Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 24

Wątek: Crazy hand

  1. #11
    Dołączył
    Feb 2006
    Posty
    972
    Generalnie jest to ręka względna, która przy dobrym flopie może przerodzic się w rękę silną. Problem w tym, że ręce względne przynoszą nam często duże kłopoty. Tak jak w tej sytuacji masz super drawy ale po flopie moga byc gracze dużo silniejsi. Pytanie jaki masz bankroll i czy stac cie na to ryzyko? Jesli możesz spokojnie postawic w tej sytuacji all ina bo te 50$ to 1/20 twojego bankrolla, to powinieneś to zrobić. Jeżlei jestes spłukany do cna i nie masz juz wiecej kasy ani chęci robienia kolejnych przelewów - to decezja tez nie jest łatwa bo mozesz sie podwoic.
    Sprawa zelezy tez od tego jak grasz - czy to dla ciebie układ prawie marzenie czy tragedia bo nie masz po flopie conajmniej 2 par...


    Jesli bys tego nie sprawdził a potem okazało by sie że byś wygrał - bedziesz na maxa wkurwiony i powiesz sobie - co ja k.... zrobilem...

    Koles który dał all ina za 40$ ma - juz strita i boi sie koloru, draw do koloru lub 2 pary. Jeśli spadnie ci kolor to bierzesz na 100% pytanie co zrobisz jak spadnie 8 karo zamykająca ci kolor a komus może fulla... Nic za darmo nie ma a bez ryzyka sie nie wygrywa...

    Moja decyzja - call.
    Ostatnio edytowane przez ŁysyUMF ; 22-05-2007 o 08:05

  2. #12
    Dołączył
    Feb 2007
    Przegląda
    Krakow
    Posty
    867
    HERO calls $35.60
    Dealing Turn
    Dealing River
    almaz5per shows
    Wisimito7x shows
    NIAL shows
    Winner is HERO $125.61
    #EOG.


    Z tym easy fold PF to chyba trochę przesada. Ja to limpuję. Oczywiście gdyby ktoś podbił PF, to fold. Ale skoro np. gość z AA postanowił slowplayować... to czemu mam foldować? Ręka jest hardcorowa, bo jeden ma na flopie str8, drugi seta, trzeci AA, no a ja tylko flush draw...

    Łysy: mam bankrolla, który mi pozwala na takie wyczyny, a przeciwko tylu przeciwnikom chyba warto było spróbować

  3. #13
    Dołączył
    Feb 2006
    Posty
    972
    Taaak!! good call

    Jasne że tak, dlatego napisałem - moja decyzja call.

    Ale patrz tak jak myslalem strit z flopa i mozliwy full przy sparowaniu lub kareta...

    Pozdro.

  4. #14
    Dołączył
    Nov 2006
    Posty
    233
    Jak ktos wczesniej napisal kazdy ma swoj styl gry. Moze to moze przywyczajenie z 8 stolow. Jka gram tyle ringow co chwila mam gdzies lepsa reke i nie bawie sie w A5s z 3 pozycji z kilku powodow:

    1. Im wczesniejsza pozycja tym wieksze prawdopodobiwnstwo ze za toba bedzie raise ( ktory zdarza sie w prawie kazdym rozdaniu ), po kltorym nie chce juz grac tej reki, chyab dostane jakies zajebiste oddsy po kilku limpach.
    2. Nawet jak je dostane mam slaba pozycje po flopie co utrudnia sytuacje bo do upragnionego flusha bede musial sie prawdopodobnie dokopac na turnie badz riverze.
    3. Jak trafie flusha z flopa trufno na nim zarobic, chyba ze ktorys z przeciwnikow ma cos na prawdo dobrego co przytrczyma go w pocie, conajmniej 2 pary.
    4. Przy wszytskich powyzszych warunkach slanionych, flush jeszcze musi sie utrzymac.

    W zdecydowanwj wiekszosci przypadkow zaplacisz BB po czym zoabczysz raise i bedziesz musial sfoldowac, lub sprawdzisz majac bardzo atrakcyjne odssy, zoabczszy flush draw na flopie i wydasz kolejne 3$ na sprawdzenie betu na flopie.

    Tak jak mowilem wczesniej sa to moej przywyczajenia z multitablingu, wole grac pewne uklady i czekac na swja okazje niz ladowac sie z flush drawem w pot za calego buyina, gdzie z 3 zawodnikow pewne jest za jeden ma seta, drugi moze zabiuerac ci 2 outy do flusha a trzeci niweczyc plan na strita.

    5$ straty w takim pocie nie wyglada groznie, ale jeden taki blad dziennie kosztuje Cie 150$ miesiecznie, wiec zastanow sie jakie sa szanse zarobienia na A5s z trzeciej pozycji.

  5. #15
    Dołączył
    Nov 2006
    Posty
    233
    sorry za bledy szybko pisalem :P

  6. #16
    Dołączył
    Mar 2004
    Przegląda
    Kielce
    Posty
    417
    mze sie myle, ale o tym czy jakis call na flopie byl dobry czy nie, nie decyduje to co spadnie po flopie
    z taka karta o ile nie chcemy robic jakiegos mixa to raczej jednak marginalny call pf z utg. jesli leca raisy to potem juz pot ods i to czy ktos po nas jeszcze gra decyduje czy zosatjemy. na takich stawkach czesto jest sporo limperow wiec jesli nie byl to jakis szalony stol to dopuszczalne.
    po flopie pot odds 2.7:1 (nie liczylem, ale ktos tak napisal). masz 8 wyjsc do nutsa (to w zaokragleniu troche powyzej 32%) w tym momecie mozesz jeszcze 8 caro i wyjscia do strita zaliczyc jako wyjscia (ale tylko czesciowo bo niekoniecznie musza dac wygrana, a akcja na flopie moze wskazywac, ze nie sa). Czyli razem jakies 7 dodatkowych wyjsc, ale po poprawce mozemy je sobie obciac do 2 lub 3. to razem daje nam okolo 40% czyli 2,5:1. Jak koledzy wczesniej napisali (przy poprwanym bm) izi kol. kazde wejscie tych co za Toba to juz premia.
    a wogole jak masz pt albo po to sprawdz sobei jak Ci idzie granie takich ukladow niskie Axs i zastanow sie czy cos w tym nie zmienic...
    Ostatnio edytowane przez Seen ; 22-05-2007 o 09:38

  7. #17
    Dołączył
    Apr 2005
    Przegląda
    kosmiczny batalion w galaktyce zła
    Posty
    575
    Witam, uwazam, ze co do gry pf to generalnie tu nalezy sie fold ale:

    Przy bardzo slabych graczach moze sie okazac ze ta karta da nam zarobek - ogramy ich w pozniejszych rundach.
    Nie mozna dac sie odczytac. Jesli przez kilka godzin gralismy tylko premium hands to przeciwnik nie bedzie podejrzewal ze teraz mamy akurat A5, albo inaczej jesli kosztem malej straty dodamy A5 do wachlarza naszych kart korych spodziewa sie nasz przeciwnik, to w przyszlosci przyniesie nam to zysk.

  8. #18
    Dołączył
    Mar 2005
    Przegląda
    Shorthanded City
    Posty
    1,668
    Cytat Zamieszczone przez INTELOWIEC
    A z Axs zawsze oplaca sie wejsc i niekoniecznie nalezy tu patrzec na pozycje...
    Jesli zlapiesz nut flushdrawa i masz satysfakcjonujace implied oddsy, masz szanse na calkiem pokazna pule
    Dobrze powiedziane - "masz szansę". Tyle tylko, że jak dojdzie ci w końcu ten kolor, to prawie nigdy nie zapłacą.

  9. #19
    Dołączył
    Nov 2006
    Posty
    233
    Dokladnie. A ponaddto bezsensowne jest kierowanie sie na ślepo pod oddsami. Masz w tym przypadku kilka innych informacji wynikajacych z przebiegu licytacji, ktore mowia, ze jedna z osob ma seta na flopie a inne moga zabierac Ci outy albo miec wyższy str8 draw.

  10. #20
    Dołączył
    Mar 2004
    Przegląda
    Kielce
    Posty
    417
    to nie zmienia faktu, ze kierujesz sie w atkiej sytuacji pot odsami. tyle, ze zmniejszaja Ci sie wtedy szanse na zlapanie wygrywajacego ukladu.
    Akurat gdybysmy znali jakims cudem karty przeciwnikow to
    AA - 1,10%
    A5 - 26,34%
    T9 - 36,34%
    77 - 35,73%
    i jakies pol procenta na remis.
    W tej sytuacji mamy szanse na wygrana troche lepiej niz 1:2,8. poniewaz pot odds 1:2,7 jestesmy na granicy oplacalnosci. ale poniewaz nie jestesmy jasnowidzami wiec nasze rzeczywiste szacunki mogly byc troche inne. tak czy inaczej call w tym momecie byl odpowiednim rozwiazaniem. na dluzsza mete bedziemy na tym wychodzic na zero opdczas gdy foldujac w takiej sytuacji bedziemy tracic... to co juz wolozylismy.
    najbardziej problematyczna jest nadal decyzja o limpowaniu z utg z A5s. moze sie myle, ale musialaby byc naprawde duza roznica umiejetnosci miedzy HERO a reszta graczy, zeby taka decyzja miala dodatnie EV. ale gdyby byla taka roznica to HERO gralby juz na wyzszych stawkach... a tam znowu granie A5s z utg mialoby -EV.