Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 43

Wątek: Windows 7???

  1. #11
    Dołączył
    Dec 2008
    Przegląda
    Warszawa
    Posty
    784
    Nie rozumiem jak mozna olewac viste a chwalic windows 7 ?
    Ja po XP przeszedlem na Viste niechętnie bo każdy mówił że lipa ale mi sie spodobała Teraz wszyscy chwalą 7 to juz kazdy ją lubi a to w wiekszosci to samo co Vista
    Mam 7 i nie narzekam do pokera jest ok

  2. #12
    Dołączył
    Aug 2007
    Przegląda
    Dąbrowa Górnicza
    Posty
    346
    Co v Viście jest "niehalo"?
    Mam na laptopie i zero problemów

    @alchemik, możesz sobie pobrać stąd:
    Windows 7 ? isoHunt ? the BitTorrent & P2P search engine do wyboru, do koloru.

  3. #13
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    1,141
    Tez przesiadlem sie z XP mam wersje Ultimate 64bit i ogolnie miazdzy

  4. #14
    Dołączył
    Sep 2005
    Przegląda
    Skype: alchemik-poker
    Posty
    2,517
    co w Viscie było nie halo????
    albo sobie jaja robicie albo ją naprawili przez jakieś 1,5 roku odkąd ja ją używałem

    miałem do niej podejście 2 razy na najlepszym laptopie Della jaki się dało w tamtym momencie kupić i na złożonym PeCecie z super komponentami

    za każdym razem działo się mniej więcej to samo
    - wszystko chodziło wolno
    - programy się wieszały albo zaraz po odpaleniu wieszały się na 5-10sek a potem kolejne 5-10sec się odpalały
    - baza danych PostreSQL chodziła 10razy wolniej niż mi chodzi pod XP i jakiekolwiek filtry i skanowania w HM trwały w nieskonczoność
    - no i chyba najważniejsze - ten jakiś folder z plikami dll czy jakoś tak który nonstop rośnie i nie da się z nim nic zrobić poza przeinstalowaniem systemu, na laptopie żony to ma już jakieś 100GB a jak szukałem w necie to znalazłem też ludzi co mają jakieś ogromne wielkości - zupełnie mi się w głowie nie mieści jak Ci debile mogli coś takiego wymyślić

    więc podsumowując z wyglądu Visty byłbym bardzo zadowolony ale w użyciu to była jakaś tragedia i jeśli Vin7 miałby tak samo działać to szybciutko wrócę do XP

    no ale już od kilku pokerrzystów słyszałem, że działa ok więc mam nadzieję, że tak będzie w rzeczywistości

  5. #15
    Dołączył
    Aug 2007
    Przegląda
    Dąbrowa Górnicza
    Posty
    346
    - no i chyba najważniejsze - ten jakiś folder z plikami dll czy jakoś tak który nonstop rośnie i nie da się z nim nic zrobić poza przeinstalowaniem systemu, na laptopie żony to ma już jakieś 100GB a jak szukałem w necie to znalazłem też ludzi co mają jakieś ogromne wielkości - zupełnie mi się w głowie nie mieści jak Ci debile mogli coś takiego wymyślić
    To jest automatycznie kopiowanie każdego pliku przez system. Wystarczy w panelu sterowania to wyłączyć Też na początku użytkowania Visty byłem przerażony, ale przeszukałem sieć i problem się rozwiązał.

    A póki co, mnie wszytko chodzi szybciutko. I oby tak było dalej

    Na tym zakończę lekki OT, bo temat o Win 7 jest
    Jeszcze kilka pozytywnych komentarzy nt. nowego Windowsa, a sam przetestuję go na komputerze

  6. #16
    Dołączył
    Sep 2005
    Przegląda
    Skype: alchemik-poker
    Posty
    2,517
    nie, mówię o czymś innym...

    coś takiego jak biblioteki dll czy jakoś tak... wszystkie one zapisują się w jakimś konretnym pliku i on rośnie do gigantycznych rozmiarów... jeszcze z rok temu nie było sposobu usunięcia tego

    to miałem na myśli i na szybko patrząc nie widzę, żeby znaleźli jakieś rozwiązanie:
    http://www.frazpc.pl/b/222789
    Ostatnio edytowane przez alchemik ; 10-02-2010 o 17:03

  7. #17
    Dołączył
    Dec 2008
    Przegląda
    Valuetown
    Posty
    365
    Używałem wielu systemów - przez kilka lat XP-ka, później przez ok. rok Visty (nie była jakimś koszmarem, jak wielu ją przedstawia), a teraz siedzę głównie na Win7 (do tego różne linuksy). Powiem krótko - daje radę. W porównaniu do Visty jest dużo szybsza, mniej zasobożerna, mam wrażenie, że poprawiono zarządzanie pamięcią, przez co odpalanie naraz wielu aplikacji nie jest tak uciążliwe jak na Viście. Jest to naprawdę fajny, nieźle jak na Microsoft dopracowany system, który powinien nadawać się do używania spokojnie przez kilka kolejnych lat.

    Alchemik - odpowiadając na Twoje pytanie odnośnie wersji OEM/BOX. OEM możesz zainstalować na jednym komputerze, jeśli będziesz zmieniał na inny, system będziesz musiał kupić ponownie (oczywiście jeśli będziesz chciał używać go nadal legalnie). BOXa będziesz mógł sobie instalować do usranej (oczywiście na jednym kompie w danym czasie ).

    Jeśli nie szkoda Ci paruset PLN więcej na wersję BOX, dość często zmieniasz sprzęt itp., kup właśnie BOX. Będziesz miał spokój. Nie wiem tylko, jak przy upgradzie z tej wersji na następcę siódemki, ale to póki co chyba nie jest problemem .

    A co do wersji - do zwykłych zastosowań Home Premium powinna wystarczyć z tego co wiem. Ale nie chcę wprowadzać w błąd, opis poszczególnych wersji znajdziesz choćby tutaj.

  8. #18
    Dołączył
    Aug 2009
    Przegląda
    Warszawa/Częstochowa
    Posty
    185
    Cytat Zamieszczone przez kapelusznik Zobacz posta
    Co v Viście jest "niehalo"?
    Mam na laptopie i zero problemów
    +1

    Ani razu mi sie nie zawiesiła, nie muliła itp. A dlaczego? A dlatego, że zamiast narzekać zabrałem się za przewertowanie kilku stron, poczytałem pokombinowałem chwilkę i wszystkie niepotrzebne bzdety poblokowałem lub usunąłem. Efekt? Kumpel ma nowego laptopa z win7, ja rocznego HPka z vistą, dysk prawie całkiem zawalony - nikt mi nie powie, że jego czysty win7 chodzi szybciej od mojej visty. Wystarczy troche poczytać i jest git. No, ale łatwiej jest narzekać.

  9. #19
    Dołączył
    Sep 2005
    Przegląda
    Skype: alchemik-poker
    Posty
    2,517
    no może i tak ale jak ja kupuje produkt to oczekuję, że bedzie działał dobrze a nie że muszę iść do mechanika, liftingu i w ogóle poblokować i wymienić połowę części żeby działał dobrze

    włączyłem Viste, zobaczyłem, że działa hujowo i olałem - 99% znajomych miało dokładnie idetycznie więc pewnie tylko jakieś zdecydowane/zmuszone jednostki kombinowały żeby jednak NAPRAWIAĆ to co zostało zjebane przez producenta

    no i nie powiesz mi że te setki korporacji które kupowały dla tysięcy pracowników np Delle czy HPki dostali je z Vistą a później się procesowali z producentami, żeby dostać XP też po prostu narzekało...
    w korporacji w której pracowałem w skali świata było jakoś z 15k+ laptopów i w 2005-2007 wszystkie wymienili na Viste a potem kolejne 2 lata się procesowali z Dellem żeby tylko udostępnił sterowniki pod XP - z dobrych klikuset osób z laptopami z biur w Polsce, Niemczech i Stanach nie słyszałem o jednym który byłby zadowolony z Visty na swoim stanowisku pracy...

  10. #20
    Dołączył
    Aug 2009
    Przegląda
    Warszawa/Częstochowa
    Posty
    185
    Co kto lubi. Ja lubię wiedzieć na czym pracuję i jak sie coś pochrzani to samemu być w stanie to naprawić. Co do visty to nie były to jakieś mega zmiany, po prostu wyłączeniu kilku funkcji. Jeśli ktoś woli bawić się w downgrade do Xp niż poświęcić 10min na ustawienie systemu do właśnych potrzeb to już jego problem