Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 38
  1. #11
    Dołączył
    Feb 2006
    Przegląda
    Warszawa
    Posty
    111
    W asterze nie ma problemu. Akurat ja bylem jedna z tych osob co pisala do was w tej sprawie, ale wasza pomoc byla jakby to powiedziec bardzo marna, kilka razy ten sam schemat proby rozwiazania problemu (prawie jak z automatu odpowiedz z dzialu technicznego) i bez wiekszego wnikania w szczegoly. A problem lezy z tego co udalo mi sie stwierdzic w serwerach szkieletowych aorta.net . Byl tez problem z innymi aplikacjami i po 3 miesiacach udalo sie klientom UPC wywalczyc naprawienie usterki. Niestety nie mialem sily i ochoty zeby z nimi walczyc, a ze sie przeprowadzalem to zmienilem dostawce na Aster.

    Link do zaglebienia sie jak to zostalo rozwiazane z pewna gra i tym samym problemem.

    http://forum.mediaswiat.pl/viewtopic...8d12c9e4edff12

    Pzdr
    Wojtas

  2. #12
    Dołączył
    May 2006
    Przegląda
    Warszawa
    Posty
    2,357
    Ja nie mam ani Aster, ani UPC tylko niezależnego dostawcę netu i mam ten sam problem, ale najpierw zadzwoniłem do nich i mają mi to sprawdzić. Jak będzie dalej kupa to będę prosił o pomoc...

  3. #13
    Dołączył
    Aug 2006
    Posty
    201
    właśnie mijają 24h odkąd zmmieniłem providera i obecnie nie mam żadnych problemów z połączeniem. Także Maćku wina leży po stronie UPC, a w interesie pokerstars jest abyś się skontaktował z nimi i problem wyjaśnił.

  4. #14
    Dołączył
    Nov 2005
    Przegląda
    Gdansk
    Posty
    582
    to raczej nie tak
    bo odwracajac sytuacje moge napisac zmienilem pokerroom i problemy zniknely wiec wina lezy po stronie pokestars;
    mysle ze problem jest bardziej zlozony i bez zaangazowania PS nic indywidualnie nie zdzialamy;

    ja np nie mam problemow z innymi pokerroomami tylko z PS i uaktywnia on sie nieczesto.

  5. #15
    To co mi się udało dowiedzieć/wyjaśnić/załatwić.

    Problem dotyczy nie tylko graczy z Polski, ale również Węgier, Czech i Holandii. Problem bierze się stąd iż UPC/Chello przesyła dane do Wielkiej Brytanii (tam gdzie stoją nasze serwery) poprzez Austrię konkretny router.
    Nie jestem z działu IT, ale postaram się opisać to, co dowiedziałem się z supportu IT (przepraszam za błędy merytoryczne):

    Przesyłanie danych przez Internet z komputera użytkownika do serwisu internetowego odbywa się poprzez routery. Każdy router jest powiązany z innymi routerami i w zależności od tego jakie dane otrzymuje router, przesyła je do określonego routera dalej. Podróż danych do miejsca docelowego odbywa się poprzez kilkadziesiąt routerów (od 8 do 30). Cały temat routerów jest skomplikowany więc nie będę go opisywał wyczerpująco, bo nie mam aż takiej wiedzy, wystarczy, że podkreślimy poniższe punkty:

    1) Dane wysyłane z serwera serwisu docelowego (PokerStars) do gracza nie muszą „iść” tę samą ścieżką, co dane z komputera gracza do serwisu docelowego.

    2) Dane wysłane dzisiaj wcale nie muszą powielać ścieżki, jaka została użyta w dniu wczorajszym. ‘Routing tables’ zmieniają się, są dynamiczne.

    3) Dane wysłane z komputera gracza z miasta A mogą „iść” zupełnie inną ścieżką niż dane wysyłane z komputera gracza z miasta B.

    Powyższe 3 punkty można streścić jednym wnioskiem:
    Internet jest o wiele mniej stabilnym i o wiele bardziej skomplikowanym kanałem komunikacji niż na przykład sieć telefonów komórkowych. Zdarzają się awarie podczas przesyłania danych, przerwy w działaniu routerów, zwiechy etc...

    Ale ad rem Jest taki router, który nazywa się Aorta.net (poza mocą sprawczą PokerStars) i jest ulokowany w Austrii. Ten router wywołuje ostatnio sporo problemów z połączeniem (Ci providerzy,którzy wysyłają dane poprzez ów router). Dotyczy to również PokerStars (Wielka Brytania). Firmy posiadające serwery w innych krajach (Gibraltar, Kahnawake, Quebec) prawdopodobnie nie mają podobnych problemów ponieważ przesył danych idzie inną ścieżką i na trasie transferu nie pojawia się aorta.net.

    Nasz problem związany jest z konkretnym serwerem na trasie przesyłu danych. IP range związany z tym problemem to 213./0 (należące do aorta.net)

    Oczywiście w tym momencie mógłbym napisać:
    „Nie mamy takiej mocy aby wpłynąć na Aortę. Klienci mogą kontaktować się z UPC i innymi providerami, u których występuje ten problem i skarżyć się na usługę. UPC pewnie poinfromuje gracza, że problem nie jest w zasięgu ich działania i że nia mają na to wpływu. My z naszej strony zalecamy tylko zmianę providera kropka”

    Mógłbym, ale mam jednak przyjemniejsze wieści:

    Wczoraj skontaktowaliśmy się z bezpośrednio z Aorta.net i zaoferowaliśmy pomoc w zapewnieniu stabilnego połaczenia podczas przesyłu danych naszych klientów. Podobne inicjatywy zdarzają się bardzo rzadko, ale z racji tej, że kraje Europy Środkowo-Wschodniej są dla nas bardzo ważne, zaoferowaliśmy pomoc dla aorta.net.
    Mamy nadzieję, że przy naszej pomocy, aorta wkrótce rozwiąże problem.

    Będę informował

  6. #16
    Dołączył
    May 2006
    Przegląda
    Warszawa
    Posty
    2,357
    Wow!! Pełne pro!!

  7. #17
    Dołączył
    Nov 2005
    Przegląda
    Gdansk
    Posty
    582
    no i wlasnie o to chodzilo,
    taka potega jak PS jak tupnie to i aorta sie odetka
    z gory dzieki.

  8. #18
    Dołączył
    Jan 2006
    Przegląda
    Radom / Lublin
    Posty
    554
    Fajnie, z niecierpliwością czekamy na pozytywne efekty

  9. #19
    Dołączył
    May 2006
    Przegląda
    Warszawa
    Posty
    87
    To by było fajnie bo ostatnio straciłem przez to 11$ gdy zarejestrowałem się do Daily Fifteen Grand i w ogóle nie mogłem zagrać bo cały czas była zwiecha (z małymi przerwami)

  10. #20
    Dołączył
    Jan 2006
    Przegląda
    Radom / Lublin
    Posty
    554
    spoko, ja ostatnio się zarejestrowałem do 12 sitów i mnie zerwało