Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: dylemat w SNG

  1. #1
    Jest to sng short-handed 5$+50 na sportingbet, no to zaczynamy :

    Hand #419613320 at table: 5 Player $5 NL
    Started: Tue Sep 19 20:28:04 2006

    the_beggar is at seat 1 with 2065 .00
    Miss Pikis is at seat 2 with 2065 .00
    fup is at seat 3 with 835 .00
    LO_RAGE is at seat 5 with 2385 .00


    ->Miss Pikis solidny gracz tight, wchodzi w pulę niewiele razy, nieprzyłapany na bluffie itd. itp.
    ->fup gracz bardziej loose


    Miss Pikis posts the large blind 100.00
    the_beggar posts the small blind 50.00

    the_beggar: ,
    Miss Pikis: -- --
    fup: -- --
    LO_RAGE: -- --

    Pre-flop:
    fup: Raise 200.00
    FOLD LO_RAGE
    the_beggar: Call 200.00
    Miss Pikis: Raise 500.00
    fup: Call 500.00
    the_beggar: Call 500.00

    Flop (Board: ): , ,

    Kiedy gra pre-flop była trochę zbyt agresywna, skoro Miss Pikis podbił(a?) 5xBB, a wcześniej jej się to rzadko zdarzało znaczy, że ma parę, lub co gorsza AK, AQ co powoduję, że mam zdominowaną łapę, ale flop był dla mnie na szczęście w miarę pomyślny ...

    the_beggar: Check
    Miss Pikis: Bet 500.00
    fup: All in
    the_beggar: Call 500.00

    Turn (Board: ): , , ,

    the_beggar: Check
    Miss Pikis: All in
    the_beggar: ??

    I co teraz ? Wchodzić all-in ??

  2. #2
    Dołączył
    Apr 2006
    Przegląda
    Ełk
    Posty
    177
    Ja bym sprawdził.

  3. #3
    Dołączył
    Jun 2006
    Przegląda
    Tarnobrzeg
    Posty
    467
    Ja też bym sprawdził, zwłaszcza że to SnG. Jeśli fup nie wygra to skończysz na 3 miejscu czyli płatne. A gdy wygrasz to spokojnie możesz myśleć o zwycięstwie.
    Zresztą włozyłeś juz tyle, że szkoda by było spasować gdyby pik doszedł na riverze.

  4. #4
    Dołączył
    Jun 2005
    Przegląda
    Gdansk
    Posty
    93
    niestety to sng na 5 osob - tylko dwa miejsca platne,

    jesli dobrze licze , to w puli jest 2835
    zwyciestwo daja wszystkie piki i prawdopodobnie pozostale 3 walety,
    Asy raczej nie...,
    czyli 12 kart na 48

    jesli wygrasz to masz ok 5000 i zostaje jeden przeciwnik z 2385,
    czyli duze szanse na 1sze miejsce

  5. #5
    Dołączył
    Sep 2006
    Przegląda
    Gdynia
    Posty
    108
    Ja dalbym call. Patrząc na zagrania Miss Pikis najbardziej prawdopodoby wydaje się uklad AQ. 9 pozostalych pików w talii daja ok. 17 % na trafienie flush A high, do tego 4 walety dają szansę na strita.
    Raczej malo prawdopodobne byloby aby Miss Pikis miala KQs. Nie jest to ręka na raise pre-flop.
    Zasada jest prosta:"aby wygrać Texas Holdem należy zaryzykować swoje wszystkie żetony". O reszcie niech decyduje Lady Luck.

    pozdrawiam

    konrados

  6. #6
    Dołączył
    Nov 2004
    Posty
    253
    Rozumiem, że po flopie mamy 1500 w pocie i trzech graczy.
    Ja bym się zastanowił już w tej sytuacji czy przy założeniu, iż Miss Pikis najprawdopodobniej posiada wysoką parę lub AK, AQ należałoby dać call przy jej bet 500.
    W długim terminie taka sytuacja i jej dalszy rozwój prowadzący do allinów będzie powodował, że 2 na 3 razy odpadniemy z turnieju a raz bedziemy w kasie i to nie zawsze na pierwszym miejscu. Nie wiem jak wygląda podział nagród przy SNG na 5 osob ale jakoś nie wydaje mi się, że byłoby to dochodowe.

  7. #7
    Dołączył
    Apr 2006
    Posty
    169
    Po podbiciu w ciemno przez miss-piksa o 500 i sprawdzeniu przez fupa jest prawie pewne że dojdzie do "ostatecznego rozwiązania" gracza fup

    dodatkowo mogłeś się spodziewać że masz zdominowaną rękę przez miss piksa a wtopiłeś tylko 200 (10%)więc powinieneś spasować jeszcze pre flop a nie dokładać do puli

    jeśli jednak już wszedłeś to po takim flopie tylko all-in albo fold a nie dokładanie do puli

    jeśli jednak nadal wszedłeś to po takim turnie tylko fold bo z tym co ci nzostanie można jeszcze grać a tak to prawie na pewno odpadasz

    jednak skoro tak do tej pory moim zdaniem słabo zagrywałeś to obstawiam że wszedłeś i odpadłeś z turnieju

  8. #8
    to teraz przedstawie wam mój punkt widzenia:

    pre-flop
    wpłaciłem już 200 do puli, która teraz wynosi 1200, a muszę jeszcze ew. wpłacić 300 czyli mam świetne pot odds'y 4-1, pierwszy argument za wejściem

    Spójrzmy na przeciwników:

    fup- mógł wejść z większością rąk, dlaczego nie ma co rozstrząsać
    miss pikis- tu jest większy problem, teoretycznie może mieć te AKs, czy AQs, ale wcześniej zauważyłem, że z dwoma suited figurami z Asem nie podbijałą pre-flop, to dlaczego teraz podbiła po becie ?? Najprawdopodobniej jednak jest to jakaś wysoka para. Mimo wszystko jest mało prawdopodobne, żeby było to AA, skoro jednego asa mam ja, większe szanse są na KK, QQ, JJ i ew. TT. Czyli najprawdopodobniej mamy doczynienia z pojedynkiem między parą i moimi kartami: jedną wyższą i jedną niższą, daje mi to jednak tylko ok. 30% szans na wygranie, dochodzi jednak do tego możliwość koloru, jednak jeżeli miss pikis ma QQ, a we flopie pojawi się K, to najprawdopodobniej nie będzie próbować walczyć i możliwe, że uda się ją zblefować. Ogólnie read przeciwników raczej jest za wejściem.

    Za spasowaniem jest natomiast to, iż po flopie będę miał najgorszą pozycję.

    Przyznaję, że wejście w takiej sytuacji było zagraniem agresywnym jednak niepozbawionym podstaw. Mimo wszystko, gdybym jeszcze raz grał taką sytuację spasowałbym pre-flop i tutaj zgadzam się chociażby z joy71.

    flop

    tutaj już z joy71 zgodzić się nie mogę. Niestety ruszam się jako pierwszy i nie mogę wiedzieć co zrobią przeciwnicy, ale przeanalizujmy czy flop mógł pomóc moim przeciwnikom:
    - fup, trudno określić, może zdobył 2 pary, set, a może nic nie ma
    - miss pikis, jeżeli jednak ma te AQ, AK to najprawdopodobniej nie będzie podbijać, tak uważam na podstawie jej poprzednich zachowań podbijania. Jeżeli ma wysoką parę to trudno określić :/.
    Mogę więc teoretycznie liczyć na darmową kartę, a ruch all-in jeżeli ktoś zdobył monstera wyrzuca mnie z gry, a ja mam ciągle te 1500 i jeżeli semi blefuję o wysokość puli to muszę mieć nadzieję na to iż w 50% wygram, w tym wypadku sądzę, że takiej nadzieji nie mam. Z tych powodów postanawiam check.
    Co robi Miss pikis ? podbija o 500 a fup wchodzi za resztę swoich żetonów. mamy pulę jakieś 2300. Co te ruchy oznaczają ?
    fup-> jak wcześniej nie da się określić, jednak mimo wszystko najprawdopodobniej ma jakąś prarę, czy jakiś straight czy flush draw
    miss pikis-> wysoka para, ale jak wcześniej wspomniałem raczej nie AA, a zatem mogę sądzić, że jeżeli pojawi się as mam sporą szansę na wygraną. na flusha 9 outów + 3 outy asy = 12 outów, a pot odds'y mam prawie 5-1 ! Dlaczego mam w tym wypadku pasować ? Dla mnie to był łatwiejszy call niż pre-flop.

    turn

    Q jest raczej dobrą dla mnie kartą bo daje mi ISD, jednak jeżeli przecwinik ma te QQ to dostaje seta, jednak to nie zmienia faktu iż trójka z flushem i straightem przegrywa to nawet jeżeli straciłem outy z 3 asów to mam teraz outy z 3J, czyli ciągle mam ich 12. Wygrywam w 25% przypadków ! Czy teraz miałem wchodzić all-in ? Możliwe, ale i tak byłbym sprawdzony, a może przeciwnik ma KK i obawia się, że mam 2 pary i też sprawdzi ? Zawsze jest nadzieja Jednak miss pikis wchodzi all-in za dodatkowy tysiąc, w puli mamy już prawie 4 tys. Z pot odds'ów call byłby uzasadniony, jednak mimo wszystko wygrywam tylko w 25% przypadkach, czyli jest aż 75% szans, że odpadnę ! I tutaj wchodzi kolejny czynnik, jakie mam szanse wygrać jeżeli spasuje i pozostanie mi ten 1k przy blindach 50/100 i znacznie większych stackach przecwiników. Jeżeli jednak bym wszedł i miał szczęście mój stack będzie wynosił 5 tys. co daje mi bardzo duże szansę na wygraną ! I co w takiej sytuacji zrobić ?? Poczekam jeszcze na kilka głosów, a później przedstawię koniec historii.
    Ostatnio edytowane przez the_beggar ; 20-09-2006 o 20:09

  9. #9
    Dołączył
    Apr 2006
    Posty
    169
    po flopie tak czy siak nadal zostało ci 1500 a więc wystarczająco wiele do dalszej gry czyli spokojnie możesz spasować po ich podbiciach (niech się sami wykończą)
    równocześnie jednak choć twoja ręka jest prawie na pewno zdominowana to możesz wykożystać swoją pozycję i jako pierwszy zagrać semi blef all in mając szanse (około 50%) na złapanie koloru a równocześnie może skłonisz miss piksa do spasowania ( jeśli ma karty typu AK-AJ to chyba nie dołoży do puli 1500 nie mając tak naprawdę nic i gdy kolor jest możliwy do złapania, poza tym liczy się twój wizerunek- zakładam solidnego gracza)

  10. #10
    a zakończnie tego, było takie :

    http://www.pokerhand.org/?514346