Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 54
  1. #11
    Dołączył
    Jul 2007
    Przegląda
    Krakow
    Posty
    407
    ten jest slodki ... labradory sa fajne, bo sa w 101% bezpieczne, maja poczucie humoru i sa tez dosyc silne ... kiedys mnie jeden rozwalil - pamietam, ze wracalem do domu poznym wieczorem i jakis koles byl wlasnie z labradorem na spacerze, a ze gadal przez komorke, zauwazylem, ze pies sie ewidentnie nudzil. popatrzylem sie na niego i nie na glos, ale bardziej telepatycznie, w myslach powiedzialem do niego: "no co tak stoisz i sie na mnie gapisz, zabieraj sie do zabawy" - nie minelo 10 sekund, a on juz ciagnal w moim kierunku w zebach ledwo dajac rade ok. 4 metrowa, olbrzymia galaz z drzewa (przycinali wlasnie wtedy drzewa i jeszcze nie bylo pozbierane) ! jak to zobaczylem to wymieklem, on to po prostu ledwo ciagnal w tych zebach, takie to bylo wielkie !!! nie zapomne tego ... jestem pewien, ze tylko labrador mogl zrobic cos takiego


  2. #12
    Dołączył
    Dec 2008
    Przegląda
    Warszawa
    Posty
    784
    ja mam maltańczyka i mi taki pies pasuje

  3. #13
    Dołączył
    Jul 2007
    Przegląda
    Krakow
    Posty
    407






  4. #14
    Dołączył
    Jun 2007
    Przegląda
    Sopot
    Posty
    459
    Stanko to cos dla Ciebie


  5. #15
    hahaahahahahhahahaahhahaahahhhah

    hahahahahaha jaki pies

  6. #16
    Dołączył
    Mar 2007
    Przegląda
    Tarnów / Kraków
    Posty
    175
    Ja mam Cane Corso i w zupelnosci nie zgadzam sie z tym, ze jest to pies sluchajacy tylko jednego wlasciciela. Pies przeszedl kursy na PT i PO i powinien tymbardziej sluchac osoby, ktora na owe kursy z nim uczeszczala. I faktycznie, w sytuacjach niecodziennych tak jest, jednak w zyciu codziennym podstawowe zasady posluszenstwa zachowuje wobec kazdego domownika. Wazne jest, aby pies wiedzial, gdzie jest jego miejsce w hierarchii. Czesto przyjezdza do mnie rodzina z malymi dziecmi i pies swietnie znosi wszelkie szarpania przez maluchy itd.

    Dodatkowo pies ten nie jest specjalnie wymagajacy. Jego ulubionym zajeciem jest lezenie w miejscu, gdzie ma baczne oko na to co sie dzieje wokolo i od czasu do czasu spaceruje po ogrodzie dookola domu. Bedzie swietnym towarzystwem podczas pokerowych sesji siedzac przy wlascicielu i od czasu do czasu domagajac sie pieszczot

  7. #17
    Dołączył
    Nov 2008
    Przegląda
    Warszawa
    Posty
    54
    Cytat Zamieszczone przez SlepY Zobacz posta
    Ja mam Cane Corso i w zupelnosci nie zgadzam sie z tym, ze jest to pies sluchajacy tylko jednego wlasciciela.
    Gratuluje w takim razie odpowiedniej tresury i podejscia do psa. Niestety nielicznym to sie udaje czego mamy przyklad na podworkach gdzie psy az kipia agresja i niewytresowaniem.

  8. #18
    Dołączył
    May 2004
    Posty
    962
    Cytat Zamieszczone przez Stanko111 Zobacz posta
    Kupowaliśmy już wszystko, teraz czas na psa.
    Witam
    Na początku myślałem, że to typowa Stankowa akcja nabijania postów,
    ale chyba się myliłem.
    Może to jest próba ala J.Kaczyński . ocieplenia własnego wizerunku,
    JK ma swoje "aniołki" Stanko bedzie miał swojego "przyjaciela" ??

    pzdr

  9. #19
    Dołączył
    Feb 2006
    Przegląda
    wrocek
    Posty
    1,348
    wcześniej pisząc o buldogu francuskim miałem na celu mały żarcik, ale teraz będzie na serio
    buldoga francuskiego kupili (jakoś 14lat temu) moi rodzice przez kompletny przypadek (długa historia).
    póki mieszkałem jeszcze ze staruszkami to zdążyłem zapoznać się z tą uroczą psinką o imieniu Kaja.
    psinka niestety is dead od półtora miesiąca ;(
    buldogi francuskie wg jednych są paskudne, wg drugich są przeurocze. tych drugich jest zdecydowanie więcej a że kilkanaście lat temu psy tej rasy były wielką rzadkością to na psinkę podrywało się sporo dziewczyn
    to pies bojowy małego formatu. nawet kaukazy, dogi niemieckie, sznaucery olbrzymy , bernardyny, nie robiły na Kaji wrażenia. rzucała się im do gardła bez wyjątku. a te zazwyczaj kompletnie zdziwione bezczelnością takiego maleństwa robiły w tył zwrot serio podobnie Kaja reagowała na jakiekolwiek agresywne zachowania. prawdziwy mały bojownik. Kaja była dość drobna jak na swoją rase. ważyła ok 11 kg z czego 10kg to chyba były mięśnie , bo nie raz ledwo ją utrzymałem gdy chciała odgryźć łeb jakiemuś pijaczkowi co nerwowo machał rękami.
    zdecydowanie bardziej polecam suki. to prawdziwe pieszczochy uwielbające dzieciaki. na dodatek mają drobniejszą budowe , rzadziej chorują na typowe dla buldoga francuskiego choroby związane otyłością, nie ślinią się, raz na kilka lat można dorobić fajną kase za szczeniaki.
    mi zdecydownie najbardziej podobają się buldogi czarne z białym krawatem
    o wyglądzie nietoperza:






    mi osobiście najbardziej podobają się labradory. to wspaniałe psy, ale ze względów praktycznych prędzej kupiłbym sobie francuza. krótka sierść, mieszkanie w bloku a nie dom, nie przepadam za spacerami (a francuzy to psy "kanapowe")
    gdybym natomiast mial dom z dużym ogrodem gdzie pies może się wybiegać to obowiązkowo kupiłbym labradora.


    i jesio cytat z neta o buldogach:
    Najistotniejszą cechą buldoga francuskiego jest głębokie przywiązanie do swojego pana. Powinien on zdawać sobie z tego sprawę i panować nad sytuacją, w przeciwnym wypadku miłość przepełniająca jego pupila przerodzi się w chorobliwą zazdrość. Buldog francuski to bystry obserwator, inteligentny, spokojny, uczy się bez problemów, ale jest uparty. Czy będzie posłuszny, zależy od sposobu, w jaki się z nim postępuje. Buldog jest psem dominującym, a jednocześnie wyjątkowo wrażliwym. Będzie próbował na siłę ustalić relacje za swoją ludzką rodziną. Trzeba koniecznie pamiętać o jednym: przedstawiciel tej rasy słucha swojego właściciela tylko dlatego, że kocha go bezgranicznie i bez przerwy szuka sposobów, by go zapewnić o swoim przywiązaniu. Nie próbuj więc podporządkować go sobie, ale daj mu odczuć, jak bardzo go uwielbiasz, będziesz wówczas miał u boku przyjaciela, który nie ciągnie na smyczy i przybiegnie do ciebie w każdej chwili, zanim zdążysz wypowiedzieć jego imię. Historia
    Nie jest do końca jasne, z jakich krzyżówek wywodzi się buldog francuski. Jedna z tez sformułowana przez historyków kynologii mówi o jego rodzinnych powiązaniach z buldogiem angielskim. Krzepki i silnie zbudowany buldog cieszył się znakomitą opinią ze względu na swe męstwo, jakim się odznaczał podczas walk z innymi psami i bykami. Te krwawe i spektakle organizowane przez właścicieli aren czy cyrków pasjonowały Brytyjczyków do połowy XVIII wieku. Na szczęście położono kres tym barbarzyńskim praktykom. W drugiej połowie XIX wieku miłośnicy rasy wprowadzili innowację, krzyżując buldoga i inne psy molosowate ze znacznie mniejszymi terierami. Ten "terrier-bull" , rodzaj małego, dobrze umięśnionego szczurołapa, o bardzo krótkim tułowu, przyciętych uszach i ogonie, być może był przodkiem dzisiejszego buldoga francuskiego. Choć prawdopodobnie jego protoplaści uczestniczyli w niegdyś w walkach, buldożek francuski jako rasa niegdy nie brał w tym udziału. Ponieważ nie jest to jedyna hipoteza dotycząca powstania rasy, tajemnica otaczająca buldoga francuskiego nadal czeka na wyjaśnienie. Większość specjalistów zgodna jest co do tego, że rasa przyjęła od buldoga budowę molosa, a stojące uszy są wynikiem domieszki krwi terrierów. Długo miłośnicy rasy zaprzeczali dziś szeroko akceptowanej teorii, że rozmiar i charakterystyczne oczy to dziedzictwo po mopsie. W 1880 r .powstał pierwszy klub miłośników buldoga francuskiego. Pierwszą księgę rodowodową założono w 1885 r., a dwa lata później, w 1887 r., okaz tej rasy przedstawiony został na wystawie psów. Międzynarodowa Federacja Kynologiczna uznała tę rasę dopiero w 1898r
    Ostatnio edytowane przez alutekfiutek ; 25-02-2009 o 20:17

  10. #20
    Dołączył
    Jul 2007
    Przegląda
    Krakow
    Posty
    407
    Stanko, czy twoj pies bedzie rownie genialny co ty i tez bedzie sie wypowiadal tutaj na forum ?
    acha, i czy jezeli bedziesz go wychowywac od szczeniaka, a domyslam sie, ze tak - to czy bedziesz na forum zamieszczal wykresy przyrostu jego wagi i rozmiarow ?
    Ostatnio edytowane przez flexstyle ; 25-02-2009 o 22:55