Strona 14 z 253 PierwszyPierwszy ... 412131415162464114 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 131 do 140 z 2529
  1. Cytat Zamieszczone przez Doli Zobacz posta
    rozwiazanie dotyczace ekologi
    Rozwiązanie tego problemu jest podobne jak każdego innego.
    Wszystkie problemy rozwiązują sami ludzie, warunkiem jest traktowanie własności i wolności jako "świętość" (najwyższą wartość).
    I do tego IMO jest niezbędne istnienie państw. Konieczna jest jakaś siła, niepokonana siła, państwo, które wymusi na wolnych ludziach by przestrzegali również "świętości" innych.

    Współcześnie mamy państwa, które zamiast bronić przestrzegania wolności między obywatelami zniewala ich kolejnymi tysiącami regulacji.
    Tymczasem dla każdego naruszenie jego wolności jest czymś innym.

    W tym konkretnym przypadku (ekologia) jest podobnie.
    Zakładamy sytuację normalną, zatem każdy kawałek ziemi i każdy fragment rzeki do kogoś należy. I teraz jeśli jakaś fabryka/osoba prywatna zanieczyści ziemię, rzekę, powietrze na terenie jakiejś innej firmy/osoby prywatnej, ta "zanieczyszczona" wytacza proces o naruszenie jej własności/wolności.
    I tu jest zadanie sądów/państwa, które musi błyskawicznie i bardzo dotkliwie, włączając w to sowite odszkodowanie dla powoda, ukarać pozwanego.
    Zapewniam, że w normalnym wolnym świecie i w państwie, którego jedynym zadaniem jest walka o wolności przestrzeganie, każdy by dbał o nienaruszalność "środowiska" i własności innych 100 razy lepiej niż obecnie (wiedząc o gigantycznych kosztach ewentualnych kar i odszkodowań).

    Dzisiaj wystarczy dać w łapę politykowi a ten wymyśli prawo, które na coś pozwoli lub nie zgodnie z własnym widzimisie.
    Fabryka może truć 200 okolicznych domów i nikt nic nie może zrobić, bo dostała "zezwolenie".
    W normalnym, wolnym świecie, każdy ma swoje widzimisie i ta fabryka musiałaby wybulić 200 potężnych odszkodowań, albo dogadać się z każdym, albo przestać truć.

  2. #132
    Dołączył
    May 2006
    Posty
    710
    Cytat Zamieszczone przez ZbigAnch Zobacz posta
    Rozwiązanie tego problemu jest podobne jak każdego innego.
    Wszystkie problemy rozwiązują sami ludzie, warunkiem jest traktowanie własności i wolności jako "świętość" (najwyższą wartość).
    I do tego IMO jest niezbędne istnienie państw. Konieczna jest jakaś siła, niepokonana siła, państwo, które wymusi na wolnych ludziach by przestrzegali również "świętości" innych.
    GENIALNE !!!
    wystarczy tylko ustanowić taką niepokonaną siłę która wymusi na ludziach przestrzeganie "świętości innych" i już nie potrzebne będą żadne przepisy i regulacje..i wszyscy będziemy wtedy żyli w tym utopijnym 100% WOLNYM świecie.

    Tak to ma sens...żadnych polityków tylko "niepochamowana siła wymuszająca przestrzeganie świętości innych"

    Ale....czy tego czasem już nie było?


    Niepojęte dlaczego UPR nie może przeskoczyć 2% przecież mają takie proste i genialne rozwiązanie jak zaprowadzić porządek na świecie...Tylko dlaczego ludzie są tacy głupi i ślepi i nie potrafią tego dostrzec...WHY????????????????!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!

  3. Czy Ty weeskacz naprawdę nie rozumiesz tekstu, który czytasz, czy nie chcesz zrozumieć?
    Akapit wyżej jest napisane co to jest "świętość" - WOLNOŚĆ i WŁASNOŚĆ.

    Twoje zbulwersowanie dotyczy, tego, że nie potrzeba siły, która by WOLNOŚCI i WŁASNOŚCI obywateli broniła???

    Czy może tego, że WOLNOŚĆ i WŁASNOŚĆ to dla Ciebie utopia???

    No i jeszcze mi powiedz z łaski swojej gdzie takie państwo, które broniło wolności obywateli nie narzucając swoich regulacji było???

    Na kolejne wyrwane z kontekstu i niemerytoryczne twoje okrzyki nie mam zamiaru reagować. Stać Cię na podjęcie jakiejś rzeczowej rozmowy? Poza sarkazmem, agresją i kpiną, nie znalazłem w Twoim wpisie dosłownie NIC.

  4. #134
    Dołączył
    May 2006
    Posty
    710
    Cytat Zamieszczone przez ZbigAnch Zobacz posta
    Stać Cię na podjęcie jakiejś rzeczowej rozmowy? Poza sarkazmem, agresją i kpiną, nie znalazłem w Twoim wpisie dosłownie NIC.
    W przeszłości byłem chyba jedynym na tym forum który podjął z tobą dyskusję. 99% forumowiczów kompletnie cię ignoruje podobnie zresztą jak 99% społeczeństwa ignoruje UPR. Dlaczego? Odpowiedź jest oczywista jednak nie dla tego 1% która twierdzi, że wszyscy inni się mylą i są jak "miliony much".

    pierwsze z brzegu blog Janusza Korwina Mikke:
    27 maja 2009
    I znów za późno...

    JE Aleksander Łukaszenka nawtykał Moskwie – i najwyraźniej idzie w objęcia Zachodu. Choć, być może, liczy, że Kreml przedstawi Mu jakąś jeszcze korzystniejszą ofertę?
    Podziwiam tego człowieka. Ale On prowadzi politykę SAM. Jak napisał śp.Henryk Ibsen: „Silny jest najsilniejszy, gdy stoi sam!”. Samemu łatwiej.
    A był okres, kiedy p.Łukaszence groziło wchłonięcie przez Rosję. A III RP, zamiast Go przygarnąć i Mu pomódz – na polecenie z Brukseli i Waszyngtonu obrażało Go, jak się dało.
    I jeszcze przerabiała Związek Polaków na Białej Rusi w organizację anty-łukaszenkowską.
    Takich mamy polityków – agentów obcych mocarstw, albo zwykłych idiotów.
    Teraz już chyba za późno. Teraz p.Łukaszenka sam sobie poradzi. Bez Warszawy. Dogada się z Berlinem.
    Cóż za zaślepienie! To tak, jakby 500 lat temu dopuścić, by Litwa zrobiła unię z Zakonem Krzyżackim.
    I ty się dziwisz, że jeżeli ktokolwiek na to reaguje to wyłącznie sarkazmem i kpiną? Przecież to świadczy jedynie o tym, że odpowiada ci osoba zdrowa na ciele i umyśle.
    Ale czego bym nie napisał jednego jestem pewien, że nic cię nie zrazi bo ty nie bronisz wyłącznie poglądów, ty jesteś człowiekiem wiary, a wierzący nie porzuca swojej misji, może porzucić rozum, ale nigdy wiary...I dobrze bo dzikęi takim ludziom świat jest piękniejszy bo gdy ludzie się śmieją świat zawsze wygląda piękniej
    Ostatnio edytowane przez weeskacz ; 28-05-2009 o 15:30

  5. #135
    Dołączył
    Jun 2007
    Przegląda
    Gdańsk
    Posty
    335
    weeskacz akurat sporo osób na forum, może nie do końca popiera UPR ale sympatyzuje z poglądami tej partii. A Ty właściwie jakie masz poglądy, bo w sumie nigdy kontr argumentów nie wysuwasz. a tylko pierdolisz coś o procentach poparcia i o tym, że program UPR to fantastyka?

  6. #136
    Dołączył
    May 2006
    Posty
    710
    Widocznie masz bardzo kiepskiego reada. W takim razie sięgnij do bazy PT http://forum.pokerzysta.pl/bocznica/...-glosowac.html

    Generalnie jestem zdania, że rząd powinien być taki jak gdyby go nie było. UPR z kolei twierdzi, że powinno być tak by niczego nie było i najlepiej wszystko rozp...bo wolność można osiągnąć wyłącznie przez samowolę/anarchię. Może i można ale co to ma wspólnego z cywilizacją? Poza bezludną wyspą wizje niewykonalne. Żaden człowiek nie jest samowystarczalny, potrzeba powoduje, że ludzie się organizują, tworzą się zależności i interesy. A jak już są interesy to zawsze będą konflikty. Ale czy to znaczy, że mamy spalić pieniądze(porzucić kapitalizm) i wrócić do wymian ta maczuga za ta baba? Przecież czas i tak płynie tylko w jedną stronę i ostatecznie i tak znowu pojawią się pieniądze bo ...nikt nic lepszego nie wymyśli(ł).
    Ostatnio edytowane przez weeskacz ; 28-05-2009 o 16:16

  7. #137
    Dołączył
    Jun 2007
    Przegląda
    Gdańsk
    Posty
    335
    edit:
    No to skoro chcesz, żeby rząd byl tak jakby go nie było. To tym bardziej nie rozumiem twojego wrogiego nastawienia do UPR :O

  8. #138
    Dołączył
    May 2006
    Posty
    710
    Ty chyba nie zaliczasz się do nadmiernie refleksyjnych osób...

    Nie jest możliwe dać ludziom całkowitej wolności bo to oznacza całkowitą anarchię.

    Rodzaj ludzki jest zbyt prymitywny by zostawić go bez reguł/praw/przepisów - a gdyby tak było to kontrole nad światem przejęliby ci najprymitywniejsi.

    Co to znaczy pełna wolność?
    Czyli mam kase kupuje sobie wszystkie lasy i puszczam je z dymem bo mam taką ochotę a z moją własnością mogę robić co zechcę..PRAWDA? Przecież nikt nie może mi zabronić ani kupna ani spalenia bo inaczej ...gdzie ta wolność?

    To całe wielkie gadanie o wielkiej wolności to jedynie chęć zalania betonem własnego portfela - moje to moje i wara innym. Ot cała wolność gospodarcza wg UPR. A całą reszta wraca do komuny - drogi niczyje czyli żadne - dopóki się zda szukam objazdu ale na pewno nie zapłace niech ktoś inny płaci od mojej kasy wara. Rent/emerytur/zasiłkow niczego nie ma kto niedojda niech gnije na ulicy - ja za jego wywiezienie nie zapłace niech ktoś inny płaci jak mi zgnilizna będzie przeszkadzać to okna pozamykam niech sobie nieporadne ofermy gniją na ulicy a nie żyją za moje. itd...itp...


    A poza tą "wolnością gospodarczą" UPR cała reszta to czyste średniowiecze:

    - precz wszystkim szwabom, żydom, czarnym, gejom, komuchom, lewakom... itd
    - wolnośc do religii pod warunkiem, że to chrześcijaństwo czyli tak jak dziad i jego dziad i do czasó aż praprapradziad odnalazł w sobie wielką wiarę (czytaj:wybrał kościół zamiast stosu),
    - baba do garów, dzień kobiet - znieść to komunistyczne cholerstwo,

    wybudować wokół Polski wielki mur i nie wpuszczać nikogo kto nie jest 100% polakiem - a tego kto wyjdzie za mur traktować jako zdrajce do śmierci nawet jeśli wyjdzie na 5 minut

    NIECH ŻYJE WOLNOŚĆ!!! UPR!!! UPR!!! UPR!!! POLSKA DLA POLAKOW NIE LEWAKOW!!! Cały stadion neonazinacjonalistów niech śpiewa z nami. NIECH ŻYJE WOLNOŚĆ!!! UPR!!! UPR!!! UPR!!!

  9. #139
    Dołączył
    Aug 2006
    Przegląda
    Kraków/Tarnobrzeg
    Posty
    341
    Jesteś żałosny. Dyskusja z tobą jest zbędna. Wstydzisz się nawet odpowiedzieć na proste pytanie jakie masz poglądy, w zamian za to dajesz link do wątku na 50 stron. Piszesz takie bzdury że aż nie chce się śmiać i oczywiście niczym ich nie poprzesz bo to jakieś bajki.

    I jeszcze jedno:
    Tylko dlaczego ludzie są tacy głupi i ślepi i nie potrafią tego dostrzec...WHY????????????????!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!
    To jest akurat dobre pytanie. Proponuje żebyś odpowiedzi na nie poszukał w lustrze.

  10. #140
    Dołączył
    Mar 2006
    Przegląda
    berlin
    Posty
    962
    Jesteś żałosny. Dyskusja z tobą jest zbędna. Wstydzisz się nawet odpowiedzieć na proste pytanie jakie masz poglądy, w zamian za to dajesz link do wątku na 50 stron. Piszesz takie bzdury że aż nie chce się śmiać i oczywiście niczym ich nie poprzesz bo to jakieś bajki.

    to zadne bzdury ,co weeskacz napisal,moze poprostu nie znasz programu i pogladu ludzi z upr..hitman napisal znowu bzdury,ciekawy jestem czy znowu je popierasz...dla jednego individuum odpowidac mi sie nie chce