Strona 126 z 253 PierwszyPierwszy ... 2676116124125126127128136176226 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1,251 do 1,260 z 2529
  1. #1251
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    3,098

  2. Cytat Zamieszczone przez 2Jacks Zobacz posta
    Nie to zeby mi było po drodze z agentami, ale czy to nie jest troche zbyt uproszczone?[...]
    W zasadzie zgoda. Przecież agenci (a raczej tajni współpracownicy), ludzie, którzy służyli PRL-owskiej bezpiece to nie jakieś ludojady tylko zwykli mężowie, żony, matki, ojcowie, ludzie o różnych charakterach i zaletach.
    Również z różnych pobudek decydowali się na służenie komunistycznym zbrodniarzom.
    Niewielu robiło to z ideowego przekonania (np. nienawiść do kościoła katolickiego czy nienawiść do polskiego patriotyzmu).
    Większość została "przekonana" szantażem, profitami, możliwością kontynuowania swojej kariery itp. (np. możliwość wyjazdu zagranicznego, obrona tytułu naukowego, nie ujawnienie kontaktów z prostytutkami, skłonności homoseksualnych, obawa o bezpieczeństwo rodziny itp.)

    Nie oceniam tych ludzi. I nie o ocenę ludzi i ich słabości tu chodzi.
    A o co?
    O ocenę ich DZIAŁAŃ.
    Niezależnie od pobudek, agent wykonujący polecenie SB-ka i działający zgodnie z interesem bezpieki robi ŹLE. A dlaczego źle napiszę na samym końcu.

    Natomiast rozwiązanie było proste, choć dla agentów nieprzyjemne.
    Należało tak jak to miało miejsce np. w Czechach czy NRD ujawnić wszystkich agentów.
    Bez ich piętnowania czy karania (oczywiście poza ewidentnymi przestępcami).

    Niestety tego nie zrobiono. Zrealizowano plan przygotowany przez bezpiekę - tzw. "grubą kreskę". Efekty tego są tragiczne dla Polski do dziś.
    Otóż ludzie, którzy byli szantażowani czy przekonywani profitami wtedy są tymi samymi metodami zmuszani do posłuszeństwa dziś. Przy czym dzisiaj doszedł kolejny element szantażu - grożenie nawet samym ujawnieniem agenturalnej przeszłości wymusza posłuszeństwo.

    A na czym polega tragedia?
    Wracamy do DZIAŁAŃ. Ludzie ci wykonują polecenia tych samych przełożonych z rozwiązanej SB.
    Ich opinie gdy są dziennikarzami, ich wyroki gdy są sędziami, ich zarządzanie kadrą i rekrutacją gdy są szefami koncernów, rektorami uczelni, ministrami, biskupami itp. ich DZIAŁANIA służą interesom szefów byłych i obecnych służb bezpieczeństwa.
    Taka ciekawostka: Pewien dziennikarz, który prowadzi bloga pod pseudonimem umieszcza na nim całkowicie inne, nieraz przeciwne opinie do tych jakie sam prezentuje jako komentator w TV.

    Skala problemu jest zatrważająca. Struktury naszego państwa są przeżarte agenturą.
    Wystarczy wgooglować: "tajny współpracownik" i zobaczyć na ilość wyników (u mnie 315 milionów) i poczytać pierwsze kilkanaście stron.
    A jest to tylko mały fragment zza uchylonych drzwi, bo przecież wiele akt zostało spalonych a dodatkowo NIE MOŻNA ujawniać współpracownika SB jeśli stał się agentem naszych "wolnych" służb III RP.

    Na koniec ostatnia bardzo ważna sprawa.
    W czyim interesie działała agentura PRL? Zlecenia jakiego mocarstwa wykonywała?
    W czyim interesie działa dzisiaj, jeśli są to ci sami ludzie zaadaptowani "grubą kreską"?
    Można by tu pisać jeszcze o współpracownikach w mafii, czy o wtykach mafii w bezpiece, o agenturze naszego drugiego wielkiego sąsiada, która swego czasu była uważana za jedną z najlepszych na świecie itd. To temat rzeka niestety a można było go załatwić 20 lat temu raz na zawsze.

  3. #1253
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    2,317
    Prawda o "wolnościowcu" JKM:
    11 listopada ulicami Warszawy przejdą aktywiści Obozu Narodowo-Radykalnego (ONR). Ludzie odwołujący się do tradycji polskiego faszyzmu to już nie tylko garstka ekstremistów. Marsz popierają osoby obecne w życiu publicznym: były poseł Artur Zawisza, historyk Jan Żaryn, Janusz Korwin-Mikke, publicysta Jan Pospieszalski.
    Źródło: Przeciw marszowi faszystów. Wygwiżdżmy ich z miasta

    Cytat Zamieszczone przez Hitman_86 Zobacz posta
    Wolnościowiec szanuje wolność innych osób
    Aha, to mówisz, że szanujesz wolność innych osób i jednocześnie popierasz kościół odmawiający tym osobom prawa do dysponowania ich własnym życiem? Tudzież próbujący do spółki, o zgrozo, z posktomuną zakazać ludziom pracy w niedziele i święta.

  4. #1254
    Dołączył
    May 2008
    Przegląda
    Tomaszow Lubelski WWA
    Posty
    104
    Cytat Zamieszczone przez jdx Zobacz posta


    I to ludzie smia nazywac dziennikarstwem.
    Cala wyborcza.

  5. #1255
    Dołączył
    May 2006
    Posty
    710
    No właśnie, Jdx co Ty tu za propagandę siejesz wklejając zmanipulowany wycinek z gazety pana o zanieczyszczonej importowanej krwi?!

    To nie są żadni faszyści tylko wielcy i prawdziwi patrioci którym taki lewak jak Ty może co najwyżej glany czyścić, gdy się przypadkiem pobrudzą po kontakcie z jakimś brudasem czy innym osobnikiem o niecertyfikowanym nosie. Przestań siać propagandę i nazywać tych prawdziwych patriotów faszystami. To są bardzo dobrzy i pobożni młodzi ludzie co zawarte jest nawet w ich logo - na którym wyraźnie widać rękę trzymającą krzyż i pokojowo wystawioną do modlitwy za wszystkich żydów, masonów czy innych lewaków. O, proszę widać to wyraźnie:


    A tutaj ręce wystawione do grupowej modlitwy za losy naszego wielkiego pięknego narodu



    A tutaj widać mundurki katechetyczne i jeszcze zapewne(bo na zdjęciu tego nie słychać) modlitwa za bliźnich rozbrzmiewa



    Zatem Jdx zamiast rozpowszechniać lewacką propagandę i nazywać tych wielkich prawdziwych patriotów faszystami to lepiej sam się zapisz do ONR, a oni już nauczą Cię jak powinien zachowywać się prawdziwy patriota. A zawsze przyda im się nowy członek, dlatego też ta organizacja nie szczędzi grosza na promocję, czego dowodzi ten oto billboard umieszczony na dworcu we Wrocławiu


    JdX przestań ich obrażać bo to jest elita i przyszłość narodu. Tylko oni są w stanie zbudować wielką i mądrą Polskę. Każdy prawdziwy patriota i wolnościowiec(zbig, godek, cgjung, mat i spółka z żylety) zdaje sobie z tego sprawę i ich popiera. Tylko takie lewactwo ciągle musi swoją propagandę wylewać wszędzie gdzie się da, ku**** je**** lew**** ży*****!!!!!!!!!!!!!!!!


    ps. jeszcze jedno, skoro nie potrafisz odróżnić faszystów od nacjonalistów to sobie zapamiętaj raz na zawsze:

    Faszyści to są wyłącznie obcy, za granicą. Takie same grupy w danej ojczyźnie to zawsze są nacjonaliści! Wbij to sobie do swojego lewackiego łba raz na zawsze!!!
    Ostatnio edytowane przez weeskacz ; 08-11-2010 o 14:41

  6. #1256
    Dołączył
    Aug 2006
    Przegląda
    Kraków/Tarnobrzeg
    Posty
    341
    Chyba rzeczywiście trzeba skorzystać z funkcji ignore bo szkoda nerwów na trolla, a może to jakiś "agent", który za kieszonkowe sieje ferment na pokerowym forum. Wszak najczęściej chyba bany zbiera.

    Prośba do Mosznika: zastanów się nad permanentnym banem dla tego trolla. O ile mnie pamięć nie myli flex nikogo nie obrażał a bana dostał.

  7. #1257
    Dołączył
    May 2006
    Posty
    710
    Co jest Godek? Jednym krótkim postem, tak obnażyłem tych faszystów, że "wolnościowcy" nie są w stanie w ogóle na to opowiedzieć i domagają się uciszenia tego który pokazuje niewygodną prawdę na temat tej "elity" społecznej i "wielkich patriotów"? Właśnie dlatego jesteście nazywani oszołomami ponieważ nie tylko nie jesteście w stanie dostrzec oczywistych faktów, ale za wszelką cenę chcecie je uciszyć by w spokoju móc zatopić się w swoim obłędzie.

    Well played "wolnościowcy". Skoro są tacy logicy na pokerowym forum to jak mamy przekonać do pokera polityków?

    Godek & Co. nie ma sensu się z wami kłócić, ale właśnie poprzez wyśmianie i obnażenie waszego obłędu będę komentował wasze "wolnościowe zapędy".

  8. #1258
    Dołączył
    Feb 2009
    Przegląda
    krrrr
    Posty
    146
    Cytat Zamieszczone przez weeskacz Zobacz posta
    Co jest Godek? Jednym krótkim postem, tak obnażyłem tych faszystów, że "wolnościowcy" nie są w stanie w ogóle na to opowiedzieć i domagają się uciszenia tego który pokazuje niewygodną prawdę na temat tej "elity" społecznej i "wielkich patriotów"? Właśnie dlatego jesteście nazywani oszołomami ponieważ nie tylko nie jesteście w stanie dostrzec oczywistych faktów, ale za wszelką cenę chcecie je uciszyć by w spokoju móc zatopić się w swoim obłędzie.

    Well played "wolnościowcy". Skoro są tacy logicy na pokerowym forum to jak mamy przekonać do pokera polityków?

    Godek & Co. nie ma sensu się z wami kłócić, ale właśnie poprzez wyśmianie i obnażenie waszego obłędu będę komentował wasze "wolnościowe zapędy".
    Jak można dyskutować z kimś, kto nie umie tego robić ? gadasz mądrze i nie powiem zgadzam się w wielu kwestiach, ale to nie jest dyskusja. Oczekujesz, aż ktoś o odmiennych poglądach napisze coś, a potem po prostu starasz się go zrównać z gównem - bo reprezentuje inne poglądy.

    To nie jest dyskusja.
    cyt. : "Charyzmatyczny wódz, który "ma zawsze rację" - tak reklamował się Mussolini na plakatach ... 1/4 wątków Twoja, Twoje ostatnie zdanie... Twoja racja jest mojsza niż Twojsza...it's already fashism, sir!

  9. Jeszcze ad vocem tematu przefarbowanych post-PRL-owoskich służb i ich władzy w Polsce:
    Polskie służby są liderami w sprawdzaniu billingów - Wiadomości - WP.PL

    "To 27,5 zapytania na tysiąc dorosłych mieszkańców. Dla porównania, w Niemczech takich zapytań było tylko 0,2 na tysiąc mieszkańców, czyli 35 razy mniej niż w Polsce."

    Myślę, że takiej skali Inwigilacji Obywatelskiej nie powstydziłyby się służby żadnego totalitarnego kraju.
    Cóż zatem pozostaje gdy o nas tak się troszczą, gdy nasi mają Rząd, Prezydenta, większość w sejmie, senacie, zarządach firm państwowych, przejęły media i służby?
    Nie róbmy polityki, oglądajmy taniec z gwiazdami

  10. #1260
    Dołączył
    May 2006
    Posty
    710
    @kalet

    Ależ skądże, kilka dni temu poprosiłem Hitmana by wyjaśnił kilka nieścisłości ze swojego posta, ponieważ chciałem lepiej zrozumieć jego sposób myślenia. I gdzie jest? To właśnie wy w tym wątku ograniczacie się przeważnie tylko do wklejania jedynie słusznych i jedynych nie zmanipulowanych tekstów przygotowanych przez waszych idoli. A kiedy ktoś wykazuje ich błędy to albo nie odpowiadacie albo dodajecie do ignora albo domagacie się uciszenia adwersarza.

    Masz pretensje do mnie, że wyśmiałem i pojechałem po faszystach? Jeśli uważasz, że nie mam racji i że to jest bardzo pożyteczna grupa to przedstaw swoje argumenty.

    Ja jestem gotowy do dyskusji o Polsce i otwarcie prezentuje WŁASNE poglądy i stanowisko oraz potrafię argumentować i ich bronić. Dlatego ja nie potrzebuje uciszać adwersarzy za każdym razem, gdy brak argumentów czy "wskazówek z góry". To nie ja przyklaskuje do filmików w których "siła argumentu" sprowadza się do zakrzyczenia i "zmasakrowania" dyskutanta.
    Ostatnio edytowane przez weeskacz ; 09-11-2010 o 09:40