Zobacz wyniki ankiety: O jaki procent bankrolla chcesz grać chojraku?

Głosujących
53. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • <50%

    27 50.94%
  • 50%

    2 3.77%
  • 60%

    4 7.55%
  • 70%

    9 16.98%
  • 80%

    4 7.55%
  • 90%

    3 5.66%
  • 100%

    4 7.55%
Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 15 z 15

Wątek: Zagadka

  1. #11
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    627
    ja dałem 60% because I feeeeeel lucky

  2. #12
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    2,317
    AA jest faworytem 85:15 przeciwko any two cards, więć zgodnie z kryterium Kelly'ego optymalnym procentem bankrola ze względu na szybkość jego przyrostu jest 70%. Ale pytanie nie jest precyzyjne, ponieważ wielkość zakładu można by też optymalizować ze względu na wariancję, czyli (pośrednio) ryzyko bankructwa - tym bardziej, że mamy ograniczoną ilość prób. Ja, zgodnie z "rule of thumb", obstawiam 3,5% - mniejsza dynamika wzrostu bankrola ale i znacznie mniejsze ryzyko bankructwa.

    http://en.wikipedia.org/wiki/Kelly_criterion

    jdx

  3. #13
    Dołączył
    Jun 2007
    Przegląda
    Warszawa
    Posty
    342
    Kluczowa kwestia: co jest celem mojej gry.
    Jeśli likwidacja kasyna i maksymalizacja zysku - gram na 80% i statystycznie powinienem w ramach jednego "obrotu" (czyli 5 rozdań wygranych i jedno przegrane) mieć ok. 380 za każde 100 bankrolla.
    Jeśli chcę bezpiecznie wygrać - gram na 25% zabezpieczając się przed trzema z rzędu niefartownymi rozdaniami.

  4. #14
    Dołączył
    Jun 2003
    Przegląda
    Anfield Road
    Posty
    2,967
    Cytat Zamieszczone przez Xolo Zobacz posta
    Kluczowa kwestia: co jest celem mojej gry.
    Jeśli likwidacja kasyna i maksymalizacja zysku - gram na 80% i statystycznie powinienem w ramach jednego "obrotu" (czyli 5 rozdań wygranych i jedno przegrane) mieć ok. 380 za każde 100 bankrolla.
    Jeśli chcę bezpiecznie wygrać - gram na 25% zabezpieczając się przed trzema z rzędu niefartownymi rozdaniami.
    nie trzema bo jak przegrasz pierwszy zostaje cii 750 (z 1000) i stawiasz 25% tego a nie stawki poczatkowej

  5. #15
    Według wzoru Kellyego, dokładnie tak jak powiedział Jdx - 70%.

    Przypadek dla czterech rozdań jest na obrazku:

    Od lewej do prawej mamy procent bankrolla który stawiamy (zielona linia to 70%). Z dołu do góry wielkość bankrolla. Poszczególne kreseczki odpowiadają zdarzeniom jakie zaszły (wwlw, wwll, itd), im linia jaśniejsza, tym częściej występuje takie zdarzenie. I teraz, jeśli będziemy przesuwać pionową linię od lewa do prawej, najlepszy stosunek stack do masy punktów na tej lini będzie właśnie dla 70% (chociaż nie widać tego dokładnie).

    Wariancja, w dalszej perspektywie jest rzeźnicka, i prawdę mówiąc nie wiem jak ją tutaj wstawić.