Strona 14 z 18 PierwszyPierwszy ... 41213141516 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 131 do 140 z 175
  1. #131
    Dołączył
    Dec 2006
    Przegląda
    Jaworzno
    Posty
    589
    witam skoro juz mamy watek piwny to chcialbym o cos zapytac, moze akurat ktos cos na ten temat wie. otoz jakis czas temu przy okazji grilla uslyszalem ze w Polsce aby uzyskac efekt goryczki dodaje sie do piwa zółci bydlęcej. wiadomosc potraktowalem z przymruzeniem oka biorac pod uwage stan opowiadajacych takie historie jednak od tamtego czasu slyszalem podobna informacje od roznych ludzi z kilku odrebnych zrodel. Punktem kulminacyjnym byla moja niedawna wizyta u ponoc bardzo dobrego hepatologa w katowicach ze wzgledu na moje "problemy" z watroba, aby wykonac badanie fibroskanem. Przy okazji wizyty lekarz sam rozpoczal temat zółci bydlecej w piwie twierdzac ze jest toksyczna dla watroby, w zamian proponujac piwa typu corona ktore podobno sa od zółci wolne. Po powrocie wklepalem w google haslo dotyczace tematu i rowniez znalazlem sporo dyskusji potwierdzajacych te informacje. slyszal ktos z was moze podobne historie, bo juz nie wiem co o tym myslec?

  2. #132
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    4
    Pierwsze slysze na temat zolci bydlecej ale chetnie dowiem sie wiecej. Co do piwka to z polskich Harny oraz Tychacz a co do zagranicznych to albo Beck`s(moje zdecydowanie ulubione piwko) albo Haineken.

  3. #133
    Dołączył
    Oct 2006
    Przegląda
    Cebu City, Philippines
    Posty
    868
    ciechan miodowy mmmm

  4. #134
    Dołączył
    Jul 2007
    Przegląda
    Krakow
    Posty
    407
    hmmm, ciekawy post. warto by zgłębić ten temat. pachnie mi to jakimś ostrym skandalem, ale jakoś dziwnie pierwszy raz o tym słyszę. na szczęście nie piję piwa zbyt często. proponuję nie zakładać nowego wątku, ten to chyba dobre miejsce na ten temat. jak ktoś coś więcej wie, to niech koniecznie napisze.

    Cytat Zamieszczone przez kraks Zobacz posta
    witam skoro juz mamy watek piwny to chcialbym o cos zapytac, moze akurat ktos cos na ten temat wie. otoz jakis czas temu przy okazji grilla uslyszalem ze w Polsce aby uzyskac efekt goryczki dodaje sie do piwa zółci bydlęcej. wiadomosc potraktowalem z przymruzeniem oka biorac pod uwage stan opowiadajacych takie historie jednak od tamtego czasu slyszalem podobna informacje od roznych ludzi z kilku odrebnych zrodel. Punktem kulminacyjnym byla moja niedawna wizyta u ponoc bardzo dobrego hepatologa w katowicach ze wzgledu na moje "problemy" z watroba, aby wykonac badanie fibroskanem. Przy okazji wizyty lekarz sam rozpoczal temat zółci bydlecej w piwie twierdzac ze jest toksyczna dla watroby, w zamian proponujac piwa typu corona ktore podobno sa od zółci wolne. Po powrocie wklepalem w google haslo dotyczace tematu i rowniez znalazlem sporo dyskusji potwierdzajacych te informacje. slyszal ktos z was moze podobne historie, bo juz nie wiem co o tym myslec?

  5. #135
    Dołączył
    Dec 2006
    Przegląda
    Jaworzno
    Posty
    589
    Przed chwila wypilem paulanera butelkowego. Niezly, ale nie podszedl mi jakos bardzo, pozostawia dziwny posmak w ustach. Moze mam zbyt chamskie gardlo na tego typu piwo Jak gdzies uda mi sie dostac sprobuje ciechana ktorego tutaj duzo osob chwalilo.

  6. #136
    Dołączył
    Dec 2008
    Przegląda
    Mysłowice/Gliwice
    Posty
    2,880
    Od paru dni piję sobie



    Masakra! Zajebiste piwo, polecam tak jak koledzy wyżej w tym temacie

    Prócz tego Żywiec Porter i Frater.

    Szkoda tylko, że te piwka są ciut droższe niż Lechy czy Calsbergi

  7. #137
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    221
    Ja polecam piwo John Bull

    http://farm1.static.flickr.com/187/4...c8ee609ec9.jpg

    Piwo typu ale, niestety dosc drogie (ok 9-10 pln za butelke) i dostepne tylko w dobrych marketach (typu Alma lub Bomi). Piwo o bursztynowym kolorze i lekko slodkawym ale bardzo czystym i wyrazistym smaku. Ze wzgledu na cene pije tylko na szczegolne okazje (np. po pomyslnie zdanych egzaminach)

    Rowniez polecam Paulanera, zwlaszcza pszenicznego. Poza tym lubie Palm (przypomina w smaku Warke Strong) i Guiness Drought (piekny ciemny kolor, kremowa pianka i konsystencja).
    Ostatnio edytowane przez MrLebowski ; 19-09-2009 o 21:34

  8. #138
    Dołączył
    Jan 2007
    Posty
    2,442
    Cytat Zamieszczone przez anoxic Zobacz posta
    Od paru dni piję sobie



    Masakra! Zajebiste piwo, polecam tak jak koledzy wyżej w tym temacie

    Prócz tego Żywiec Porter i Frater.

    Szkoda tylko, że te piwka są ciut droższe niż Lechy czy Calsbergi
    Kiedyś w lokalu piłem Paulanera z sokiem bananowym. Też zajebisty.

  9. #139
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    221
    Piwo z sokiem bananowym?

    W Anglii pija shandy: piwo + lemoniada. W smaku calkiem ok, przypomina lekkie piwo typu Desperado, Korona. Bardzo orzezwiajace, w sam raz na upalne lato.

  10. #140
    Dołączył
    Jan 2007
    Posty
    2,442
    Jak ktoś chce popróbować przeróżnych browarów to zapraszam do Gdyni do Domu piwa lub do Candelabry, Candlebarry czy jakoś tak. Mają napewno ponad 100 rodzajów piwa. Były nawet piwa z Japoni.