Strona 11 z 15 PierwszyPierwszy ... 910111213 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 101 do 110 z 147
  1. #101
    Dołączył
    Feb 2006
    Posty
    430
    weeskacz bdury gadasz, jak moze byc cos nielegalne jesli nie ma o tym slowa w kodeksie??dopoki nie umieszcza odpowiedniej ustawy to nic nie moga zrobic i do tego czassu nie da sie mowic w kategoriach legalnosci/ nielegalnosci

  2. #102
    Dołączył
    May 2006
    Posty
    710
    OMG krakers - trochę luzu, czy czytając mój post naprawde odniosłeś wrażenie, że to na poważnie? Kodeks już od dawna jest przestarzały, a politycy jakoś nie wiedzą jak się za niego zabrać. A powiedz mi po co chcą zmian - wyliczyli, że można nieźle podatku skubnąć. Tylko wcale nie jest powiedziane, że zmiany nastąpią szybko bo "bukmacherka" woli wydać kilka "groszy" na polityków, niż płacić ogromny podatek. A nawet jak będzie e-gambling opodatkowany to i tak my będziemy za to płacić a nie firma. Bukerzy boją się jednak, że wielu graczy z nich zrezygnuje więc będą starali sie "przekonywać" polityków, żeby nic jeszcze nie zmieniali.

    PS. krakers - to też czytaj z przymróżeniem oka :wink: Ale coś w tym jest...

  3. #103
    Dołączył
    Feb 2006
    Posty
    430
    ok ok ale na szczescie puki co moga nam skoczyc, nawet jak sie za to zabiora konkretnie, przepisy dotyczace podatkow nie wchodza z dnia na dzien w zycie

  4. #104
    Dołączył
    Feb 2005
    Posty
    523
    Cytat Zamieszczone przez krakers
    ok ok ale na szczescie puki co moga nam skoczyc, nawet jak sie za to zabiora konkretnie, przepisy dotyczace podatkow nie wchodza z dnia na dzien w zycie
    Rzeczywiscie beda mogli Ci skoczyc jak US "poprosi" Cie o wytlumaczene sie skad masz pineniazki :wink: :lol:

  5. #105
    Dołączył
    Feb 2006
    Posty
    430
    po pierwsze i tak nie mam z pokera siana wszystko przegrywam no dobrze, zalozmy hipotetyczna sytuacje: pytaja sie mnie skad mam, mowie z pokera, no i co dalej??nie ma o tym nic w kodeksie wiec na jakiej podstawie naloza na mnie podatek?? jedyne co mi przychodzi do glowy to podatek od wzbogacenia, co o tym myslicie??

  6. #106
    Dołączył
    Mar 2004
    Posty
    1,043
    Myślę że nie masz pojęcia o czym piszesz.

    Sting

  7. #107
    Dołączył
    Jan 2005
    Przegląda
    Ciasto
    Posty
    2,287
    Cytat Zamieszczone przez StingnWo
    Myślę że nie masz pojęcia o czym piszesz.

    Sting
    Niestety musze sie zgodzic ;(

  8. #108
    Dołączył
    Feb 2006
    Posty
    430
    mowie to czego dowiedzialem sie od kumpli z prawa, ja o przepisach wiem niewiele, czyli w czym nie mam racji??

  9. #109
    Dołączył
    Feb 2005
    Posty
    523
    Cytat Zamieszczone przez krakers
    mowie to czego dowiedzialem sie od kumpli z prawa, ja o przepisach wiem niewiele, czyli w czym nie mam racji??
    W zasadzie to nalezaoby sie zastanowic w czym masz razje :wink:

    "Przestępstwa skarbowe i wykroczenia skarbowe przeciwko organizacji gier losowych, zakładów wzajemnych, gier na automatach i gier na automatach o niskich wygranych(52)

    Art. 107. § 1. (53) Kto wbrew przepisom ustawy lub warunkom zezwolenia urządza lub prowadzi grę losową, zakład wzajemny, grę na automacie lub grę na automacie o niskich wygranych,
    podlega karze grzywny do 720 stawek dziennych albo karze pozbawienia wolności do lat 2, albo obu tym karom łącznie.
    § 2. Tej samej karze podlega, kto na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej uczestniczy w zagranicznej grze losowej lub zagranicznym zakładzie wzajemnym. "


    Chociazby to mozna by podpiac pod nielegalnosc grania online

  10. #110
    Dołączył
    Dec 2005
    Przegląda
    Łódź
    Posty
    4,392
    Cytat Zamieszczone przez AndrzejR
    § 2. Tej samej karze podlega, kto na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej uczestniczy w zagranicznej grze losowej lub zagranicznym zakładzie wzajemnym. "


    Chociazby to mozna by podpiac pod nielegalnosc grania online
    no dobra ale ja nie gram w polsce tylko za granica, w polsce tylko podejmuje niejako decyzje ale cała gra odbywa sie na zagranicznych serwerach i dotego chyba wiekszosc pokerroomow ma w regulaminach ze uznaje sie miejscem zawarcia zaklady jest ten kraj w ktorym jest zarejestrowana firma


    i dotego jesli chodzi o placenie podatkow to wtedy tez jest to trachtowane jako dochod z zagranicy wiec dochod z zagranicy nie moglby byc uzyskiwany na terytorium polski wiec jest tu jakas sprzecznosc mi sie wydaje ze to jest poprostu niedoprecyzowane a nie odrazu nielegalne :wink: