Strona 13 z 25 PierwszyPierwszy ... 3111213141523 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 121 do 130 z 241
  1. #121
    Dołączył
    Jun 2005
    Przegląda
    Warszawa
    Posty
    69
    To w takim razie ja tez poproszę o komentarz:

    Turniej na PC.

    Dostaje i jestem na buttonie. Jeden gość przede mną wchodzi, ja raise 2 x BB, gość na small blind call i tamten też call.

    Flop wypada:

    Wszyscy check, więc i ja poczekam...

    Turn:

    Znowu checki, więc stawiam pot (w końcu wysoki kicker). O dziwo, obydwaj call.

    River:

    SB wchodzi za pot, drugi gość call i mam zagwozdkę... Po namyśle dochodzę do wniosku, że nie graliby z J10 więc pewnie 2 pary... Raise all-in (to był mniej więcej call+pot). Obydwaj call!!!! I gość na SB pokazuje mi ... Wymanewrował mnie ślycznie, ale nie mam sobie za wiele do zarzucenia.

    Co myślicie?

  2. #122
    Dołączył
    Mar 2005
    Przegląda
    Shorthanded City
    Posty
    1,668
    Ja raczej spodziewałbym się flush draw'a, mały raise pre-flop (za mały wg mnie, powinieneś podbić przynajmnie 5xBB), potem check na flopie, na turnie 2 trefl, podbiłeś ostro, ale ludzie często w takich sytuacjach sprawdzają. Gdy na riverze wypadł pik byłbym raczej spokojny i czekał na to, co pokażą przeciwnicy. Ale gdy tak ostro podbili... Na pewno nie all-in. Tutaj chyba popełniłeś błąd. Miałeś 2 najwyższe pary, ale skoro grali tak mocno to też musieli mieć coś poważnego. Ja panicznie obawiałbym się w tej sytuacji seta (to chyba normalne, że z takim potworem jak QQQ po flopie nie podbija się na łeb na szyję).

    Jedynie easy call w tej sytuacji. A potem to już tylko %$#*&#$*&$&#$ itd. itp.

  3. #123
    Dołączył
    May 2003
    Przegląda
    Sopot
    Posty
    1,327
    Kapol, spodziewał byś się flush draw'a ? hmm niewiem po czym.. pozatem czemu za mały bet pre-f ? co jak by dał 5xbb to tamten zrzucił by QQ ?

    Według mnie ewidentnym błędem jest brak betu po flopie, dostał byś prawdopodobnie dużego raise'a i by się sprawa wyjaśniła bez przegrywania all-ina.

  4. #124
    Dołączył
    Mar 2005
    Przegląda
    Shorthanded City
    Posty
    1,668
    Levyy pokazał jak to rozdanie wyglądało i wiemy, że gość miał QQ. Ale levyy nie wiedział tego. Z AK raczej powinno się podbić pre-flop mocniej niż 2xBB.

    A wyobraź sobie BlaCha co by było, gdyby koleś miał 79 na ręku (wiem, że takie gdybanie nic nie da ). Wg twoich wskazówek Levyy podbija 2xBB pre-flop. Gościu na SB pewnie by sprawdził, 3xBB to mimo wszystko niedużo. Na flop przychodzą mu 2 parki. Levyy podbija na flopie przypuśćmy 8xBB. SB raisuje (a może nawet all-in jeśli jego stack nie był zbyt pokaźny). Levyy pasuje i traci łącznie 11xBB.

    Natomiast przy podbiciu pre-flop 5-6xBB koleś pasuje z 79 i levyy zgarnia sobie jego SB.

    Pozdro

    Edit: A co do flush drawa, to uważam, że mam rację. Czy mając 2 trefle na ręku nie wszedłbyś w rozdanie 2xBB?? Potem na flopie dochodzi ci 3 trefl, a za obejrzenie turna nie musisz nic zapłacić. Tam pokazuje się 4 trefl. Przeciwnik sporo podbija i......
    Dobry zawodnik (a za takiego cię uważam) spasowałby, ale zapewniam cię, że jest wielu graczy, którzy w takiej sytuacji postawiliby all-in czekając na trefl na riverze.

  5. #125
    Dołączył
    Jun 2005
    Przegląda
    Gdańsk
    Posty
    534
    Cytat Zamieszczone przez Levyy
    Jeżeli gość miał T9 (nawet suited, co również podejrzewam), to niezły z niego maniak, postawił w sumie 8 x BB na marny draw. Nie mam wątpliwości, że prowadziłeś licytację poprawnie (może poza zbyt małym podbiciem preflop)
    No wlasnie zastanwialem sie ile postawic preflop ale bylem na 3 pozycji wiec zbyt duzo graczy bylo przedemna. Nie chcialem ryzykowac duzo bo ostatnio live zwiekszylem preflop wiecej i dostalem re-raise allin... Pozniej gdy sprawdzilem okazalo sie ze trafilem na QQ (pozdro dla Pajaka . W rezultacie bardzo szczesliwie wygralem ale mialem nauczke bo zbyt duzo juz widzialem bankrutow z 2 jacusiami


    Cytat Zamieszczone przez Qter
    Odpadłem z turnieju czy nie??
    odpadles

    Ale nie drazmy juz tematu gosc mial 6 4 :shock:

  6. #126
    Dołączył
    May 2003
    Przegląda
    Sopot
    Posty
    1,327
    Cytat Zamieszczone przez Kapol
    Levyy pokazał jak to rozdanie wyglądało i wiemy, że gość miał QQ. Ale levyy nie wiedział tego. Z AK raczej powinno się podbić pre-flop mocniej niż 2xBB.
    zależy jakie blindy i jakie stacki
    Cytat Zamieszczone przez Kapol
    A wyobraź sobie BlaCha co by było, gdyby koleś miał 79 na ręku (wiem, że takie gdybanie nic nie da ). Wg twoich wskazówek Levyy podbija 2xBB pre-flop. Gościu na SB pewnie by sprawdził, 3xBB to mimo wszystko niedużo. Na flop przychodzą mu 2 parki.
    z 79 off sprawdzanie ze sb podbijającego (nawet o 2bb) buttona nie należy do dobrych zagrań...

    Cytat Zamieszczone przez Kapol
    Levyy podbija na flopie przypuśćmy 8xBB. SB raisuje (a może nawet all-in jeśli jego stack nie był zbyt pokaźny). Levyy pasuje i traci łącznie 11xBB.
    lepiej przegrać all-ina ?

    Cytat Zamieszczone przez Kapol
    Natomiast przy podbiciu pre-flop 5-6xBB koleś pasuje z 79 i levyy zgarnia sobie jego SB.
    pasuje twoje wymyślone 79 ale nie QQ


    tak więc trzymam się swojej wersji że błędem było nie betowanie po flopie, a to czy za mało podbił zależy od blindów i od tego jak gra toczyła się wcześniej..


    co do flusha się nie będę spierał bo to nie ma sensu, według twojego rozumowania mógł mieć nawet straight draw, albo zbierać do seta czy do drugiej pary, bo przecież .. "jest wielu graczy, którzy w takiej sytuacji postawiliby all-in czekając na xxx na riverze"

  7. #127
    Dołączył
    Mar 2005
    Przegląda
    Shorthanded City
    Posty
    1,668
    Uważam dyskusję za zamkniętą BlaCha, ale mam jedną rzecz do sprostowania.

    Cytat Zamieszczone przez BlaCha
    tak więc trzymam się swojej wersji że błędem było nie betowanie po flopie
    W żadnym z postów nie napisałem, że nie powinien podbić po flopie. EOT

  8. #128
    Dołączył
    May 2003
    Przegląda
    Sopot
    Posty
    1,327
    Cytat Zamieszczone przez Kapol
    W żadnym z postów nie napisałem, że nie powinien podbić po flopie. EOT
    W żadnym z postów nie napisałem, że napisałeś że nie powienien. EOT

  9. #129
    Dołączył
    May 2005
    Przegląda
    Lublin
    Posty
    152
    Ja mam pytanie co do tego zagrania ? Czesto staje przed taka sytuacja pass czy call.

    Dostaje na reke A, A

    ANTES/BLINDS
    johnerX posts blind ($0.10), Hagglof68 posts blind ($0.10).

    PRE-FLOP
    nompan calls $0.10, 22esse calls $0.10, ManYac_pl bets $0.30, zenoeval calls $0.30, Andelina folds, St.Michel folds, Jones2184 folds, Pearl-Player folds, johnerX calls $0.20, Hagglof68 folds, nompan calls $0.20, 22esse calls $0.20.

    FLOP [board cards K,2,Q ]
    johnerX checks, nompan checks, 22esse checks, ManYac_pl checks, zenoeval checks.

    TURN [board cards K,2,Q,T ]
    johnerX checks, nompan checks, 22esse bets $1, ManYac_pl folds, zenoeval folds, johnerX calls $1, nompan folds.

    RIVER [board cards K,2,Q,T,J ]
    johnerX checks, 22esse checks.

    SHOWDOWN
    johnerX shows [ 5,K ]
    22esse mucks cards [ 8,Q ]
    johnerX wins $3.45.


    Liczylem na J na riverze. Z pot oddsow wynikalo ze powinienem dac fold, jednak mialem najwyzsza pare, stad moja rozterka.

    Co o tym myslicie ?

  10. #130
    Dołączył
    Jun 2005
    Przegląda
    Gdańsk
    Posty
    534
    Cytat Zamieszczone przez ManYac
    FLOP [board cards KKaro,2Pik,QPik ]
    johnerX checks, nompan checks, 22esse checks, ManYac_pl checks, zenoeval checks.
    ManYac_pl checks ?? Czemu?