Zobacz wyniki ankiety: Czy chciałbyś aby Ongame było w euro?

Głosujących
74. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • tak

    56 75.68%
  • nie

    8 10.81%
  • nie mam zdania

    10 13.51%
Strona 2 z 8 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 72
  1. #11
    Dołączył
    Jan 2006
    Przegląda
    Poznań
    Posty
    630
    Ok, więc jeszcze raz.
    Załóżmy że gram NL100$. Zgarniając pulę 100$ płacę 3$ rake'u, czyli de facto 3%. Po zmianie na euro, mój BR pozwala mi na grę NL50E, zgarniając pulę 50E płacę 2,5E czyli w dalszym ciągu 5%. Tu jest ta różnica. Ale fakt, dotyczy ona przede wszystkim graczy niskich/średnich stawek. Oczywiście przyjąłem założenie, że jak zmienią walutę to będą chcieli sobie właśnie w taki sposób dorobić - jak im dasz taki argument, to na pewno się zastanowią :P

    Pozdro

  2. #12
    Dołączył
    Jun 2006
    Przegląda
    Szczecin
    Posty
    405
    Swietna inicjatywa alchemik,mam nadzieje ze wszyscy grajacy na ongame rozumieja potrzebe tej zmiany i nastapi pelna mobilizacja dzieki czemu roomy zostana zasypane mailami

  3. #13
    Dołączył
    Sep 2005
    Przegląda
    Skype: alchemik-poker
    Posty
    2,517
    ok teraz rozumiem
    czyli w zasadzie powiedziałbym, że dotyczy to raczej graczy ze średnich stawek bardziej niż niskich
    bo do momentu kiedy pot nie przekroczy 20krotności maksymalnego rake nie ma kompletnie różnicy tak? no bo tyle samo zapłacimy proporcjonalnie zza pota 50$ i 50e

    ale od momentu kiedy jest osiągnięty maksymalny rake w rozdaniu pojawiają się różnica faktycznie - tylko takie poty do NL100 stanowią jednak mniejszość mimo wszystko (czyli najbardziej dotyczy to graczy właśnie z Nl200 wzwyż bym powiedział bo tam najwięcej potów z maksymalnym rakiem)

    ok EOF na temat różnicy w rake jakiś w sumie mało znaczących i rozwijamy temat z optymizmem haha
    Ostatnio edytowane przez alchemik ; 21-03-2008 o 23:15

  4. #14
    Dołączył
    Jan 2006
    Przegląda
    Roma
    Posty
    1,962
    moim zdaniem jest to zupelnie bez sensu. sa inne sposoby zabezpieczania swojej waluty przed ryzykiem kursowym, a wy chcecie dopisac sobie kolejne straty do bankrolla?

    wytlumacze wiec wam to na chlopski rozum:

    otoz zakladajac, ze ktos grajacy bardzo duzo odda roomowi w czasie miesiaca np. 10.000 rake, to czy nie jest istotne w jakiej walucie go zaplaci? otoz 10.000 EURO jest to 15.400$ na dzisiejszy dzien.

    takze zupelnie nie rozumiem, chcecie doplacic dodatkowe 50% roomowi w imie niby poprawy waszego bankrolla?

    zmiencie sobie stawki na wyzsze, rake bedzie ten sam, ale pozostanie tanszym, a wasze $$$ zabezpieczajcie sobie na inne sposoby. argument ze dotyczy to tylko graczy z niskich i srednich stawek jest bardzo smieszny, bo wlasnie im wieksze stawki i im wiekszy rake, tym wieksze ponosic bedziecie koszty, jezeli rake bedzie pobierany w EURO.

  5. #15
    Dołączył
    Apr 2006
    Przegląda
    Widełka, Rzeszów
    Posty
    1,891
    ale jest jeszcze taka roznica.
    przeciez poziom powiedzmy na nl100 sie nie zmieni czyli:
    gramy nl100$ i wygrywamy miesiecznie 20BI=4500 zl
    gramy nl100 i wygrywamy miesiecznie 20BI=7000 zl

  6. #16
    no dokladnie place wiekszego rake ale jak utrzymuje swoj winrate to kurwa kasuje 1.5 razy wiecej. no chyba ze mam jakies klapki na oczach i czegos nie rozumiem

  7. #17
    Dołączył
    Jun 2006
    Posty
    324
    tutaj bardziej chodzi nie o sam aspekt gry a raczej o aspekt trzymania pieniedzy na koncie gracza. powiedzmy ze mamy bankroll 10,000$=22,800zł na chwile obecna, a jak za pol roku dolar spadnie do 2zł to te 10,000$ bedzie warte 20,000zł zatem 2800zł w plecy. no ale to jest moj punkt rozumowania

  8. #18
    Dołączył
    Apr 2006
    Przegląda
    Widełka, Rzeszów
    Posty
    1,891
    jak chcesz se trzymac kase w to mozesz trzymac na netelerze, moneybokers, koncie bankowym itp.

  9. #19
    no dokładnie

  10. #20
    no nie bo wpizdu tracisz na przewaalutowaniu na cashoutach i depozytach. jak sobie policzylem np jak to wyglada na nextpoker to jest 2.567% od kwoty wplaty/wyplaty