Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 35
  1. #11
    Dołączył
    Feb 2005
    Przegląda
    tarnobrzeg
    Posty
    208
    Jeżeli mam AA na ręku wole odpaść na czyjąś mocną ręką niż na jakieś marne parki,dlatego zawsze robie raise przed flopem.Ostatnio 3 razy odpałem na AA przy A na flopie,wydaje sie niemożliwe,ale jednak sie zdarza.

  2. #12
    Dołączył
    Mar 2005
    Przegląda
    Shorthanded City
    Posty
    1,668
    Quintana, czy twój eeeeeeeeeeeeee......... jak to było....... obrazek nie przedstawia może "Kolesia" z filmu "Big Lebowsky"??

    Pewnie nie, ale tak jakoś mi się skojarzyło :wink:

  3. #13
    Dołączył
    Apr 2005
    Przegląda
    kosmiczny batalion w galaktyce zła
    Posty
    575
    Faktycznie bardzo podobny, dude

  4. #14
    Dołączył
    May 2005
    Przegląda
    Wrocław
    Posty
    3
    Nie podwyższasz po to, zeby wyrzucic kogokolwiek z puli, tylko po to zeby grać o więcej, gdy masz dobrą kartę.

  5. #15
    Dołączył
    Nov 2004
    Przegląda
    Białystok
    Posty
    301
    Cytat Zamieszczone przez Gambler123
    Nie podwyższasz po to, zeby wyrzucic kogokolwiek z puli, tylko po to zeby grać o więcej, gdy masz dobrą kartę.
    Nie zgodze sie z tym.
    Najprostrzy przykład-majac AA na reku podwyzszam przed flopem zeby wyrzucic gosci ,którzy maja zamiar wejsc do gry ze slaba ręka.

    pozdro

  6. #16
    Dołączył
    May 2005
    Przegląda
    Wrocław
    Posty
    3
    Zauwaz, ze gdybys chcial wszystkich wyrzucic to robilbys all-in'a z AA za każdym razem.
    Natomiast jeśli chcesz wyrzucić tych ze słabą ręką a zostawić tych z silną to jest to bez sensu, bo chyba wolisz grać przeciwko słabym rękom niż silnym.
    W limicie podnosi się po to, żeby zwiększyć pulę, gdy mamy lepszą rękę od przeciwników (albo jedną z lepszych, gdy jest ich wielu), po prostu chcemy grać o więcej.
    W nolimicie prócz tego co wyżej, dochodzi jeszcze to, że "skracamy" pole gry, jeśli raise wynosi powiedzmy 10% ilości kasy przy stole, to nie opłaca się na przykład wchodzić z parką tylko po to, żeby złapać 3 kartę. Bo wszystko co można wygrać to tylko 10razy tyle ( a to przecież nie uda się za każdym razem)
    Nie ma mowy o żadnych wyrzucaniu, nim więcej ludzi dopłaci nam do podniesienie tym powinniśmy być bardziej szczęsliwi, bo chcą oni zagrać przeciwko naszej silnej karcie ze swoimi słabymi.

  7. #17
    Dołączył
    Nov 2004
    Przegląda
    Białystok
    Posty
    301
    Mi chodzi wylacznie o NL.Może tak ładnie wyglada to w teorii.Przeciez nie wiadomo co przyniesie flop..wole zeby wszedl gosc z AK czy AQ gdy mam na reku AA niz 76s itp.
    Duzo bylo sytuacji gdy zbyt malo podbilem lub tez limpowalem z AA...i przegrywalem to rozdanie z dwomam malymi parkami lub jakims slabym stritem.Wole podbic wiecej zeby wywalic z rozdania takich graczy i w wiekszosci przypadków tak robie...najwyzej blindy moje,dobre i to.

    pozdro

  8. #18
    Dołączył
    Mar 2004
    Posty
    1,043
    Cytat Zamieszczone przez Gambler123
    Nie ma mowy o żadnych wyrzucaniu, nim więcej ludzi dopłaci nam do podniesienie tym powinniśmy być bardziej szczęsliwi, bo chcą oni zagrać przeciwko naszej silnej karcie ze swoimi słabymi.
    Jest dokladnie odwrotnie. Im wiecej osob sprawdzi nasz pre-flop bet tym mniejsze szanse mamy na wygranie. Co z tego ze pula bedzie duza skoro ja jej nie wygram :lol: I wlasnie dlatego betujesz dosc mocno aby wyizolowac przeciwnika (max. dwoch) z mocna karta, nad ktorymi i tak masz duza przewage.

    P.S. Rzecz jasna mowie o NL.

    Sting

  9. #19
    Dołączył
    May 2004
    Posty
    962
    Cytat Zamieszczone przez StingnWo
    Jest dokladnie odwrotnie. Im wiecej osob sprawdzi nasz pre-flop bet tym mniejsze szanse mamy na wygranie. Co z tego ze pula bedzie duza skoro ja jej nie wygram :lol: I wlasnie dlatego betujesz dosc mocno aby wyizolowac przeciwnika (max. dwoch) z mocna karta, nad ktorymi i tak masz duza przewage.

    P.S. Rzecz jasna mowie o NL.

    Sting
    Troche dziwne podejscie ,
    Ja sie ciesze kiedy moje raise z AA sprawdza caly stol.

    Fakt, wygram rzadziej , ale za to jakie pule.

    Bo w pokerze nie jest chyba celem wygrywac poty jak najczesiej.
    ale wygrywac wiecej $$, no chyba ze sie myle

    Jak znajdziecie takie stoly , gddzie moj ALIN sprawdzalby caly stol , to mowcie , wtedy przerzuce sie na NL.

    pzdr

  10. #20
    Dołączył
    Mar 2004
    Posty
    1,043
    Cytat Zamieszczone przez pokerstars
    Troche dziwne podejscie, Ja sie ciesze kiedy moje raise z AA sprawdza caly stol.
    A ja w takim przypadku zrzucam bez zalu AA na kazdy wiekszy bet po flopie.

    Cytat Zamieszczone przez pokerstars
    Fakt, wygram rzadziej , ale za to jakie pule.
    Ja zdecydowanie wole wygrywac mniejsze pule, niz przegrywac wieksze.

    Cytat Zamieszczone przez pokerstars
    Bo w pokerze nie jest chyba celem wygrywac poty jak najczesiej. ale wygrywac wiecej $$, no chyba ze sie myle
    Moim zdaniem mylisz sie, w pokerze celem jest wygrywac, nie jest wazne jakie pule.

    Cytat Zamieszczone przez pokerstars
    Jak znajdziecie takie stoly, gdzie moj ALIN sprawdzalby caly stol , to mowcie , wtedy przerzuce sie na NL.
    Jesli mowimy o preflop becie, tez mi powiedzcie, dodam taki pokerroom do "czarnej listy".

    Sting