Strona 2 z 8 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 73
  1. #11
    Dołączył
    Mar 2005
    Posty
    112
    Heheh polew niedlugo chyba w pokerromach zwieksza max np na 0.1-0.2 do 100$ jak ktos odrazu bedzie pol swojego stacka stawial

    A tak ogolnie to nie sadze ze jak ktos jest maniakiem to zlozy karty tylko dlatego ze podbiles do 6 zamiast 4 bb lub nawet 10bb.Trzeba poprostu sobie uswiadomic ze w długim okresie czasu,wygrywasz,bez znaczenia czy podbijesz 4,6 czy 10.(no chyba ze grasz na takim stole co ma 100% ogladalnosci flopa :lol

  2. #12
    Dołączył
    Sep 2004
    Przegląda
    Near the Nutzz
    Posty
    1,083
    Cytat Zamieszczone przez player
    Cytat Zamieszczone przez wiechu.s
    Mam KK na ręce. Raise 4BB standardowo. wchodzi 2-3 graczy.
    Wygląda na dobre podbicie na tym stole.

    Na niskich limitach przy stolikach gdzie jest dużo fishów sugerowałbym odpuścić bo każdy sprawdzi Cię z byle jakim asem aż do końca i tylko oddajesz kasę.

    P.S. Melipone - bardzo podobają mi się Twoje posty na temat strategii gry - zawierają wg mnie dużo cennych sugestii. Thx :wink:
    ... KK na ręce - raise 4BB - ok, ale z tego wynika (przy 2 lub 3 callerach) że na flopie jest ok. 12BB, a wiechu potem pisze że robi bet za 4BB, za mało, ok. 60 - 70% pota, czyli tu powiedzmy ok. 7, 8$ - kolesie nie wiedzą że mamy KK i co myślą po becie 4BB? ja tam nie wiem ale oddsy mam i przy A9 calluje i patrze co dalej, jak walniemy z 7$ lub 8$ to przynajmniej zasugerujemy AK ! lub AQ ! a po drugie i co ważniejsze taka nasza agresja powoduje że później mniej już przegramy na późniejszych rundach imo; jak na końcu przegrywamy z kolesiem co miał A6, A7 itp to dostosowujemy się do niego tak, że wchodzimy do puli z nim np. z AT lub AJ i ściągamy kasę na kickerach (value betting)

    player - dzięki - poker to sytuacyjna gra, ja staram się odpisywać na posty tak jak ja myślę, w sensie tego, że poker to jedna wielka niekończąca się sesja - i tak należy się starać ułożyć swoją grę by grać na sytuacje +EV; choć np. na wyższych stawkach ogromną już rolę zaczyna odgrywać 'deception', zyskowny z niższych stawek ABC poker już nie działa

    ps. uważam za błędną akcję typu bet na flopie, check check na turnie, więc jestem dobry i walę pół swojej puli na river (co wynika z tego imo że koleś w twojej sytuacji wiechu jakby miał AK to i na turnie by zabetował - tak myślą maniacy co sprawdzają raise z As - blotka)

    ps2. takich kolesi należy wypatrzyć i spróbować akcji check-raise (pokazuje większą siłę - a tracimy mniej więcej to samo ...)

  3. #13
    Dołączył
    Mar 2005
    Posty
    112
    dobra przyczepie sie a co mi tam

    jak masz 12bb w pocie gosc robi raise 4bb ty masz te swoje A9 ,nic nie sflopowales.Pot odds sa 3-1.Czyli zeby call w tym przypadku byl prawidlowy
    potrzebujesz wygrac conajmniej 25%,natomiast masz 6 outow na zdobycie chociazby pary,czyli 6x2x2 24% (jak bysmy obliczali dokladnie to jest te troche powyzej 25%),ale jesli jest paru przeciwnikow to trzeba sie liczyc z tym ze ktos moze miec Asa z wyzszym kickerem,wiec tak naprawde twoje szanse sa zredukowane, sporo.Jednym slowem nie widze logiki we wrzucaniu 4bb jesli nic nie flopnales,gdy jest was wiecej niz 2 w pocie.I jeszcze gosc raisowal przed flopem.

    Fakt ze goscie wchodza z A6 lub nawety gorzej ale zawsze moze ci sie zdarzyc koles z wyzszym kickerm.

    Oczywiscie otwarty jestem na konstruktywna krytyke:P

  4. #14
    Dołączył
    Sep 2004
    Przegląda
    Near the Nutzz
    Posty
    1,083
    Cytat Zamieszczone przez John_Diablo
    dobra przyczepie sie a co mi tam

    jak masz 12bb w pocie gosc robi raise 4bb ty masz te swoje A9 ,nic nie sflopowales.Pot odds sa 3-1.Czyli zeby call w tym przypadku byl prawidlowy
    potrzebujesz wygrac conajmniej 25%,natomiast masz 6 outow na zdobycie chociazby pary,czyli 6x2x2 24% (jak bysmy obliczali dokladnie to jest te troche powyzej 25%),ale jesli jest paru przeciwnikow to trzeba sie liczyc z tym ze ktos moze miec Asa z wyzszym kickerem,wiec tak naprawde twoje szanse sa zredukowane, sporo.Jednym slowem nie widze logiki we wrzucaniu 4bb jesli nic nie flopnales,gdy jest was wiecej niz 2 w pocie.I jeszcze gosc raisowal przed flopem.

    Fakt ze goscie wchodza z A6 lub nawety gorzej ale zawsze moze ci sie zdarzyc koles z wyzszym kickerm.

    Oczywiscie otwarty jestem na konstruktywna krytyke:P
    diablo, jeśli pijesz do mnie to chyba trochę namieszłeś, wiechu ma KK, wrzuca raise 4BB prze flopem, ma 2 callerów, na flopie jest 12BB, i nie chodziło mi o gościa z A9 (co powiedzmy nic nie złapał na flopie) że ma dać 4BB beta, tylko o wiecha co raisował przed flopem, że ma dać większy bet na flopie (bo Asa nikt może nie mieć), jeśli przeciwnik ma Asa to betując dajemy mu szansę na zrobienie błędu - bo może pomyśleć że mamy AK czy AQ i on ze swoim A9 jest do tyłu i spasuje (nie wie że mamy KK), jeśli sprawdzi nasz większy bet to robimy check na turnie z zamiarem spasowania - i o to mi chodziło - no bo po co gośc co sprawdził podbicie z A9 ma potem betować flopa, na którym nie ma A lub ewentualnie 9???

    ps. na 12BB na flopie i bet za 4BB (jak piszesz) dadzą następnemu callerowi oddsy 4-1, a nie 3-1 (bez patrzenia na to co kto złapał)

  5. #15
    Dołączył
    Mar 2005
    Posty
    112
    Cos rozkojarzony ostatnio jestem nawet nie umiem juz odsow policzyc nie mowiac juz o zropzumieniu czyjegos posta

  6. #16
    Dołączył
    May 2005
    Posty
    162
    ja tam jestem tylko malym misiem z malym rozumkiem, w zyciu nie przeczytalem zadnej ksiazki..
    ale wydaje mi sie ze zbyt duze przebicie nie ma sensu, my chcemy zeby KTOS wszedl, a nie wziac tylko smutne blindy.
    i jesli wlaza goscie z Ax to powinnismy sie cieszyc, w 4/5 rozdaniach podarowali nam swoje 4x BB. a moze wiecej, bo czasem dalej beda brneli w rozdanie, liczac na A na riverze (i jak go dostana - to boli najbardziej ).
    a jesli wyskoczy as we flopie to trudno, mielismy pecha. nie probuje w takich sytuacjach sploszyc goscia z asem, tacy co dokladaja 4x BB w A3 na ogol przyjma i all ina po flopie gram za jakas umiarkowana stawke, tak zeby ktos bez asa nie probowal mnie wyblefowac. i jak dokladaja to check-fold.

  7. #17
    Dołączył
    Aug 2004
    Przegląda
    Poznań
    Posty
    310
    Cytat Zamieszczone przez wiechu.s
    Na flopie dwie blotki i A. Co robić?

    Generalnie rozstajesz się z rozdaniem (check/fold).

    Jeżeli masz pozycję i jest tylko jeden przeciwnik w puli, który czeka, to możesz coś postawić, ale jeżeli sprawdzi to na turnie i riverze radzę już grać bardzo, ale to bardzo pasywnie.

    All-in na flopie jest wykluczony, nie zostawiasz sobie żadnych szans na ucieczkę z rozdania, nadzieja, że możesz skutecznie reprezentować wyższego asa jest naiwna, nie po to przeciwnik sprawdzał cię przed flopem, żeby zrzucić parę asów.

    Nie muszę chyba dodawać, że jeżeli jest więcej osób w puli (3+), to dla ciebie tego rozdania już nie ma.

  8. #18
    Dołączył
    Jul 2005
    Posty
    648
    Troche inne mam do tego podejście...
    Jak zaczynałem grać to uważłem parke na ręku za rarytas, teraz stwierdzam, że jak ogladasz flop z 88, JJ czy nawet QQ i ci nie przypasuje (np. spadna AK2) to jesteś skazany na zrzucenie takiej karty. Nawet przy korzystnym flop'ie (QQ na rece, flop: 872) możesz być pokonany przez kogoś co wszedł do gry z blotkami i ma 2 pary z flop'a lub turn'a. Gra z AA jest spokojna właściwie co by się nie wydarzyło to jesteś w dobrym położeniu (z wyjątkiem flop'u typu: KKQ). Natomiast z KK są 2 rozwiązania, albo nie oglądasz flop'a albo ryzykujesz zrzucenie tej karty po flopie lub puzniej:
    KK vs AQ
    flop: 843
    turn: J
    river: A
    Trzeba teraz sobie odpowiedziec na pytanie czy z ta felerna parka chcesz ryzykowac aż do river'a czy moze lepszym rozwiazaniem jest skonczyc gre przed flop'em.

    Graliśmy wczoraj w 4. Dostałem właśnie KK zrobiłem raise 2xBB kolega na lewo call i naprzeciwko mnie raise do 6xBB kolega na prawlo fold. Zaznacze od razu żę wchodziliśmy do gry kasą równa 20xBB, a nie tak jak w internecie 100xBB wiec tutaj podbicie o 6xBB było dużo bardziej odczuwalne. Ja postanowiłem skończyć gre szybko i dałem all-in. Właściwie nie była ważna karta jaką miałem w ręku lecz przeciwnicy. Nikt nie chciał ryzykowac swojego buy-in'a w ten sposób. Okazało się jednak, że mój przeciwnik miał AJsuited i dołożył, nic mu nie doszło i wygrałem z jedna parą. Uważam jednak mimo wszystko, że z taką kartą lepiej zakończyć gre pre-flop. do standardowego wejścia i gry po flop'ie uważam, że dużo lepszy jest układ typu AK, KQ, AQ, AJ, KJ. Zawsze są większe szanse na zebranie 2 par. A szanse z parą na zebranie seta są nie wielkie. Musisz odpowiedzieć sobie sam czy chcesz zachęcić kogoś do tego podbicia "4xBB" i potem go spłoszyć czy zrzucać tą karte po flop'ie.

    *Ktoś tutaj wspominał o wejściu do gry z 93 off itp. To wcale nie jest takie złe rozwiązanie. Nie wiem czy wy się nad tym zastanawiacie, ale jak na stolik od 6 rozdań spadają same AKQJ to w końcu muszą spaść też niskie blotki. Wiec warto nieraz nawet wejść w czyjeść podbicie 6xBB z układem typu 65off. Zwykle ludzie o takim podejściu jak wy nie wieżą, że ktoś mógł wejść z takimi kartami i zebrał 2 pary z flop'a, a on tylko Króla z river'a.

    **Opisałem tutaj gre short hand, bo uważam że gra w pokera przy 10 osobywm stoliku jest upośledzona.

  9. #19
    Dołączył
    Sep 2004
    Przegląda
    Near the Nutzz
    Posty
    1,083
    Cytat Zamieszczone przez TesseracT
    Troche inne mam do tego podejście...
    1 - Jak zaczynałem grać to uważłem parke na ręku za rarytas, teraz stwierdzam, że jak ogladasz flop z 88, JJ czy nawet QQ i ci nie przypasuje (np. spadna AK2) to jesteś skazany na zrzucenie takiej karty. Nawet przy korzystnym flop'ie (QQ na rece, flop: 872) możesz być pokonany przez kogoś co wszedł do gry z blotkami i ma 2 pary z flop'a lub turn'a. Gra z AA jest spokojna właściwie co by się nie wydarzyło to jesteś w dobrym położeniu (z wyjątkiem flop'u typu: KKQ). Natomiast z KK są 2 rozwiązania, albo nie oglądasz flop'a albo ryzykujesz zrzucenie tej karty po flopie lub puzniej:
    KK vs AQ
    flop: 843
    turn: J
    river: A
    Trzeba teraz sobie odpowiedziec na pytanie czy z ta felerna parka chcesz ryzykowac aż do river'a czy moze lepszym rozwiazaniem jest skonczyc gre przed flop'em.

    2 -uważam, że dużo lepszy jest układ typu AK, KQ, AQ, AJ, KJ. Zawsze są większe szanse na zebranie 2 par. A szanse z parą na zebranie seta są nie wielkie. Musisz odpowiedzieć sobie sam czy chcesz zachęcić kogoś do tego podbicia "4xBB" i potem go spłoszyć czy zrzucać tą karte po flop'ie.

    3 - *Ktoś tutaj wspominał o wejściu do gry z 93 off itp. To wcale nie jest takie złe rozwiązanie. Nie wiem czy wy się nad tym zastanawiacie, ale jak na stolik od 6 rozdań spadają same AKQJ to w końcu muszą spaść też niskie blotki. Wiec warto nieraz nawet wejść w czyjeść podbicie 6xBB z układem typu 65off. Zwykle ludzie o takim podejściu jak wy nie wieżą, że ktoś mógł wejść z takimi kartami i zebrał 2 pary z flop'a, a on tylko Króla z river'a.
    1 - bo posiadanie parki jest rarytasem tylko zależy jakiej, wysoka może sama wygrać, a zalety niskiej parki są takie, że możemy złapać seta a jak nie to łatwo to zrzucić (niż czasami takie AKs), poza tym 66 przeciwko AK jest 11 do 10, coin flip ale jednak na naszą korzyść, trzeba tylko rozrózniać jak grać z jaką parką, bo to insza inszość; co do twojego przykładu, jeśli koleś z AQ wytrzymuje 2 bety na flopie i turnie i na końcu łapie A (a jest 9 do 1 underdog na flopie bo nic nie złapał ni A ni Q) to ostro płaci za złapanie tego asa, tutaj tylko A mu może pomóc, więc jest underdog jeszcze bardziej - taki koleś na dłuższą metę za to zapłaci (nam też - w postaci innego gracza który tak gra!)

    2 - co do KQ, AJ czy KJ to bym uważał z kim gram z tym czymś i nie prawdą jest że większe szanse są z tym na złapanie 2 par, takie same szanse statystyczne są na złapanie 2 par z 72o

    3 - no, to prawda, ale jak masz dobrą kartę (powiedzmy QQ) i z 1 gościem (po raise preflop) betujesz ostrzej flop 9 3 6 i on cię sprawdza, to co może mieć?? albo też parę, albo właśnie 2, albo seta, dziwny flop a on nas sprawdza! nie jest to podejrzane? ja tam włączam wtedy hamulce

    ps. zaletą wchodzenia z wyższymi kartami przeciwko niskim typu 93o jest to że właśnie najczęściej my nic nie łapiemy i on nic - i my wygrywamy, a jak już złapiemy A, to jedna 9 nic mu nie pomoże, nawet jak się sparuje

    (IMHO)

  10. #20
    Dołączył
    Jul 2005
    Posty
    648
    Mądre słowa ale zwróć uwage na taki przykład.
    Ja mam AQ ty masz 66
    Gramy NL 50$
    ja wale raise preflop 5$
    załóżmy że wchodzisz
    flop: QJ4
    ja daje raise 15$
    turn:7
    znowu raise 25$
    river: 6

    I powiedz mi szczeże wytrzymałbyś ze mna do river'a ?
    Masz racje szanse prawdopodobieństwa masz większe na wygranie.