Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 37
  1. #11
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    2,317
    Cytat Zamieszczone przez AdamBB Zobacz posta
    Jeśli np wrzucicie do puli we trzech po 10$ i pula wynosi 30$ z czego rake to 1.5$ to ty wygenerowałeś jedynie 0.5$ i tym samym z tych 0.5 dostaniesz 27% rb
    No właśnie, o ile mi wiadomo, jest to typowa metoda obliczania rake na potrzeby rakebacku. "Rake contributed" to się chyba nazywa. Ale to przecież ja wygrałem pulę i to ja zapłaciłem całą wymaganą kwotę rake. W związku z tym czy jest jakaś pokerownia/sieć która rakeback nalicza od całej, rzeczywistej, kwoty zapłaconego rake?

    jdx

  2. #12
    Dołączył
    Jul 2007
    Przegląda
    Bielsko-Biała
    Posty
    1,270
    JDX troche źle rozumujesz Kilka faktów:
    - jeśliby rb był naliczany w oparciu o ten rake contributed to nie byłoby źle. Popatrz: wygrywasz tą pulę 30$ z przykładu i rb jest naliczany tylko z 0.5$ a nie z 1.5$, ale gdy wygrywa to ktoś inny to też dostajesz rb z 0.5$ mimo, że nie byłeś zwycięzcą.
    - na forum ludzie pisali że właśnie rake jest liczony tą metodą rake contributed, gdzieś na stronie roomu jakiegoś też chyba o tym czytałem
    - w PT3 jest rake i MGR. Ten pierwszy to rake całkowity z wygranych przeze mnie rozdań (napisałeś, że chciałbyś żeby w oparciu o to był liczony rb), a drugi to podobno ten rake contributed.
    - przyjrzałem się tym danym, i co zauważyłem - wychodzi na to, że na Bossie i na UltimateBet (na UB rakeback ze strony rakeback.pl) rakeback jest liczony na podstawie rake. Nie jest to dokładnie te 30% aczkolwiek wiadomo że czasem sie soft zwiesi czy coś (zwłaszcza na Bossie) i wtedy PT nie rejestruje tych rozdań. Sprawdziłem, dla paru miesięcy i rzeczywiście rakeback jaki dostałem, stanowi około 30% rake a nie MGR.
    - wcześniej myślałem że rakeback jest liczony na podstawie MGR i nie pasowalo mi coś - za mało tego rakebacku było. Pisałem nawet o tym w wątku o UB.
    - u mnie MGR stanowi większą wartość niż rake (u innych chyba też). Np na UB w październiku wygenerowałem 522$ rake i 680$ MGR. Dostałem rb 161$. Tak więc chyba lepiej byłoby, gdyby jednak rakeback był naliczany w oparciu o MGR.
    - chciałeś, żeby gdzieś rakeback był naliczany w oparciu o to co odprowadzasz z wygranych i wychodzi na to że na Bossie i UB tak jest. Sam jestem tym zaskoczony. Chętnie bym przeczytał opinię innych graczy. Dostaniecie na Bossie rake za listopad to porównajcie go z danymi "rake" i "MGR" z PT3.

  3. #13
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    1,095
    Cytat Zamieszczone przez AdamBB Zobacz posta
    - jeśliby rb był naliczany w oparciu o ten rake contributed to nie byłoby źle. Popatrz: wygrywasz tą pulę 30$ z przykładu i rb jest naliczany tylko z 0.5$ a nie z 1.5$, ale gdy wygrywa to ktoś inny to też dostajesz rb z 0.5$ mimo, że nie byłeś zwycięzcą.
    tak, tylko wygrywajacy gracz bedzie mial wiecej potow wygranych niz przegranych czyli nie dostanie tyle rakebacku zeby wyszlo rzeczywiscie 30%...

  4. #14
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    2,317
    Cytat Zamieszczone przez AdamBB Zobacz posta
    ale gdy wygrywa to ktoś inny to też dostajesz rb z 0.5$ mimo, że nie byłeś zwycięzcą.
    Wiem, wiem, ale ja jednak wolałbym "rzadziej a więcej". Bo może się okazać, że po rozegraniu N tych przykładowych pul wygram trochę więcej niż wynosi mój fair share, tzn. więcej niż 33.(3)%. Nie robiłem żadnych symulacji ale IMO ta metoda naliczania (tzn. % od rzeczywistego rake) promuje lepszych, aktywnych, można by rzec LAG-owatych graczy a nie nitów zajmujących miejsca przy stoliku. Czyli dobry gracz jest nagradzany niejako dwukrotnie - kasą z gry i dodatkowo większa kasą z rakebacku.

    Cytat Zamieszczone przez AdamBB Zobacz posta
    - u mnie MGR stanowi większą wartość niż rake (u innych chyba też). Np na UB w październiku wygenerowałem 522$ rake i 680$ MGR. Dostałem rb 161$. Tak więc chyba lepiej byłoby, gdyby jednak rakeback był naliczany w oparciu o MGR.
    Nie zastanawiałem się i nie wiem jak to możliwe, tzn. że rake < MGR, ale wygląda na to, że "jedziesz na cudzy koszt". I właśnie dlatego uważam, że naliczanie RB od rake a nie od MGR jest lepsze.

    Cytat Zamieszczone przez AdamBB Zobacz posta
    - chciałeś, żeby gdzieś rakeback był naliczany w oparciu o to co odprowadzasz z wygranych i wychodzi na to że na Bossie i UB tak jest.
    OK, dzięki za info.

    jdx

  5. #15
    Dołączył
    Jul 2007
    Przegląda
    Bielsko-Biała
    Posty
    1,270
    Cytat Zamieszczone przez Kejsper Zobacz posta
    tak, tylko wygrywajacy gracz bedzie mial wiecej potow wygranych niz przegranych czyli nie dostanie tyle rakebacku zeby wyszlo rzeczywiscie 30%...
    Czyli wychodzi, że jestem przegrywający No to fajnie, że np na NL10 po ostatnich 100k rozdań mam 6ptbb a na NL25 na UB po 30k mam 4.2ptbb czyli wyniki dość wysokie i mimo to rake jest mniejszy u mnie od MGR.

    Możecie Kejsper i jdx podać jakieś przykładowe dane tzn stawki, ilosc rozdań i ile macie rake a ile MGR?

    A może MGR i rake nie oznacza tego o czym pisałem, ale w takim razie jak jest liczone?

    Teoeretycznie rake w stosunku do MGR powinien być wysoki gdy wygrywamy, a niski gdy przegrywamy. A tymczasem u mnie:
    - na UB 30k rozdań; 4.22ptbb; rake 518; MGR 683; rake/MGR=0.76
    - na Bossie 12k rozdań; -2.36ptbb (fuck); rake 235; MGR 330; rake/MGR=0.71;
    Wyniki bardzo różne a proporcje prawie te same - ja już nie wiem co jest grane. Jakieś wnioski?
    Ostatnio edytowane przez AdamBB ; 20-11-2009 o 17:46

  6. #16
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    1,095
    Cytat Zamieszczone przez AdamBB Zobacz posta
    Możecie Kejsper i jdx podać jakieś przykładowe dane tzn stawki, ilosc rozdań i ile macie rake a ile MGR?
    moze nie MGR ale powiem Ci jak mam aktualnie w sieci Merge.

    Tam punkty przyznawane sa 1$ rake=10pkt metoda contributed. W sensie (rake/ilosc graczy)*10 i wychodzi ilosc punktow.

    Zagralem 6k rak majac 9ptbb/100 zrobilem ok 150$ rake a punktow zrobilem 1300. Jakby bylo sprawiedliwie to powinienem miec 200pkt wiecej. I w ten sposob 1st deposit bonus mial mi dawac 83% rake backu a w rzeczywistosci daje 59%...

  7. #17
    Dołączył
    Jul 2007
    Przegląda
    Bielsko-Biała
    Posty
    1,270
    Nie masz PT3?

  8. #18
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    2,317
    Cytat Zamieszczone przez AdamBB Zobacz posta
    A może MGR i rake nie oznacza tego o czym pisałem, ale w takim razie jak jest liczone?
    No właśnie ja gdzieś wyczytałem, że MGR jest liczone metodą "dealt", tzn. jeśli w jakiejś puli spasowałeś preflop to i tak zostanie ci "przyznany rake" w wysokości rake_rzeczywisty_od_rozdania/ilość_graczy_którzy_dostali_do_ręki_karty. Przynajmniej jeśli chodzi o PT2/PTO.

    Cytat Zamieszczone przez AdamBB Zobacz posta
    Teoeretycznie rake w stosunku do MGR powinien być wysoki gdy wygrywamy, a niski gdy przegrywamy.
    IMO to zależy od stylu gry. Tak czy inaczej starłem grubą warstwę kurzu z mojego PT2 i dla NLHE25SH na próbce 52k wyszło mi $1686 rake i 1816 MGR, czyli rake/MGR=0.93. Dla PLO25FR (95k rozdań) rake/MGR=0.83, PLO8-25FR (120k rozdań) rake/MGR=0.89. Dla NLHE50SH i NLHE100SH wyszło mi odpowiednio 0.88 i 0.87.

    jdx

  9. #19
    Dołączył
    Apr 2007
    Przegląda
    Litzmannstadt
    Posty
    548
    Nie jestem pewien, ale na bossie rake jest naliczany z pul wygranych przez siebie. I dodam, ze mniej wiecej zgadza mi sie to z tym co pokazuje PT.

  10. #20
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    1,095
    Cytat Zamieszczone przez AdamBB Zobacz posta
    Nie masz PT3?

    Merge Network?