Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 21

Wątek: NL 50 AKs

  1. #11
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    274
    Cytat Zamieszczone przez Woland Zobacz posta
    O co chodzi z callem na flopie? Ja rozumiem, że dopłata 1/5 do puli ($13 do puli $66) wygląda atrakcyjnie, ale mamy 6 outów, a być może jesteśmy już drawing-almost-dead.
    6 outów = prawie 16%. 13 do 66 to 16.5%, czyli blisko.

    Oczywiście doliczając margines na slowplayowanego seta, przestaje się to opłacać. Podobnie, jeśli przyjąć że ktoś lub więcej ktosiów ma asa lub króla, co jest bardzo prawdopodobne.
    Ostatnio edytowane przez OhMikeYes ; 21-09-2009 o 18:29

  2. #12
    Dołączył
    Apr 2007
    Posty
    3,072
    Cytat Zamieszczone przez OhMikeYes Zobacz posta
    6 outów = prawie 16%. 13 do 66 to 16.5%, czyli blisko.

    Oczywiście doliczając margines na slowplayowanego seta, przestaje się to opłacać. Podobnie, jeśli przyjąć że ktoś lub więcej ktosiów ma asa lub króla, co jest bardzo prawdopodobne.
    Zakładamy, że nikt z 3 villainów nie ma NIC?? Come on...

  3. #13
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    274
    Kto powiedział, że 'NIC' ?

    Przy ich statach (74/4/1, 56/16/1, 34/4/0) mogą mieć całe mrowie : SD, combo, TPTK, TPGK, małe pary, JJ, TT, a w porywach nawet overkarty.
    Ostatnio edytowane przez OhMikeYes ; 21-09-2009 o 21:53

  4. #14
    Dołączył
    Apr 2007
    Posty
    3,072
    Cytat Zamieszczone przez OhMikeYes Zobacz posta
    Kto powiedział, że 'NIC' ?
    No jeśli ktokolwiek ma cokolwiek, to call jest nieopłacalny...

  5. #15
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    274
    Biorąc pod uwagę same pot-oddsy - nieznacznie tak, ale przy takich graczach i ich w większości pełnych stackach są duże implied oddsy, więc nie była to wyraźnie zła decyzja imo.

    Jeśli mam możliwość grania z fishem, to naginam nieco swoje standardy licząc, że zrekompensuje mi to swoimi błędnymi decyzjami.
    Ostatnio edytowane przez OhMikeYes ; 22-09-2009 o 09:14

  6. #16
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    127
    Cytat Zamieszczone przez OhMikeYes Zobacz posta
    Kto powiedział, że 'NIC' ?

    Przy ich statach (74/4/1, 56/16/1, 34/4/0) mogą mieć całe mrowie : SD, combo, TPTK, TPGK, małe pary, JJ, TT, a w porywach nawet overkarty.
    Wg mnie jest to błąd w podejściu do gry i bezgraniczna wiara, ze staty to cały poker.
    Owszem grają za dużo ale nie znaczy, że są skończonymi idiotami. To nie stawki NL5. Wchodzą praktycznie w każde rozdanie gdzie są limpy czy podbicie o 3-4 BB.
    Ale na pewno nie wejdą za 20 BB z byle jaką ręką. A jak się już jakiś desperat trafi to raczej nie wszyscy trzej naraz.

  7. #17
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    146
    Przyjąłem taka samą linie jak OhMikeYes i nagiąłem troche zakres. Żeby było śmieszniej ten co miał 80 % flopa pokazał AA reszta muck bo to niestety boss. Od początku byliśmy z tyłu ale czy przy takich graczach nie mozna założyć ze mają oni TT JJ QQ czy nawet jakies KQ czy AJ bo nie raz widziałem calle 3 beta z tego typu karatami od takich graczy.

  8. #18
    Dołączył
    Apr 2007
    Posty
    3,072
    Z takimi donkami ja bym jednak proponował uważać. Ostatnio często się na nich nadziewam. Oni oglądają mnóstwo flopów, ale spora część z nich (donków, nie flopów), zwija się natychmiast gdy nic nie zahaczy. A jeśli na tym flopie którykolwiek zahaczył cokolwiek, to jesteś zmasakrowany.

  9. #19
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    274
    Cytat Zamieszczone przez Valdomiro Zobacz posta
    Wg mnie jest to błąd w podejściu do gry i bezgraniczna wiara, ze staty to cały poker.
    Owszem grają za dużo ale nie znaczy, że są skończonymi idiotami.
    Szanuję Twoje zdanie. Nie chwytam tylko czym się tak podniecasz ('bezgraniczna wiara', 'idiotami', itd). Przecież to tylko miła rozrywka, więc można się chyba na temat niej i jej uczestników równie miło wypowiadać. Chyba, że się mylę.

    A co do meritum, OP nie opisał nam w szczegółach przebiegu conajmniej kilku ostatnich orbit, tylko zilustrował graczy ich statami, więc wyborem jest przyjęcie, że nie wiemy o przeciwnikach nic ignorując staty lub uwzględnić wnioski z nich płynące.

    Wybieram to drugie
    Ostatnio edytowane przez OhMikeYes ; 22-09-2009 o 18:18

  10. #20
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    274
    Cytat Zamieszczone przez Mejwon Zobacz posta
    Żeby było śmieszniej ten co miał 80 % flopa pokazał AA (...)
    Poker. Imo istotne co _w dystansie_ wygrywa