Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15
  1. #1
    Dołączył
    Mar 2005
    Przegląda
    Szczecin/Manchester/Hong Kong
    Posty
    1,816
    No wiec moja sytuacja wyglada tak. W tym roku zdawalem mature. Na poczatku pazdziernika mam zamiar wyjechac do Anglii i tam przez rok pracowac a potem zaczac studia. Na komisje wojskowa zapomnialem zabrac jeden papierek dzieki ktoremu raczej dostalbym kat. D no i dali mi A. Po kilkudniach napisalem odwolanie, poszedlem na komisje ale komendant WKU powiedzial mi (po tym jak przedstawilem mu swoja sytuacje), ze jesli zglosze w urzedzie wyjazd za granice to nie dostane wezwania mimo ze nie bede sie uczyl. Slyszalem tez ze przy kat. D mozna miec problemy z praca wiec uznalem ze zrobie tak jak poradzil komendant WKU. Jakis czas temu ktos powiedzial mi ze wcale tak nie jest, wiec dzisiaj pojechalem do WKU dowiedziec sie co i jak i tym razem powiedziano mi ze jesli wyjade bez uregulowanego stosunku z WKU to bede scigany za wymiganie sie od sluzby itp itd.

    W zwiazku z tym postanowilem sie zapisac do jakiegos studium policealnego czy czegos podobnego zeby dostac papierek i miec spokoj na rok (bo w przyszlym roku bede juz studiowal). Ale wczytalem gdzies ze jesli zostane skreslony z listy studentow to uczelnia zawiadamia o tym WKU i jeszcze np w marcu moge dostac wezwanie do wojska. Czy na prywatnych uczelniasz tez tak jest? Czy poki place to nie skreslaja mnie?

    Pytalem sie jeszcze o powtorzenie komisji lekarskiej ale w tym celu musialbym najpierw zglosic ze nigdzie sie nie ucze, potem dostaje wezwanie i dopiero wtedy moge zlozyc wniosek o ponowna komisje lekarska. Boje sie tylko ze mimo wszystko nie przyznaja mi kat. D i bedzie nieciekawie bo dostane bilecik do podpisania.

    Oczywiscie moge po prostu wyjechac za granice i tam nie beda mnie na pewno scigac ale wtedy moge miec klopoty jesli np bede chcial przyjechac do Polski na swieta. Moga mnie wtedy sciagnac na granicy?

    Jesli ktos ma jakis pomysl to bede bardzo wdzieczny za pomoc.

  2. #2
    Dołączył
    Jan 2005
    Przegląda
    Ciasto
    Posty
    2,287
    Wymelduj sie i unikaj policyjnych radiowozow xD

  3. #3
    Dołączył
    Jun 2006
    Przegląda
    Tarnobrzeg
    Posty
    467
    Trzeba było zapisac się do szkoły prywatnej powiedzieć żeby Ci papierek dali że się uczysz u nich 100 zł kosztuje jeden miesiąc i przecież chodzić nie musisz przynajmniej by Cię odroczyli

  4. #4
    Dołączył
    Mar 2005
    Przegląda
    Szczecin/Manchester/Hong Kong
    Posty
    1,816
    to wlasnie chce zrobic ale kwestia jest taka ze jesli nie bede chodzil to czy nie jest tak ze po pierwszych egzaminach (na ktore sie nie stawie i ktorych nie zdam) zostane skreslony z listy uczniow a wtedy ta szkola wysle do WKU zawiadomienie o tym? bo wtedy moge np juz w kwietniu dostac wezwanie do wojska

  5. #5
    Dołączył
    Apr 2006
    Przegląda
    Warszawa
    Posty
    52
    Kilka lat temu zrezygnowałem ze studiów (uczelnia państwowa) jeszcze przed pierwszą sesją, też się martwiłem że mnie zaraz do wojska wezmą, ale niepotrzebnie, WKU o mojej rezygnacji dowiedziało się dopiero gdy w październiku przyniosłem papiery z innej uczelni.

  6. #6
    Dołączył
    Dec 2005
    Przegląda
    Wrocław
    Posty
    217
    Nie wchodzi w gre odroczenie na wazna sprawe osobista ?

  7. #7
    Dołączył
    Aug 2006
    Przegląda
    Kraków/Tarnobrzeg
    Posty
    341
    Rada jest jedna. Przez ten rok skoro będziesz za granicą to tam Cie nie będą szukać. Nabór jest gdzieś w pażdzierniku i na wiosnę. Po prostu powiedz rodzicom, że jak przyjdzie coś do Ciebie z WKU, żeby tego nie podpisywali. Jeżeli nie będą mieli Twojego podpisu to mogą Cię pocałować w wiadome miejsce. A za rok idziesz na studia więc nie będziesz miał się o co martwić. Pozdro

  8. #8
    Dołączył
    Mar 2005
    Przegląda
    Pleszew
    Posty
    117
    Wszytko zależy jak szkoła podchodzi do "wojska" u mnie nie dość że nie wysyłają żadnych papierów że nie chodzisz to w dodatku nie wysyłają nawet jeśli chodzisz i zaliczasz, wszytko trzeba samemu załatwiać ale to chyba raczej plus przynajmniej dla osób w sytuacji takiej jak twoja.

  9. #9
    Dołączył
    Jun 2006
    Przegląda
    Tarnobrzeg
    Posty
    467
    A właśnie ja mam pytanie. Mam się wstawić od kilku miesięcy do WKU i jakieś tam papiery zwieść ale mi się nie chce poprostu.

    Można wysłać pocztą papiery czy trzeba się obowiązkowo wstawić?

  10. #10
    Dołączył
    Jan 2005
    Przegląda
    Ciasto
    Posty
    2,287
    Na Twoim miejscu zebral bym te checi