Strona 14 z 65 PierwszyPierwszy ... 412131415162464 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 131 do 140 z 650
  1. #131
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    2,317
    Cytat Zamieszczone przez sebkrol18
    a tak swoja droga agresywnie grasz karete, chyba starales sie go wlasnie odwiesc od dobierania do swojej karety :wink:
    Moim zdaniem Karlos rozegrał to bardzo dobrze. Pokazał siłę preflop i zrobił mocngo beta. Koleś z KK mógł sądzić że Karlos ma mocną parę, mało prawdopodobne AK lub po prostu blefuje. Natomiast gdyby preflop dał tylko check, to wtedy możnaby tą karetę slowplayować, tzn. zrobić check-raise na flopie (jeśli byłaby taka możliwość).

    jdx

  2. #132
    Dołączył
    Dec 2005
    Przegląda
    Łódź
    Posty
    4,392
    Cytat Zamieszczone przez Karlos
    Sebkrol jak grasz agresywnie dobre układy to zarabiasz więcej niż grając je slowplayem

    jak koles ma nutsowego fulla to zarabiasz :wink:

    Ja pewnie zagrałbym to troche wolniej, ale efekt byłby ten sam. :lol:

  3. #133
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    2,317
    Cytat Zamieszczone przez sebkrol18
    Cytat Zamieszczone przez Karlos
    Sebkrol jak grasz agresywnie dobre układy to zarabiasz więcej niż grając je slowplayem

    jak koles ma nutsowego fulla to zarabiasz :wink:
    No a jeśli koleś nie ma nic, daje porządnego beta na flopie (bo postanowił zablefować) i zostaje sprawdzony przez kolesia z BB (który raisował preflop i na flopie dał check), to sądzisz, że koleś który blefował będzie na tyle naiwny, aby dać się nabrać na następnego check-a i będzie betował dalej (zakładając że turn mu nie pomógł)? Moim zdaniem naiwnością jest tak sądzić. Dlatego proponowałem slowplay w postaci check-raise.

    A jeśli będzie check-ował na flop i turn, to ile zagrasz na river? Pół pota? Spasuje jeśli nic konkretnego mu nie doszło. Jeśli nie przbiłbym preflop, to IMO lepiej byłoby zrobić jakiegoś minibeta od razu na flopie, z nadzieją, że delikwent będzie próbował dobierać. Przy okazji dając małym betem do zrozumienia, że nie jesteśmy pewni siły naszej karty. A gdybym przebił preflop, to dalej zagrałbym tak jak Karlos.

    Po prostu Karlos miał kiepską pozycję na slowplay-a i tyle.

    Cytat Zamieszczone przez sebkrol18
    Ja pewnie zagrałbym to troche wolniej, ale efekt byłby ten sam. :lol:
    W tym konkretnym rozdaniu z pewnością efekt byłby ten sam. Tzn. poszłyby alliny, nawet gdyby gościowi nie doszedł czwarty król.

    jdx

  4. #134
    Dołączył
    Dec 2005
    Przegląda
    Łódź
    Posty
    4,392
    Cytat Zamieszczone przez jdx
    No a jeśli koleś nie ma nic, daje porządnego beta na flopie (bo postanowił zablefować
    wlasnie o to nam chodzi zeby wygrac cos na wtedy jak nie ma nic. Bo jak podbijesz i nie ma nic to napewno nie sprawdzi

    zreszta mysle ze duzo zalezy od tego z kim gramy. Z dobrym graczem tez odrazu bym podbil ale ze slabym raczej nie

    a moze ziomal ma jakas nizsza od K pare i jest szansa ze na turn lub river trafi fulla nie ma co go ploszyc za wczesnie

    a jak cos ma to raczej i tak bedzie doplacal potem w koncu moze miec AK KQ

  5. #135
    Dołączył
    Jan 2006
    Przegląda
    Łódź
    Posty
    753
    Wczoraj oglądałem na SB HU za 500$
    Preflop:
    Agresor: Raise All-in
    Hero: Call [AA]
    Agresor: 24off

    Flop: 2 4 x
    Turn: 4
    Rivier: y

    Z całą śmiałością mogę stwierdzić iż Agresor=kretyn, dodam tylko, że w końcu przegrał z matematyką koleżka.

  6. #136
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    2,317
    Cytat Zamieszczone przez ArkadiuZz
    Wczoraj oglądałem na SB HU za 500$
    Preflop:
    Agresor: Raise All-in
    Hero: Call [AA]
    Agresor: 24off

    Flop: 2 4 x
    Turn: 4
    Rivier: y

    Z całą śmiałością mogę stwierdzić iż Agresor=kretyn, dodam tylko, że w końcu przegrał z matematyką koleżka.
    A widziałeś np. to http://forum.pokerzysta.pl/viewtopic.php?t=2168 albo High Stakes Poker? Śmiem twierdzić, że przeceniasz znaczenie matematyki w no limit. W szczególności na wysokich stawkach.

    jdx

  7. #137
    Dołączył
    Jul 2005
    Przegląda
    Wawa
    Posty
    349
    Sebkrol, ważne jest jeszcze jaki masz image na stole. Jak wcześniej wykonałeś calą serię raisów z continuations bet po flopie, to wierz mi albo nie, sprawdzaję Cię nawet mając tylko As high na takim flopie . Druga sprawa , to ja się dawno wyleczyłem z dawania taniego dobierania kart.
    Nie każdy gra książkowe tight agreesive ( w ring games, turnieje to inna bajka).
    I dlatego Kirek zawsze mnie słusznie uważał za fish - a wszystko przez AA z early position

    Carlos

  8. #138
    Dołączył
    May 2003
    Przegląda
    Warszawa / Częstochowa
    Posty
    1,114
    Cytat Zamieszczone przez Karlos
    I dlatego Kirek zawsze mnie słusznie uważał za fish - a wszystko przez AA z early position
    kurcze chyba za dużo piwa łykam przy okazji WLP bo nie pamiętam tej sytuacji . Karlos w każdym razie nigdy nie uważałem Cię za fish, jedyne fishes jakie w naszym gronie znam to Warsaw, Góral i Jani, no może czasami jeszcze Żelik :twisted:

  9. #139
    Dołączył
    Jan 2006
    Posty
    22
    Przepraszam - ale nie daje mi to spokoju: kto to zelik?

  10. #140
    Dołączył
    May 2003
    Przegląda
    Warszawa / Częstochowa
    Posty
    1,114
    Żelik to gracz udzielający się na WLP. Jest też (choć ostatnio mało aktywnym) użytkownikem tego forum.