Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 36
  1. #11
    Dołączył
    Apr 2006
    Przegląda
    Widełka, Rzeszów
    Posty
    1,891
    Cytat Zamieszczone przez Scoker Zobacz posta
    Nawet na niektore kierunki sa dotacje, za to, zebys tylko na nich studiowal.
    Na kazdej uczelni technicznej sa takie dotacje na wybrane kierunki. Chyba 1k na miesiac.

  2. #12
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    3,098
    Cytat Zamieszczone przez GLUKOZAMINA Zobacz posta
    3 mysl myślałem o zostaniu pilotem jednak moja orientacja w tej sprawie jest równa 0 i może ktoś z was coś wie od czego zacząć ? To jest chyba ten zawód z ktorego wykonywania był bym zadowolony i zapewne też płaca nie najgorsza
    Nie wiem czy coś się w tej kwestii zmieniło, ale za moich czasów, bodajże jako jedyna w Polsce, kształciła w tym kierunku Politechnika Reszowska (nie licząc szkoły w Dęblinie - nie wiem czy po niej można pilotować samoloty pasażerskie). Wymagane były uprawnienia pilota szybowców (nie pamiętam już dokładnie, ale koszt wynosił coś około 1500 zł).

  3. #13
    Dołączył
    Jul 2009
    Przegląda
    Łęknica
    Posty
    332
    jak chcesz miec hajs to wal tam gdzie CI radza,ale qrwa na moim przykladzie powiem tak moglem isc po ojcu który wyrywa zęby ale ja wybralem pilke i nie zaluje bo to kocham...wole tulac sie po 3-4-5 ligach,mieszkac w internatach,stancjach i inncyh dziwnych miejsach,pracowac w roznych dziwnych miejscach zeby dorobic do groszy ktore dostaje za granie...wiadomo ze za 20 lat obudze sie z reka w nocniku,ale to co przezylem do tej pory to MOJE a mam dopiero 20 lat...

    DLatego musisz sam zdesydowac nie sluchajac rodzicow itd. co chcesz robic w zyciu,zastanów się czy to ze bedziesz dostawal dobry hajs zrekompensuje fakt ze codziennie rano bedziesz zapierdalal do pracy ktora CIe nie kreci...

    Powodzenia ziomek i 3maj sie

  4. #14
    Dołączył
    Apr 2007
    Posty
    3,072
    Cytat Zamieszczone przez szadinho Zobacz posta
    wiadomo ze za 20 lat obudze sie z reka w nocniku,ale to co przezylem do tej pory to MOJE a mam dopiero 20 lat...
    I tak sobie lekko to piszesz? Domyślam się, że żadnych składek emerytalnych nie odprowadzasz? Bardzo jestem ciekaw kim będziesz w wieku 50 lat...

  5. #15
    Dołączył
    Feb 2006
    Przegląda
    wrocek
    Posty
    1,348
    Cytat Zamieszczone przez GLUKOZAMINA Zobacz posta
    Bardziej miałem na myśli pasażerskie jak już ale jeśli to i tak tyle kasy kosztuje to "fold" jednak :d
    ale droga to pilotowania pasażerskich jest długa. zaczyna sie od szybowcow, potem awionetki, potem wieksze samoloty , helikoptery, trzeba zaliczyc odpowiednia ilosc godzin na kazdym "etapie". uczenie sie na "wojskowych" to najtańsza edukacja , a potem juz o wiele, wiele taniej i szybciej mozna sie przekwalifikowac na boingi.
    bardzo drogo i długo kosztuje nauka "prywatnie". to tak jakbys chcial zrobic prawko na tira z naczepą - po kolei robisz kategorie B,C,D czy jakie tam są, ale w samolocie kazda godzina nauki kosztuje majątek. dlatego czesto mlodzi wykorzystują/wykorzystywali wojsko by zrobic prawko na koszt podatnika. uczyli sie jeździć wojskowymi starami i szybciej i taniej (za darmo) dostawali prawko na ciężarowki. potem droga do jeżdżenia tirem jest już niedaleka.
    jesli naprawde marzysz o lataniu i stoisz przed wyborem uczelni wyzszej to nie ma alternatywy dla szkoly w deblinie lub jej podobnej. ale jakoś nie widze w Tobie prawdziwego zapału...

  6. #16
    Nie mam zapału bo nie wierze ,że mogło by mi się to udać .Jeszcze jak pisałeś ,że to troche hajsu by kosztowało a mnie raczej nie będzie stać na coś takiego. Jednak chyba pozostane przy politechnice .

  7. #17
    Dołączył
    Feb 2006
    Przegląda
    wrocek
    Posty
    1,348
    jak zostaniesz oficerem lotnictwa po uczelni w deblinie i bedziesz dobry w tym to nie wydasz zlotowki na to

  8. #18
    Dęblin - zapomnij - nawet nie możesz mieć dziur w zębach bo odpadniesz ze względów zdrowotnych (informacje od osoby, która przechodziła rekrutacje).

    Jeśli chcesz zostać pilotem to drogi są dwie (może jeszcze jakieś inne ale te dwie są mi znane):
    - Polibuda Rzeszowska - kierunek lotnictwo - wszystko ładnie pięknie - tylko po pierwsze, po 1,5 roku wybieracie specjalizacje, którą jest pilotaż, dostaje się 5-10 osób z całego kilkusetosbowego roku, z czego połowa ludzi na roku już ma ładnych kilkaset godzin przelatanych na szybowcach - czyli ogólnie - szanse minimalne
    -druga opcja - łatwiejsza ale i bardziej kosztowna - prywatna szkoła w Warszawie, założona przez aktualnych pilotów, kontrolerów ruchu, kapitanów itd itp. Czas nauki (minimum) 3 lata - w zależności od czasu i siana jakim dysponujesz, koszt około 150-160 tys. Ale moim zdaniem warto, oczywiście jeśli na prawdę chcesz i Cię stać.

    Odnośnie Polibudy Poznańskiej - parę słów, bo brat studiuje.
    Na tej uczelni liczy się tylko kilka kierunków, reszta nie robi wrażenia. A zajeb będziesz miał totalny.

    Jeśli chodzi o drogę życiową to polecałbym rozpoczęcie jakiejś pracy z możliwością rozwoju - jak twoi znajomi będą kończyli studia to ty będziesz miał już kilka lat bezcennego doświadczenia, a oni nie będą mieli nic. Studia zawsze można zrobić, doświadczenie decyduje o wartości pracownika i tak na prawdę tylko ono się liczy. Szkoda, że sam zrozumiałem to dopiero teraz

  9. #19
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    146
    Cytat Zamieszczone przez Chakalaka_MamDużegoPtaka Zobacz posta
    Odnośnie Polibudy Poznańskiej - parę słów, bo brat studiuje.
    Na tej uczelni liczy się tylko kilka kierunków, reszta nie robi wrażenia. A zajeb będziesz miał totalny.
    Z ciekaowści jakie kierunki masz na myśli ?

  10. #20
    Dołączył
    Dec 2008
    Przegląda
    Mysłowice/Gliwice
    Posty
    2,880

    Co to za temat? Brzmi jak byk że o życiu, a wy jeno o samolotach i szkole. Do dupy takie rozkminy o życiu jak wasze. Idę się pociąć, nikt mnie nie rozumie...