Strona 2 z 7 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 68

Wątek: ultra aggresive

  1. #11
    Dołączył
    Jul 2005
    Przegląda
    Legnica
    Posty
    350
    To zalezy jak wysoko grasz ponizej 200NL(wyzej nie gralem), to wyrzucacnie kasy w bloto. Nawet przyjmujac, ze goscie nic nie kumaja, to bycie calling station w tym momencie jest bliskie idealu. Do tego dochodzi wariancja, jesli nawet moj poglad jest bledny. Poza tym powodzenia, swietna zabawa, ale mimo wszystko jednak sadze ze jesli nie jestes Bogiem pokera powinienes wrocic do starego stylu . Nie probuj tego na 10max skonczy sie to tragicznie, ludzie tylko na to czekaja.

    pzdr i powodzenia

    Seb

  2. #12
    Dołączył
    Mar 2004
    Posty
    1,043
    Cytat Zamieszczone przez flex
    Takim graniem to chyba tylko na stawkach do 50NL a i to nie jest pewne. Jak bedziesz tak gral miesiac i bedziesz na jakikolwiek plus(tylko z tego grania) to szacuneczek.
    Tak jak pisze Preze$ i Kakashi. Im wyższe blindy tym lepej. Na niższych stawkach zawsze trafią się sprawdzający, którzy coś złapią i już nie puszczą. A na 5/10 to o wiele rzadziej się zdarza, co z pewnością potwierdza Żelik.

    Sting

  3. #13
    Dołączył
    Apr 2005
    Przegląda
    Poznań
    Posty
    669
    Warto tak grać, ale z graczami, którzy mają maksymalny buy-in lub większy. Cała filozofia polega przecież na implied odds. Gracze, którzy są shortami nigdy nie zapłacą Ci porządnie kiedy już złapiesz swoją kartę i nie zrównoważysz w ten sposób wcześniejszych strat - wiadomo, że musisz rzucać kasą i trochę jej ubywa podczas takiej gry. W dodatku często bywa tak, że shortstack podwoi się lub zgarnie dużą pulę i ucieka ze stołu – po prostu wyrzucanie kasy. Dlatego grać w ten sposób polecam z możliwie jak największymi stackami, które dają dobre implied oddsy i którzy raczej zostaną w grze po stracie 100bb celem odegrania się. :twisted:

    Na 50NL ta strategia też się opłaca (przynajmniej na BM) - są tam "osiołki", ale bez przesady - większość wie jak mocna jest ich karta i jak mocno należy z nią grać.

  4. #14
    Dołączył
    Jul 2004
    Przegląda
    Las Vegas
    Posty
    1,154
    Proponuje zerknac na mojego posta w ponizszym topicu:

    http://forum.pokerzysta.pl/viewtopic...28c860b9#44661

    Tam pisze o LAG i SLAG i dlaczego ten styl moze byc wygrywajacy. Generalnie potrzebne max buyiny, i napalency ktorzy mysla ze znalezli swojego "fisha" tylko jakims dziwnym trafem to on jest "lucky". Dla niezorientowanych takich mozna znalezc w boss media nawet na stolach 25/50USD NL!!!

    Goral

  5. #15
    Dołączył
    Aug 2005
    Przegląda
    Syberia
    Posty
    1,186
    ja zaloważylem że jest to taktyka dobra ale na powiedzmy 10 rąk,bo jak już ludzie się połapią jak grasz to będziesz dostawal raise all in na flopie i po zabawiemialem fajną sytuacje 2 przeciwnicy grali wlasnie w ten sposób na stoliku 10 osobowym oni sie raisowali a ja z moim KK siedzialem cichutko jak myszka jak pot zrobil sie już sporawy przed flopem to wypaliłem all ina i co mnie zdziwilo dostalem dwa calle,jeden od J6 drugi od T4sale fakt faktem ze długo czekalem na odpowiednią ręke

  6. #16
    Dołączył
    Aug 2005
    Przegląda
    Syberia
    Posty
    1,186
    p.s.
    im wyższe stawki tym więcej myślących przeciwnikow którzy szybko polapią się z czym tak walisz,tak więc myśle że można tak grac na zasadzie szybkiego podwojenia i momętalnej zmiany stolika

  7. #17
    Dołączył
    Apr 2005
    Przegląda
    Poznań
    Posty
    669
    Cytat Zamieszczone przez dawkar
    ja zaloważylem że jest to taktyka dobra ale na powiedzmy 10 rąk,bo jak już ludzie się połapią jak grasz to będziesz dostawal raise all in na flopie i po zabawiemialem fajną sytuacje 2 przeciwnicy grali wlasnie w ten sposób na stoliku 10 osobowym oni sie raisowali a ja z moim KK siedzialem cichutko jak myszka jak pot zrobil sie już sporawy przed flopem to wypaliłem all ina i co mnie zdziwilo dostalem dwa calle,jeden od J6 drugi od T4sale fakt faktem ze długo czekalem na odpowiednią ręke
    O to właśnie chodzi, żeby ktoś z TP zrobił raise all-in kiedy ja trafię 2 pary lub jakiegoś kosmicznego strita na turnie.

    A co do tego Twojego KK to byli zwykli szaleńcy, bo all-in preflop z J6 i T4s rozsądny nie jest. Nie widzę związku.

    Można na przykład sprawdzić all-ina jakiegoś shorta z byle kartą, jeżeli to zaowocuje w postrzeganiu nas przez innych graczy jako totalnego maniaka. Może to brzmi kontrowersyjnie, ale przy odpowiednim stoliku, kiedy sprawiasz wrażenie mega-tiltera i wszyscy nazywają cię fishem na czacie, to działa.

    Dodatkowo trzeba też umiejętnie zmieniać tempo gry, bo chaotyczne podbijanie dużej ilości kart przed flopem to nie sztuka. Gra LAG i tymbradziej shorthanded jest bardzo sytuacyjna i gra się pod graczy, dlatego warto wiedzieć czy podbić z tej pozycji, o tyle, kiedy ten gracz jest na blindzie i zagrał tak a tak, w takim a takim momencie itp. Wszystko zależy od sytuacji, ale chodzi o to, żeby wyprowadzić graczy z równowagi i przede wszystkim obniżyć ich standardy grania all-in - bo tutaj właśnie jest zwrot inwestycji. :wink:

  8. #18
    Dołączył
    Jul 2004
    Przegląda
    Las Vegas
    Posty
    1,154
    Jest dokladnie tak jak mowi Player! Caly ten styl jednym wielkim przeciwienstwem zdrowego rozsadku, ale na tym wlasnie polega, kto go nie sprobowal to nie bedzie wiedzial o co chodzi... a chodzi wlasnie o image fisha i implied oddsy na full stackach.

    Goral

  9. #19
    Dołączył
    Dec 2005
    Przegląda
    Łódź
    Posty
    4,392
    po za tym nie mowiac ze granie takie jest bardzo trudne


    to mysle ze granie z taka osoba tez nie nalezy do łatwych

    bo co zaczynasz go sprawdzac z jaka kolwiek para?
    a moze od top pary?
    a moze od 2 par?

    im wyzej podnosisz poprzeczke tym wiecej pul mu oddajesz

    wiec granie przeciwko takim graczom tez jest trudne zwłaszcza gdy gracz taki nie tylko bije preflop i flop ale po sprawdzeniu atakuje dalej na turnie tez

  10. #20
    Dołączył
    Feb 2005
    Przegląda
    Northampton
    Posty
    278
    Jednak zostane przy swoim ze im wyzej tym gorzej a nie lepiej. Zawsze moze ktos sprobowac grac 2$/4$ przez jakis czas i zobaczymy czy jego bankrol nie bedzie czasem lecial na leb na szyje. Ale co ja tam wiem :wink: