Strona 16 z 17 PierwszyPierwszy ... 614151617 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 151 do 160 z 166
  1. #151
    pepone-moze i wielu by placilo ale na pewno wieksza czesc by nie placila a juz na pewno nie placili by ci ktorzy tutaj maja najwiecej do powiedzenia


    a co do polakow,
    jakby w chinnach kim slow pej popelnil taki sam blad,czy dzony blef z usa czy szota nutsowadze z armenii, to na pewno nie byloby o tym tak bezsensownego watku w ich krajach jak u nas

  2. #152
    Dołączył
    Nov 2006
    Przegląda
    W-wa
    Posty
    406
    Ciekawa jest strona socjologiczna. Poznaniacy generalnie jak jeden mąż chcą dożywotniego zbanowania winowajcy. Reszta Polski szuka okoliczności łagodzących i nie przychyla sie do tak drastycznego potraktowania Oppy.
    Różnica w mentalności? ( potomkowie z byłego obszaru zaboru pruskiego) kontra reszta czy nie trafiona diagnoza?
    Poza tym nie rozumiem argumentu, że Oppa okradł innych uczestników gry ? Rozumiem, że depozytariusz Unibet ( który bierze za to wynagrodzenie) jest odpowiedzialny za zdeponowaną kasę.
    Oczywiście okradzenie przedsiębiorstwa jak i zwykłych ludzi jest tak samo karygodne.

  3. #153
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    379
    Odpowiedź jest prosta: dzafa to debil, który stawia na równi niemozliwość zapłacenia podatku do próby beszczelnego wydymania organizatorów turnieju, którzy mu zaufali pozwalając grac dzień wczesniej.

    Ja jeszcze raz powiem, że mnie ta cała sytuacja smieszy, może źle sie wyraziłem, smieszy mnie oppa w swojej naiwności.
    A teraz to juz zabawia dzafa, a nawet irytuje.

  4. #154
    Dołączył
    Jun 2006
    Przegląda
    Poznan
    Posty
    600
    Cytat Zamieszczone przez sztukmistrz Zobacz posta
    Ciekawa jest strona socjologiczna. Poznaniacy generalnie jak jeden mąż chcą dożywotniego zbanowania winowajcy. Reszta Polski szuka okoliczności łagodzących i nie przychyla sie do tak drastycznego potraktowania Oppy.Różnica w mentalności? ( potomkowie z byłego obszaru zaboru pruskiego) kontra reszta czy nie trafiona diagnoza?
    roznica w mentalnosci?? raczej roznica w miejscu zamieszkania - wiadomo , ze innym nie zalezy , czy on bedzie gral dalej czy nie , bo nie bedzie gral z WAMI .. wiec pozwolcie ludziom rzadzic na swoim podworku i martwcie sie o swoje rejony ...


    co do legalnosci i placenia podatkow - Dzafa - wiesz , z ktorego roku sa przepisy dotyczace niektorych aspektow hazardu ? a tak poza tym jakos nie widze , zeby jak grzyby po deszczu wyrastaly miejsca do grania - nadal sa to sporadyczne przypadki i raczej wiele to z graniem internetowym nie ma wspolnego .. a dlaczego? bo sie nikomu to nie oplaca , chociaz w innych krajach jakos to funkcjonuje i przynosi zyski ... ja bardzo chetnie bym placil podatki , jesli to by bylo mozliwe w moim miejscu zamieszkania , a nie tak jak niektorzy moi kumple , wyjezdzal zagranice ...

    pozdro

  5. #155
    Dołączył
    Oct 2006
    Przegląda
    Poznań, Poland
    Posty
    312
    Cytat Zamieszczone przez nowy123 Zobacz posta
    Odpowiedź jest prosta: dzafa to debil
    A ja jestem po prostu zażenowana częstotliwością wzajemnego obrażania się. Każdy ma prawo do własnego zdania. Rozumiem, że może to dostarczać sporo emocji, ale czy od razu musimy się obrażać?? Środowisko pokerowe to zbiór naprawdę inteligentnych ludzi, a tu taka żenada w komunikacji.

  6. #156
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    379
    Tak masz racje, sa w tym środowisku ludzie inteligentni, ale są też inteligentni inaczej.
    Już taki jestem, że nazywam rzeczy po imieniu.
    No ale jak tu inaczej nazwać kogos kto pieprzy takie farmazony i generalizuje, ze cały świat jest zły więc wszystkich do jednego wora.
    I jeszcze wmawia mi że obrażam rodziców oppy. No i jak go tu nazwać?

  7. #157
    Dołączył
    Jan 2007
    Posty
    763
    Najpierw sprawy oczywiste:
    1) Oppa jest zwykłym oszustem. Do tego jest głupcem, bo liczył że tak banalny przekręt mu wyjdzie. Do tego jest prawdopodobnie mniejszą lub większą świnią, nie chciałbym z nim raczej zagrać w karty, napić się piwa czy bawić na imprezie.

    2) Mimo to nie ma sensu żądać drakońskich kar. Przecież jeśli w którąś niedzielę softy kafejek oszaleją i po odpadnięciu z turniejów będzie włączać się opcja "wyrejestruj" to tysiące zawodników w nią klikną, podobnie jak zrobił to nasz bohater. Tak, jego przypadek jest oczywiście gorszy - kantował żeby przyjść w piątek.

    3) Oppa nikogo z nas nie okradł, jak niektórzy piszą - okradł tylko i wyłącznie firmę Unibet, jeśliby w puli zabrakłoby 250 euro, to poważna firma musiałaby forsę dorzucić z własnej kieszeni. Niestety, ale jeśli pożyczę od kogoś 300zł, to muszę je oddać i nie mogę tłumaczyć się w stylu: "Nie oddam ci bo mnie z tych pieniędzy okradli na dworcu." Niech go Unibet wyrzuci ze wszystkich organizowanych przez siebie turniejów na ile chce i tyle.

  8. #158
    Dołączył
    Apr 2007
    Posty
    3,072
    @Dzafa

    1. Czytam ten wątek od początku i nigdzie nie widziałem zdania oskarżającego rodziców oppy o bycie złodziejami.

    2. Co do podatku, to Pepone chyba już wyczerpał temat. Jeśli twierdzisz, że większość by nie płaciła, to śmiem twierdzić, że sądzisz innych pod swoim kątem.

    3. W naszym języku zdania zaczyna się wielką literą. Używa się jej także w nazwach państwo oraz narodów, np. Polska i Polacy. Pisząc te wyrazy z małej litery obrażasz mnie i moją ojczyznę.

    4. W naszym języku występuje więcej liter, niż w alfabecie łacińskim i należy z nich korzystać.

    5. Zainstaluj sobie w przeglądarce wtyczkę sprawdzającą pisownię. Orty w górnolotnych postach raczej nie dodają Ci powagi.

  9. #159
    Niby wszystko zostało wyjasnione, a jednak cały czas ktos ma cos do dodania, wiec i ja cos od siebie napisze.

    Oppa tak do konca chyba nie moze sam sie zdecydować czy przeprasza nas(ludzi, ktorzy grali na USOPie w Poznaniu) czy nie, czy załuje tego co zrobił czy nie żałuje, bo raz pisze tak a drugim razezem dodaje cos co psuje pierwsze wrazenie. Napisał ktos dobrze wczesniej takiego posta, nie pomne nicka, ze "pozostawienie kasy" bylo tym, ze pozostawil zaklad do rozliczenia, a wiadomo jak jest w przypadku obstawiania.. zreszta jakos nie wierze, ze zaraz po wygranym zakladzie nie zleciłbys Oppa wyplaty tej kasy i zostawił kase na koncie, tak zeby Unibet mogl pobrac kase za USOPa spowrotem. Dla mnie sprawa jest jasna okradles firme i jestes winny, potrzebowales kase to mogles popytac znajomych o pozyczke etc a nie probowac oszuswta.
    Podam Ci swoj przykład z USOPa, gdy grajac w sobote poszedlem na chwile do Poligrafa zapytac sie jak sobie radzi, mialem wtedy okolo 15k zetonow i nagle podchodze do stolika, przy ktorym znajduje 2 zetony po 1000 i wiesz co zrobilem? podnioslem zetony i zapytałem kogo, chociaz nikt nie widzial jak to robilem i rownie dobrze moglem zetony schowac do kieszeni, wrocic do stolika i dolozyc do swojego nedznego stacka. Niby nic, ale widzisz, mozna byc fair wobec innych osob ktore z Toba graja w turnieju. Mam nadzieje, ze troche otrzezwiejesz i w koncu opiesz moze cala sytuacje, wyjasnisz motyw dlaczego to zrobiles(nie w stylu - "musialem", tylko co to byla za sytuacja dla ktorej musiales to zrobic) a moze czesc ludzi przynajmniej w jakims stopniu złagodzi swoje stanowisko.

  10. #160
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    3,098
    Cytat Zamieszczone przez jeffrey Zobacz posta
    Marique, ja rowniez uwazam, ze kazdy ma prawo do wlasnego zdania, ale jak sie czyta kolejne durne wywody czlowieka, ktory na koniec dodaje "jeszcze tylko zebym nie zostal zle zrozumiany,nikogo nie chce bronic ani atakowac,nie mam pojecia jak ta sprawa wygladala" to epitety az sie cisna na usna.
    A co, lepiej jak by dodał "Moja jest tylko racja, i to święta racja"?
    Ostatnio edytowane przez Trias ; 25-02-2009 o 11:03