Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 12 z 12
  1. #11
    Racja, zapomniałem, że to 50bb jak pisałem tą drugą część, nie ma szans na fold. Nie widzę też, żeby to był bluff, a jeżeli byłby to strasznie -EV. Tak w ogóle, to wydaje mi się, że kluczem tutaj jest bet sizing na turnie, jest on trochę za mały w stosunku do pota i to zazwyczaj oznacza dwie rzeczy:
    - gościu bierze nas do value town, nie chce żebyśmy spasowali gorszej ręki i chce żebyśmy byli pot comitted na river
    - mimo, że trafił A, to wcale na turnie nie jest taki pewny co do tego, że ma najlepszą rękę
    Generalnie jest to zależne od villaina i np. donk zazwyczaj zagra tylko tą drugą opcję. Na riverze dopiero okaże się która z tych opcji była prawdziwa, bet >4$ zazwyczaj value town, maly bet lub check, bedzie znaczyl weak (co wcale niekoneicznie oznacza ze wygrasz, bo np. martwia go te dwie 5 i nie chce sie za bardzo wychylac z A10). Biorąc pod uwagę że nic o nim nie wiesz lepszy bylby fold, tym bardziej, ze bardzo realny jest kolejny bet na riverze do którego będzie ciężej spasować, a jak czesto A8 bedzie wtedy lepsze?

  2. #12
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    1,010
    Bez jakiegokolwiek reada faktycznie warto zrzucić. Z jego value range nie bijesz praktycznie nic a nie masz jeszcze żadnej informacji na temat jak często donkbetuje. Dopiero widząc, że gość leaduje swoje air warto dalej kontynuować, bez tej informacji nice fold, sir!