
    Dołączył
    Aug 2007
    Przegląda
    Mikołów
    Posty
    264
    i odpowiedź.....

    Witam.
    Pan Piotr P....... ma aktywne konto, właśnie to sprawdzaliśmy, nawet próbowaliśmy się zapisać do turnieju i wszystko było ok.
    Proszę o jakąś konkretniejszą informację co mamy zrobić jeśli to konto faktycznie jest nieaktywne czy cokolwiek to znaczy.

    Jedyny błąd jaki się nam wkradł to Pan Piotr P........ma login pi........ a nie jak omyłkowo podałem poprzednio pp.......... Z drugiej strony Państwo powinniście móc to wychwycić. Poza tym, zróżnicowanie Screenname i loginu było zrobione dla zabezpieczenia konta gracza, więc żądanie ode mnie podania loginu innych graczy jest co najmniej śmieszne i niepoważne.

    "..... problemy naprawdę nie wynikają ze złej woli everest poker...." PROSZĘ SOBIE Z NAS JAJ NIE ROBIĆ. Jeśli to nie jest zła wola to musi to być skrajny nieprofesjonalizm Waszych pracowników z Panem Erykiem na czele. Traktowanie klientów/graczy w ten sposób to jest bezczelność. Jeśli był problem z czymkolwiek trzeba się było skontaktować ze mną trzy miesiące temu lub chociaż odpowiadać na maile/telefony. Każda pomyłka czy brak informacji byłaby sprostowana następnego dnia.

    Czekam na odpowiedzi na następujące pytania:
    1. Jeśli konto na Piotr Po...... jest nieaktywne - co mamy zrobić? Odpowiedź "...powinien je aktywować.... " jest trochę nieścisła.
    2. Czy pomyłka w loginie miała jakieś znaczenie.
    3. Czy i kiedy zostały/zostaną przelane środki.

    Czekam na pilną odpowiedź
    pozdrawiam
    Roman Bednarz
    Ostatnio edytowane przez erbi ; 27-01-2010 o 13:47