Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1
    Dołączył
    Feb 2007
    Przegląda
    Opolskie
    Posty
    34
    Witam,
    jestem nowy w pokerze i sie zastanawiam jak czytac tabele kart startowych w szczególnym przypadku (jak dla mnie )

    tutaj link do tabelki ze strony pokerstrategy:

    http://www.pokerstrategy.org.uk/download/shc30.pdf
    (ring fixed limited)

    Mój problem:
    Powiedzmy że dostalem na preflopie AQs na pozycji middle, w tabelce jest napisane
    "raise / call" czyli jesli przedemna nikt nie podbijal to moge podbic, natomiast jesli ktos juz podbil to powinienem tylkop sprawdzic.

    jak sie domyslam (chodz moze błednie) tabelka dotyczy tylko jednego ruchu do okola stolu czyli od gracza UTG do big blinda i tu sie walasnie moje pytanko ...

    co jesli do mnie nikt nie podbije czyli wg tabeli ja dam raise potem kolejka dojdzie np do buttona ktory jako drugi podbije nastepnie SB i BB foldują (kończy sie ruch na stole 10 osobowym)
    dochodzi moja kolej na decyzje (nikt nie podbijal po buttonie) i jak wg tabeliki powinienem zagrac ?

    problemy:
    - czy w tym momencie sie konczy korzystanie z tabelki chodzby ze wzgledu ze ciezko powiedziec czy nadal jestem na pozycji middle itp poniewaz duzo graczy np foldowalo
    - czy mam liczyc mój raise jako polnowartosciowe podbicie czyli moj raise + raise buttona -> wg tabeli przy 2 raise powinienem spasowac
    (z jednej strony moj raise mozna nie traktowac powaznie w kategorii płoszenia innych przeciwników ale z drugiej strony podwyzam sam sobie koszt zobatrzenia kolejnych kart na flopie)

    dzieki z góry za odp.
    pozdro

  2. #2
    Dołączył
    Sep 2004
    Przegląda
    Near the Nutzz
    Posty
    1,083
    weź się nie trzymaj tak kurczowo tabelki bo ci się w głowie namiesza, raczej patrz kto podbija, czy poważny gracz czy jakiś agresor, im bliżej buttona i mniej ludzi tym bardziej możesz poluźnić, graj z rozsądkiem, nie z pamięci co powinieneś zrobić wg tabelki, tabelka to tylko takie nakierowanie, miksuj też od czasu do czasu grę i rób raise z czymś dziwnym bo będziesz odczytywalny jak tabelka

  3. #3
    Dołączył
    Feb 2007
    Przegląda
    Opolskie
    Posty
    34
    taki też mam plan
    ale poki co jestem poczatkujacym i zaczym rozgryzac dlaczego wlsnie tak a nie inaczej jest w tabelce

  4. #4
    Dołączył
    Sep 2004
    Przegląda
    Near the Nutzz
    Posty
    1,083
    tak jak napisałem, musisz raczej ocenić czy AQs to dobra karta żeby dać call do czyjegoś raisu czy raczej karta żeby naweć dać reraise; przy raisach ważna też jest pozycja relatywna, jeśli ty dasz call do czyjegoś raisa (a siedzisz zaraz za nim) i preflop wejdzie sporo ludzi to jest to niedobra dla ciebie sytuacja, bo original raiser da bet na flopie i co zrobisz? jeśli call to za tobą będzie ciąg ludzi którzy mogą dać reraise, to np. jak ktoś na wczesnej pozycji da raise i ty planujesz call (tutaj parki się nadają) itp itd...

  5. #5
    Dołączył
    Feb 2007
    Przegląda
    Opolskie
    Posty
    34
    thx za odp

  6. #6
    Dołączył
    Nov 2006
    Posty
    469
    Zakladam ,ze ,jak to przy graniu w internecie przy full table, nie wiemy za dokladnie z kim mamy do czynienia (zwlaszcza gdy gramy kilka stolow na niskich stawkach).
    Moim zdaniem odpowiedz jest dosc oczywista - robisz call. Dajesz tylko jednego big blinda do lezacych szesciu, ciezko byloby znalezc dwie rece, w ktorych jedna ma nad druga tak olbrzymia przewage przed flopem.
    Generalnie w ksiazce (bardzo dobrej skadinad) "Small stakes holdem" zalecaja sprawdzac raise (lub reraise) , ktory do nas wrocil (po naszym call lub raise) tylko wtedy gdy jest to dla nas dolozenie jednego Big Blinda. Jesli sa to dwa BB to zalecaja wchodzic praktycznie tylko z mega premium hands.

  7. #7
    Dołączył
    Feb 2007
    Przegląda
    Opolskie
    Posty
    34
    Igas dzieki za rozwianie moich watpliwosci.

  8. #8
    Dołączył
    Apr 2006
    Posty
    169
    AQs to niezła karta do podbicia ale jeśli po flopie pojawią się same blotki a oponent podbije to co zrobisz?

    na niskich stawkach wielu sprawdza podbicia z kartą typu "27"

  9. #9
    Dołączył
    Feb 2007
    Przegląda
    Opolskie
    Posty
    34
    po tylu podbiciach na flopie powinienem miec wystarczajace pot oddsy zeby zostac do turna

    jak na turnie nic nie tafie to spasuje nawet jesli nic nie ma przeciwnik , zreszta jak bede zaczynal flopa to moge utrzymac inicjatywe i podbic jesli przeciwnik ma niska pare moze sie przestraszyc wiedzac ze gram ostroznie

  10. #10
    Dołączył
    Sep 2004
    Przegląda
    Near the Nutzz
    Posty
    1,083
    przeciwnik z parką na blotkowym flopie raczej sprawdzi twój bet na flopie, stąd ważne jest przejmowanie inicjatywy preflop i częste reraisowanie z AQ nawet (6max) czym sugerujemy że i my mamy parkę a i przejmujemy od niego agresję przy zwiększonych dead money w puli, patrzymy jak przeciwnik reaguje na nasze 3bety, bo może jego % foldów po zwykłych contbetach jest mały, natomiast po naszych 3betach % jego foldów się zwiększa (jeśli przeciwnik oczywiście nie dostosowuje się do sytuacji) co oznacza że wyrywamy od niego trochę grosza

    ps. wiem że wątek stary, ale jakoś tak pociągnąłem