Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 34
  1. #11
    Dołączył
    Dec 2005
    Przegląda
    Łódź
    Posty
    4,392
    zauwaz ze oni biora 1,9% za przewalutowanie na kanadyskie

  2. #12
    Dołączył
    Jan 2006
    Przegląda
    Roma
    Posty
    1,962
    czy przy wiekszych wyplatach (ok. 2000$) nie lepiej oplaca sie zrobic przelew na konto? bo moj neteller w euro ostatnio nie wytrzymuje tych wszystkich przewalutowan we wszystkie strony i jestem strasznie w plecy na tym.

  3. #13
    Dołączył
    Nov 2005
    Posty
    386
    no wlasnie 1,9% ,, wczesniej tez zawsze tyle brali prowizji??? ,, jest jakis sposob zeby uniknac tych prowizji bo sa one troche zbyt duze moim zdaniem,,,,

  4. #14
    Dołączył
    Mar 2006
    Posty
    184
    dzisiaj kontrolnie zrobiłem sobie wypłate na karte i u mnie wszystko było ok jesli chodzi o koszty . Prowizja 2$ plus koszty przewalutowania okolo 2$ . Ale po ostatnim przelewie na konto (kosztował mnie 36$)i po tym co czytam na forum odnosze wrazenie ze opłaty naliczne sa "losowo" raz przelew kosztuje 1$ a nastepny juz 36$ to samo z karta u mnie ok a niektorym upalilo sporo kasy .

  5. #15
    Dołączył
    Apr 2005
    Przegląda
    kosmiczny batalion w galaktyce zła
    Posty
    575
    Witam wczoraj wyplacilem na karte 1k, a doszlo niecale 960 czy oni nie przesadzaja toz to zdzierstwo

  6. #16
    Dołączył
    Nov 2005
    Posty
    386
    Mowilem wam,,, i jak myslisz ze zabrali ci tylko ( a raczej az ) 40$ to jestes w bledzie, bo zabrali ci znacznie wiecej,,, gdyz kase na karcie masz w dolarach kanadyjsjich , ktorych kurs jest nizszy niz dolarow amerykanskich,,,,,
    chyba czas przerzucic sie na moneybookers , tam chyba nie ma az tak wysokich prowizjii

  7. #17
    Dołączył
    Jan 2006
    Przegląda
    Roma
    Posty
    1,962
    mylisz sie, stan kasy na karcie podaje ci w walucie w jakiej masz rachunek, np. ja mam konto w euro i zawsze przy sprawdzaniu salda karty, podaje mi kwoty w EU.
    pozdr

  8. #18
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    2,317
    Cytat Zamieszczone przez warebel Zobacz posta
    mylisz sie, stan kasy na karcie podaje ci w walucie w jakiej masz rachunek, np. ja mam konto w euro i zawsze przy sprawdzaniu salda karty, podaje mi kwoty w EU.
    pozdr
    Hehe, właśnie chciałem kogoś zapytać jak to jest ze stanem karty, gdy masz konto w innej walucie niż USD. Teraz już wiem.

    Tym niemniej, niecałą godzinę temu wypłaciłem sobie 202USD, czyli na kartę powinno dotrzeć 200USD, czyli 224,90CAD wg. dzisiejszego kursu Netellera (1USD = 1,1245CAD). Ale gdy po przelewie sprawdziłem saldo karty, to było tam 193,20USD, czyli z 200USD zrobiło się 192,30USD (0,90USD zostało mi z poprzedniej wypłaty). Czyli ni z tego, ni z owego zniknęło gdzieś 4% - już nie mam pojęcia jak oni to przeliczają. :-/ Z drugiej strony, przy wypłacie z bankomatu wszystko mniej więcej się zgadza (jeśli weźmie się ilość CAD którą Neteller podaje podczas przelewu, odejmie 2,93CAD i pomnoży przez kurs skupu CAD w danym banku). Skoro karta jest prowadzona w CAD, to w tej walucie powinni podawać jej saldo aby uniknąc nieporozumień.

    Ciekawostka - wg. moich dzisiejszych wliczeń (uwzględniając te 0,9USD pozostałe z wcześniejszej wypłaty i 2,93CAD prowizji) powinienem być w stanie wypłacić 565zł z groszami. Wypłaciłem 560, po czym sprawdziłem stan karty. Mam tam 0,76USD. Wychodzi na to, że dolar amerykański jest wart mniej więcej tyle samo co funt brytyjski.

    jdx

  9. #19
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    2,317
    Cytat Zamieszczone przez radek0444 Zobacz posta
    Witam wczoraj wyplacilem na karte 1k, a doszlo niecale 960 czy oni nie przesadzaja toz to zdzierstwo
    1k USD? To by się mniej więcej zgadzało z tym co napisałem wcześniej - jeśli po przelewie sprawdzasz stan karty na stronie Netellera, to "ginie" gdzieś około 4%. Na szczęście wygląda na to, że ginie tylko pozornie. Dlatego do obliczenia ilości PLN którą można wyciągnąć z bankomatu trzeba brać ilość CAD którą Neteller podaje podczas przelewania kasy na kartę.

    jdx

  10. #20
    Dołączył
    Apr 2006
    Przegląda
    Widełka, Rzeszów
    Posty
    1,891
    no to ja mialem jeszcze lepsza akcje
    chcialem sobie przelac na karte 30$ bo brakowalo mi do wyplaty i po przeliczeniu napisalo mi ze to jest ........... 29,95 CAD. Anulowalem to i pare minut pozniej jeszcze raz przelalem i bylo juz wiecej niz 30CAD ale tez kolo 4% mi zjadlo.